yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (341)
  • medya (11)

  341. Bugün çok tatsız haberler var önce netflix, şimdi de bomonti bira fabrikası'nın binalarının diyanete tahsis edilmesi.

  Bomontiada İstanbul'da kaliteli eğlencenin olduğu sayılı mekanlardan, onu da bitirecekler. Her şeyi verin diyanete, her yer cumhurbaşkanlığı konutu, medipol üniversitesi Kampüsü ve diyanetin olsun. Herkes sizin gibi yaşasın, SİZİN gibi ibadet etsin, size biat etsin.

  3 eylül 13:12

  340. 30 Ağustos Zafer bayramında yeni Suriyeli kafilesinin ülkemize girişinin görüntülenmesi ne acıdır. yeter artık, kendi kendimize yetemiyoruz. bir dönüşüm programına dahil edilmedikleri için hiçbir sosyo-kültürel bölgeye uyum sağlayamıyorlar. Kendi ülkemde yabancı olmak istemiyorum. hazmedemiyorum. 

  30 ağustos 20:15 31 ağustos 06:35

  339. (gbkz: svitlana krychun) bir cani tarafından hem şiddet gören hem de çocukları kaçırılan mağdur bir kadın. çocuklarının belki de annelerine en çok ihtiyaç duyduğu zamanda birbirlerinden kopartılmaları acı verici, özellikle dilini iyi bilmediği bir ülkede hakkını araması işini daha da zorlaştırıyor. bu olayı gündeme taşıyabilirsek belki azda olsa yardımımız dokunabilir...

  ilgili medya:
  1
  30 ağustos 02:02

  338. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA'nın da bulunduğu vakıflarla yapılan protokollerin feshedildiğini duyurdu.

  Açıklaasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı vakıf ve derneklerle olan işbirliklerinin, kamuoyunda tartışma konusu olduğu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla bir süre önce bu dernek ve vakıfların İBB ile olan çalışmaları üzerine inceleme başlatıldığı hatırlatılarak Bu vakıflar için bu zamana kadar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığının tespit edildiği, Vakıflara kiralama, bakım-onarım ve yeme-içme kalemleri altında bugüne kadar 190 milyon liradan fazla ödeme yapıldığı, sadece bir vakfın ulaşım ve yeme-içme giderinin İBB bütçesine 56,5 milyon lira yük getirdiği" kaydedildi. Bu vakıf bildiğim kadarıyla Türgev. 

  ihalesi İBB tarafından yapılan yurt işlevi de içeren gençlik merkezi, spor tesisi ve otopark inşaatlarının bir bölümünün tamamlandığı, bir bölümünün de devam ettiğinin ortaya çıktığı açıklanıp Yapımı devam eden ve bazılarının önemli bölümü tamamlanan tesislerden, toplam maliyeti 165 milyon lirayı bulan 5 tanesinin aynı vakıf adına yapıldığı, Bu binaların tasarlanan vakıf ve derneklere teslim edilmeyerek, İBB tarafından değerlendirilmesi kararı alınmış. 

  Utanmadan hak hukuk, kul hakkı, islam demeye devam. Ne de olsa insanların dini bu yaşadığınız İslam, Allah'ın değil.

  27 ağustos 13:31

  337. Daha emine bulut şokunu atlatamamışken gaziantepte yeni doğum yapan eşini hastanede 7 yerinden bıçaklayan bir alçağın haberini okudum az önce. 

  Sebep kadının boşanmak istemesi. 

  Kadına şiddetin engelleneceği yer malesef adliyeler, mahkemeler değil. 

  Aileler ve okullar. 

  Nasıl ki sağlık bakanlığı hamile kadınları düzenli kontrole çağırıyorsa aile ve sosyal politikalar bakanlığı da aileleri çocuğun eğitimi konusunda bilinçlendirmeli, kurslar açmalı çocuk yetiştirecek, cinsiyet eşitliği bilincine ulaşamayanların çocukları devlet korumasına alınmalı. 

  Okullarda haftada bir saat buna yönelik ders okutulmalı. 20-30 yıl sonra gül bahçesi olur ülke. 

  24 ağustos 16:27 24 ağustos 16:35

  336. Kyk Yurt ücretlerine %20'ye dayanan zam geldi. 170 liralık en kötü yurt 200 lira olmuş durumda. Şu an 500 tl olan burs ve kredi miktarları bu sene de muhtemelen yapılacak olan 30 tl zam ile %6 zamlanmış olacak.

  Sarayın içtiği kg fiyatı 4.500 tl olan beyaz çaya %15 indirim geldi fakat halkın içtiği siyah çaya 31 ağustos tarihinde %15 zam gelecek.

  21 ağustos 15:11

  335. Diyanet bugs bunny , temel reis çizgi filmlerine şiddete özendiriyor diye savaş açtı. 

  Sen anlat karadeniz dizisinde kadının parmağını kırma , çeşitli sado-mazo cinsellik sahneleri, akla hayale gelmeyecek eziyet sahneleri özendirmiyor asla.

  Çukur’da her allahın günü silahla adam kovalamacalar da zaten şakacıktan çocuklar etkilenmez.

  Yalnız son zamanlarda yaptırım yapmak adına sürekli çocuklar bahane ediliyor onu farkettim. madem bu kadar düşünüyorsunuz çocukları , şu eğitim sistemine bir el atın. ya da atmayın .geçen sene her gün sınav sistemini değiştirdiniz , sınava kadar manyak oldu çocuklar. 

  20 ağustos 01:14

  334. Diyarbakır, Van ve Mardin’de halkın iradesine saygı şöleni yaşanıyor. Ayrıca gerekçe de kişilerin hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılması. Bunun hukuken geçerli bir gerekçe olmadığını biliyoruz. Kesinleşmiş bir mahkeme kararı yok. Olsa bile adli yıl açılışı için koşa koşa saraya giden hakimlerin kararına güvenmiyorum. İstanbul’da yapılınca sokağa dökülüp Diyarbakır’da yapılınca alkışlayan zihniyet, siz de akp’den farksızsınız. Ülkeyi elbirliğiyle karanlığa mahkum ettiniz. Yazıklar olsun.

  19 ağustos 09:47

  333. Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanları görevden uzaklaştırılmış.

  Gerekçe olarak içişleri bakanlığı “Belediye başkanlarının PKK’lı teröristlerin yakınlarına iş imkânı ve ailelerine maddi destek sağlamaya çalıştıkları, bunun için de şehit yakınlarına mobbing uyguladıkları tespit edildi.” Açıklaması yapmış. (gizlinot: Devletimiz bazen güzel şeyler de yapıyor :d)

  19 ağustos 08:55

  332. halkalı acıbadem hastanesi'nde 8 aylık bir bebek yanlışlıklar ve ihmaller yüzünden ne yazık ki hayatını kaybetmiş. detayları ekşi sözlük ve twitter'da okudum. baba ve asıl doktorun whatsapp yazışmasını gördüm içim yandı. Sabırları bol olsun, varsa da ihmaller suçlular en yakın zamanda cezasını bulsun umarım.

  detayları okumak isteyenleri (link: https://eksisozluk.com/entry/93992674 şöyle ) yönlendireyim.

  benzeri için (bkz: 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti)

  16 ağustos 13:26