girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (298)
  • medya (6)

298. Daha 45 yasında olan bir baba oğluna pantolon alamadığı için kendini aşmış. Okuduğumdan beri kalbim ağrıyor. Okula çocuğu pantolon yüzünden almamışlar yazıyor haberde. Çok çok üzgünüm.

O babayı utandıran öğretmenin, bu kuralı getiren okulun ve sistemin, bizi bu hallere düşüren insanların, önüne bir türlü geçemeyen bizlerin... hepimizin bu olayda günahı var. Allah tez zamanda hak ettiğimizi verir inşallah.

bugün 02:19

297. Bugünden itibaren tl vadeli ve döviz vadeli mevduat hesaplarına uygulanacak vergi oranlarında değişikliğe gidildi. Karar, 3 ay süreyle uygulanacak. (link: https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/son-dakika-mevduat-hesabina-vergi-duzenlemesi-2600833/ Link)

31 ağustos 08:21

296. Gazete ve kitap kağıtlarının tamamının ithal olduğunu öğrendim. (gizlinot: Saman ithal eden ülkem için hala şaşırabildim.)

Fed, faizlerde kademeli artışların uygun olduğu açıklamasını yapmış. (gizlinot: her faiz artışının kurlara etkisi var.)

Son 2 yılda 3.189 Türk, yunanistan’a kaçmış ve iltica talebinde bulunmuş, 2013-2016 yılları arasında bu rakam 153’müş. Hdp eski milletvekili Leyla birlik de bunlardan biri. Siyasi iltica talebinde bulunmuş. 

Bugünkü işsizliğimde, haber dinlerken bunları da paylaşmak istedim.

25 ağustos 19:35


295. essence'in raflarında 30 lira etiketli bir ürünü var. essence'in. böyük türküye.

2 ağustos 13:20

294. Safiye inci, atatürk'ü koruma kanunu kapsamında tutuklanmış. Bu olay bana soru cevap aparatında "atatürk'ün cepheye gittiğini nereden biliyosunuz ki.s" diyen kişiyi hatırlattı.

Okuyun. Okumak cehaleti alır. 

23 temmuz 01:22

293. dolar uçuşa geçmiş, başka diyeceğim yok.

12 temmuz 08:39

292. ODTÜ mezuniyetinde açtıkları pankart sebebiyle 7 temmuz tarihinde recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmekten dolayı göz altına alınan 4 öğrenci (link: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/odtulu-ogrenciler-tutuklandi-2514859/ tutuklanmış).işte 4 gözle beklenilen özgür türkiye.

11 temmuz 10:30 11 temmuz 10:47


291. yeni bir khk'yla (ohal'in limiti sonsuza uzuyor) nükleer düzenleme kurumu oluşturuldu ve çalışmalara başlanıyor. kesinlikle karşıyım, daha demiryolu yapamıyoruz arıza çıkıyor her şeyde. asla böyle bir şeye girişilmemesi gerektiğini düşünüyorum. güvenmiyorum ve korkuyorum.

9 temmuz 14:54

290. yeni bir haber gördüm, özet olarak düğün fotoğrafçısı onur albayrak gelini küçük görünce yaşını sormuş ve 15 cevabını almış.bunun üzerine "ben çocuk gelin fotoğrafı çekmem." diyerek tepki göstermiş. damadın ısrarı üzerine kavga çıkmış. kendisinin olaydan sonra söylediği "çocuk gelin de çocuk istismarıdır. hiçbir kuvvet bana çocuk gelinin fotoğrafını çektiremez." sen nasıl bir adamsın...

tabi medyamız daha çok şiddet üzerindeydi. "çocuk istismarı" daha arka planda.

(link: https://www.birgun.net/haber-detay/fotografcidan-damada-anlamli-dayak-haberi-dogrulandi-222451.html haber linki)

9 temmuz 12:54

289. insan merak ediyor neden bu çocuk kaçırma, kayıp haberleri yoğunlaştı neden idam gündeme geldi diye. büyük bir gündemi yine büyük konularla gizlemeye çalışıyorlar. (gbkz: devalüasyon).. bunu gizlemeye çalışıyorlar. asıl işi ekonomi haberleri vermek olan kanallar bile çocuklar üzerinden yürüyor. dün gece ardı ardına 5-6 kayıp haberi verdiler ve bir tanesinin düzmece olduğu çok belliydi. köyde, çingene olduğu belli olan bir ailenin çocuğunu anneannesi kaçırıyor. saatler sonra da bulunuyorlar. annesi, ağlarmış gibi ses tonuyla teşekkür ederken gözünde tek damla yaş yoktu, sulanmamıştı bile gözleri. ulan benim köpeğim kaçırılsa yerlere atarım kendimi be.

meğer daha önce de kaçmışmış bu anneanne. kanalizasyon borusunda bulunmuşmuş. ekranda 1-2 sn gösterdikleri fotoğraf yeni çekilmiş, cillop gibi, dijital olarak kanala teslim edilmiş bir fotoğraf olduğu çok belliydi.

yoksul aile bulup, para verip yalan haber mi üretmeye başladılar şimdi de?

5 temmuz 13:20