yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (361)
  • medya (25)

  361. Kalkın süslüler.. fakirleşiyoruz uyanın.

  6 ağustos 15:23

  360. 6 agustos, yani bugun itibarıyla, 115 ürüne ek vergi getirildi. Bu defa dikkatimi ceken; cengelli iğne, çelik veya işlenmiş metal gibi ürünlere değil, bilakis gıdaya vergi gelmiş olması.

  "ithalat rejimi kararına ek cumhurbaşkanı kararı, resmi gazete'de yayımlandı. buna göre, paraguay çayı, kakao içermeyen şeker mamulleri, çikolata ve kakao içeren diğer gıda müstahzarları, makarnalar, ekmek, pasta, kek, bisküvi ve diğer ekmekçilik mamulleri, hububat veya hububat ürünlerinin kabartılması veya kavrulması suretiyle elde edilen gıda mamulleri, mayalar ve malttan üretilen biraları kapsayacak şekilde 115 işlenmiş tarım ürünü pozisyonundaki ürün için ek gümrük vergisi uygulanacak."

  6 ağustos 14:15 6 ağustos 14:16

  359. Üstteki entryi okuyunca eklemek istedim. Dün Londra piyasalarında mart 2019 benzeri tuhaf ve büyük hareketler yaşandı. Bunun sonucunda swap faizlerinde %100'u aşan yükselişle beraber, tl ihtiyacı bulunan yabancı yatırımcı, hisselere yüklendi. Öyle olunca da BİST %5 oranında düşüş yaşadı.

  Şimdi baktığımız zaman ( bana bile finans yorumu yaptıracak bir ortam doğdu, inanılmaz gdgsgf) , dolar hareketini kırmak için feda edilen bir borsa görüyoruz. Peki borsada kimler vardı son zamanlarda? Ağırlıklı olarak finansal bilgisi yeterli olmayan küçük türk yatırımcı. İşte dün bu insanlar harcanmış oldu matmazel. Böylece faizin yerlerde süründüğü şu atmosferde, borsamizin da ne kadar güvenilir olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Bu faiz oranlarıyla, insanlar güvenli bir şekilde paralarını başka nereye koyacak, işte onu bilemiyorum.

  5 ağustos 12:35 5 ağustos 12:37


  358. An itibariyle gram altın 460 lira. 1 dolar 7.02 TL ve 1 Euro 8.33 Tl oldu. Bunun sonu hiç hayra alamet değil. Of unutmuşum ayasofyayı açtık, herkes bizi kıskanıyordu doğru.

  edit: altın 477, dolar 7.25 ve euro 8.64 oldu.

  5 ağustos 12:14 6 ağustos 13:07

  357. ankara büyükşehir belediyesinin başlattığı yardım kampanyasında (gizlinot: ankara’da yaşayan ihtiyaç sahibi insanlar için başlatılmış olan afiyet ver yardım kampanyası)toplanan paraya ankara valiliği tarafından el koyulmuş. bağış yapan insanlar twitterda ankaravaliliğiparamızıgeriver hashtagini kullanarak, bağışın ihtiyaç sahipleri için yapıldığını ve paralarını geri istediklerini söylüyorlar. 

  bağış yapmış olanlar varsa aranızda hakkınızı arayın. 

  30 temmuz 20:08

  356. Ayasofya hatıra parası çıkıyormuş

  Malesef gündem bu kadar, daha ciddi konular manşetlerden uzakta

  23 temmuz 23:49

  355. şu an twitterda #eyluldeuniversiteleracilsin hashtagini görünce biraz bu konu hakkında konuşmak istedim.

  öncelikle şunu söyleyeyim, bölümüm online eğitim sürecini güzel bir şekilde yönetti. daha doğrusu benim ders aldığım hocalar. diğer şubelerde çok büyük sıkıntı yaşayan arkadaşlarım oldu bazı hocalar tarafından. ben şanslıydım neyse ki, hatta örgün eğitimde yapamayacağım bir ortalama da yaptım. bunun dışında, yurtta olmamak, hiçbir şeye para vermemek de online eğitimin bazı güzel yanlarıydı.

  fakat bir dönem daha online eğitimi kaldırabilir miyim bilmiyorum. evet bir şeyler güzel gitti ama gidene kadar neler çektim. kaç kez ağlayarak oturdum o masanın başına, kimi zaman evde ders dinleyecek oda bile bulamadım. yaşadığım ev benim için cehennem gibi bi yerdi. ben zaten dönem içinde bile eve fazla gitmezdim, bulunduğum şehirde sabahtan akşama kadar kütüphanede ders çalışmak en sevdiğim şeydi çünkü anca bir şeylerle meşgul olunca bazı şeyleri düşünmeye hiç zamanım olmuyordu. ama ne zaman ki eve döndüm, o kaçtığım şeylerin içinde buldum kendimi. bütün bu kaosun içinde ders çalışmak, ödevleri tamamlamak çok zordu. yine de başardım evet, güzel bitti ama o süreçte ben de kaç kez bittim. bunları neden anlattım? burada "eylülde okullar açılır mı?" sorusunda birilerinin "aile evinde üniversitede yediğiniz haltları yiyemiyorsunuz tabi" cevabını yazan ve bu şekilde düşünen çoğu insanlara keşke tek derdim üniversitede halt yemek(!) olsaydı demek için. hayat herkes için toz pembe değil maalesef. herkes prenses odasında masasında sabah kahvesini içerek ders dinleyemiyor.

  şu koşullar altında okulların açılmasını ister miyim? hayır. yurtta kalıyorum, kalabalık bir okuldayım, yani okulda olma düşüncesi beni çok korkutuyor. ama içten içe de belki bi şeyler çok iyi gider de açılabilir diye umut ediyorum.

  beni burada asıl sinirlendiren şey başımızdakilerin süreci çok kötü yönetmesi. korona döneminden itibaren çok daha iyi önlemler alınabilirdi. fakat sadece ekonomik kaygılar düşünüldü, sonuçta eğitim online da halledilebilen bir şey gözüyle bakıldı. tatil, avm, maçlar gibi keyfi şeyler yerine zorunlu olan eğitim koşullarını eylülde örgün bir şekilde devam ettirilebilmek için bir şeyler yapılsaydı şu an ülkece çok daha iyi bir konumda olabilirdik. fakat bu süreçte de harcanan öğrenciler oldu, büyük ihtimalle yine öyle olacak. hadi benim bölümüm kötü hocalar dahi olsa online devam edilebilen bi bölüm, ama bunun mühendisliği var, tıbbı var, hemşireliği var. bu bölümler daha ne kadar uzaktan devam edebilir? nasıl olsa iyi eğitimin bi önemi yok, artık her yerde torpil dönüyo diye düşünüyorlarsa da bir şey diyemem. ayrıca twitterda çok gördüm, online eğitimde yok üç farklı kamera kullanacaksınız yok şu kadar sürede şunu yapacaksınız, bu vb. şekilde öğrenciyi o kadar zor duruma sokan üniversiteler gördüm ki. gerçekten çoğu hoca hala bir yerlerde kötü koşullarda yaşayan insanların olduğunu unutmuş gibi resmen. umarım bir şeyler güzelleşir, ve herkes için hayırlı bir karar verilir. süreç kötüyken tüm öğrencileri zorla okula göndermek gibi bi hata yapmamalarını dilediğim gibi, diğer her yer fazlasıyla özgürleşmişken sırf bir önlem almış gibi görünmek için online eğitime devam edip öğrencileri harcamamalarını da diliyorum.

  21 temmuz 00:59


  354. Çoklu baro sisteminin ilk 5 maddesi kabul edilmiş, geri kalan ise bugün saat 14.00'te oylama yapılacakmış.

  Kabul edilen maddelere göre, belirli şartların gerçekleşmesi durumunda aynı ilde birden fazla baro kurulabilecek. Aynı ilde birden fazla baronun bulunması halinde baroya yazılma talebi herhangi bir baroya yapılabilecek.

  Aynı ilde birden fazla baro varsa avukatlık stajının ikinci altı aylık kısmı, staj yapılan baroya kayıtlı bir avukatın yanında gerçekleştirilebilecek.

  Aynı ilde birden fazla baro varsa avukatlar, o ildeki herhangi bir baroya staj başvurusunda bulunabilecek.

  Aynı ilde birden fazla baro bulunması halinde staj başvurusunda ibraz edilmesi gereken tanıtma kağıdı, staj yapılan baroya kayıtlı iki avukat tarafından düzenlenecek.

  Aynı ilde birden fazla baronun bulunması halinde bir avukatın geçici olarak görevlendirilmesine ilişkin işlemler, kayıtlı olunan baro tarafından yerine getirilecek.

  Fetönün yaptığı işlere çok benziyor.

  4 temmuz 10:27

  353. sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama olmuş. kaza esnasında fabrikada 150 çalışan varmış, yaralılar olduğu söyleniyor. patlama deprem etkisi yaratmış, camlar kırılmış, evler sallanmış. çalışanların halini düşünemiyorum, umarım can kaybı yoktur. havai fişek denen meredi oldum olası sevmemişimdir. insanlarımızı istihdam edelim etmesine, can sağlıkları daha önemli değil mi, bu bölgede daha önce patlamalar yaşanmışken iş güvenliğine neden dikkat etmiyoruz?

  3 temmuz 12:28

  352. dün gece beklenmedik bir şekilde ilan edilen sokağa çıkma yasağı, cumhurbaşkanının vatandaştan aldığı değerlendirmeler sonucu kendisi tarafından iptal edildi.

  (gizlinot: yorum bile yapamıyorum)

  5 haziran 12:25