yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (677)
  • medya (76)

  677. Ekrem İmamoğlu'nun restoranda yemek yemesiyle ilgili yine kendi açıklarını kapatmak için suni bir gündem yaratmak için geberiyorlar. Adam işini yapmış mı yapmış, sorumluluk alanına giren yolları temizlemiş mi temizlemiş (gizlinot: Hatta sorumluluk alanı olmayanlara desteğe gitmiş ki bence her kurumun böyle anlarda destek olması lazım) nerede yemek yerse yesin.

  Fakat bir arkadaşım şunu söyleyince de hak verdim, "burası TC, burada insanlar bilhassa da karşıt görüş her an açık ararken, günler öncesinden bu afetin geleceği belli iken göstermelik bile olsa AKOM'da olsa daha iyi olurdu. Akp ye böyle saçma sapan açıklar vermesine, hadi buna açık vermek diyemezsek bile böyle suni gündem belirlemek için fırsat vermesine sinir oluyorum." O açıdan bakınca da bunu diyen arkadaşıma hak verdim. Çünkü belediye başkanı akp li olsaydı, ben de cık cık diyerek bakardım belki. İnsan sevmediğine karşı objektif olamıyor sanırım. Ha Yine de İBB üzerine düşeni yapmış mı yapmış ben buna bakarım tabi. Bugün ulaştırma bakanlığına bağlı marmaray'ın defalarca arıza vererek yolda kalmasına ses çıkmayıp hâlâ tartışma programında ama yemeğe gitmiş diye ağlamak hangi sorunu çözüyor anlayabilmiş değilim.

  Hadi neyse biz bunların ikiyüzlü saldırgan asla sorumluluk almayan siyasetine alıştık da esas yandaşa peşkeş çekerek yaptırdıkları kıçı kırık havalimanında mahsur kalan turistlerle bizi tüm dünyaya rezil etmeleri daha da utanç verici.

  ilgili medya:
  1
  26 ocak 22:12

  676. Dünyanın falan en büyüğü İstanbul havalimanı'nda mahsur kalan turistler isyan çıkartmış, "we need hotel" diye slogan atmaya başlamış. Bunun üzerine havalimanına çevik kuvvet sevkedilmiş. Turistlere nasıl müdahale edecekler merak içerisindeyim. (link: https://twitter.com/HavaSosyalMedya/status/1485933485747580929?t=2kiw6WCFT8hB0fODW_iDTw&s=19 kaynak) trendyolu boykot ediyo olmasam çekirdek sipariş edecektim. (gizlinot: konum izmir, yağış yok, kuryeler tehlikede değil. )

  25 ocak 14:36

  675. Aktroller sosyal medyada her şeyi bıraktı tüm kollardan istanbul'da ücra köşelerdeki iki cm karlı noktalarda mahsur kaldık diye canlı yayın yapıyor (yersen). Ben ne ekrem imamoğlu savunurum, ne chp savunurum hepsi benim oyumla var olan bana hizmet etmek zorunda olan kişi ve kurumlar. ama hayatında istanbul'da bulunmamış çomarlar 2017 çok iyiydi, belediyecilikte sınıfta kaldılar, oy verdim çok pişmanım diyince benim gözüm seğiriyor.

  Yapmaya çalıştıkları şey ortada, karşılaştıkları tepki ise alışık olmadıkları türden muazzam. Ama kibarlığı ve özür dilemeyi zayıflık olarak gören, kafasına çay atılmasına alışmış çomarlardan özür dilemek, hata telafi etmek büyük hata, yolda kalana "kalmasaydın sen fetöcüsün teröristsin!" tipinde hizmete alışmış bir milletten özür dilersen o mesaj iletilmez transmitter ile receiverın frekansı bir değil. Yapacaksın şovunu toplayacaksın iki türbanlı teyze, üç çocuk alacaksın eline kürek önlerinde alkışlatarak kar küreyip tiyatro oynayacaksın bunların anladığı o.

  Biz bu halkın çomarlığını çok küçümsüyoruz, medeniyeti masonluk sanan insanlar bunlar.

  25 ocak 12:48


  674. Önce Gülşen'in sahne kıyafeti, sonra Sezen Aksu'nun şarkı sözleri derken bugün de gazeteci Sedef Kabaş'in cb hakaret suçundan tutuklanması. Burası işin suni gündem kısmı.

  Bir de başka başka saçmalıklar var ülkede mesela bugün İstanbul Zeytinburnu halk ekmek büfesi taşlanmış. Sebep? Fırıncılar batsın mıymış burada yerleri yokmuş, bırakmazlarsa yakarlarmış.

  Hayret verici şeyler oluyor ama malesef suni ya da gerçek gündem, faturaları ve market fiyatlarını değiştirmiyor. Daha elektrik kesintileri meselesi var. Sanayide işler zorlaşacak. Dogalgaz kesintileri ayrı bir ürkütücü boyut. Ama vatandaş kişisel ekonomisini düşünmekten küresel bazdaki krizleri odaklanamıyor bile.

  Bu zamanlara dair En doğru tespiti de troll avukat Ergün kazanır yapmış.

  ilgili medya:
  1
  23 ocak 01:11

  673. Marketlerde elektronik, kırtasiye, mobilya, tekstil gibi ürünlerin satışının yasaklanmasını içeren paket tbmm'ye gönderiliyormuş.

  Açıkçası benim bildiğim insanlar uzun zamandır bir şey alacaksa şok, a101, bim aktüellerini takip ederek alıyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse süper marketlerde satılması yasaklanan ürünleri hangi küçük esnaftan alacağımı bile bilmiyorum ki bizim jenerasyonun çoğu için aynısı geçerli. Termosu, powerbanki gidip bim, migros, koçtaş yerine nereden alacağız bilen duyan var mı? Bir de dükkan dükkan gezip kendi dilini bile konuşamayan enerji emici yandaş yerli esnafa dert anlatacağıma trendyol, hepsiburada ile kargo, iade kavgası yapmayı tercih ederim. Yıl olmuş 2022 yerli esnafı koruyacağız diye yasak getirmek nedir senin yerli girişimin getir dünyaya açılırken... söylenecek çok şey var ama enerjim yok. Yurtdışı alışverişi yasakla, market alışverişini yasakla, her şeyi yasakla koca bir köyde yaşayalım hepimiz.

  14 ocak 11:14

  672. an itibarıyla dolar 10.7

  23 aralık 2021 16:32

  671. Yine faiz indirimi kararı geldi.

  Edit 1: Sayfa yeniledim 15.12'den 15.62'ye çıktı.

  Edit 2: asgari ücret de az sonra açıklanacak bir darbe de oradan gelecek, ülkede asgari ücret de vasıflı eleman maaşlarını süpüre süpüre geldiğine göre az sonra açlık sınırı altına düşmeye hazırlanalım. (Çoğumuz zaten öyleyiz)

  Edit 3: yuh ananı avradını 4250 ne?! Artık sigortasız mühendis, mimar ilanlarına alışın.

  16 aralık 2021 14:01 16 aralık 2021 15:37


  670. Noluyor yine lan diyenler için gece yarısı hazine ve maliye bakanı görevden affını istedi ve bir gecede yine bakan değişti. Ben artık türkiye ekonomisini batmakta olan gemi değil gerçekten güçlü ve dirençli bir ekonomi olarak görüyorum. Bu imam hatip mezunları 20 yılda ancak bu kadar batırabildi helal olsun.

  En çok bunları seçen sizlere helal olsun, sizi de boş geçmeyelim sayın (bkz: Akp seçmeni). Dolarları bozdurup avmlerde yiyorsunuz inşallah yine pek bir sessizsiniz?

  2 aralık 2021 12:02 2 aralık 2021 12:03

  669. Tüm vergi , harç resim vs yüzde 36 zam alacak yeni yıla. Faize değil ama hükümete ezildk.

  En çok da bu vergiler Ensar gibi içinde dini özellik gösteren yerlere gidiyor ya para, aldığı vergiyi meydanda yaksa içim acımazdı.

  27 kasım 2021 10:38

  668. Ankara'da almanca kursu önerebilecek var mı? Tus dershanesini iptal edip almanca öğreneceğim bu bataklıktan başka türlü kurtulunmaz.

  24 kasım 2021 08:59