yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (2)

  55. Valla güneş görmeyen yerlerim cidden daha beyaz ve daha genc duruyor. O yüzden gerçekten güneşin yaşlandırdığını düşünüyorum. Bir de o güneş kremini yenilemeyen bir maraton koşucusu vardı, bacakları nasıl  kabarıp şişmişti, o görsel bana ders oldu resmen, arada aklıma gelir. 

  Söyle bir şey de var uygun fiyatlı güneş kremi alıyorum, yok beyaz iz yapıyor, yok sivilce yapıyor, cok kullanmiyorum; pahalı bir ürün alıyorum  ( su anda skin seuticals, üniversal tint kullanıyorum), bu sefer de öyle bol bol süremiyorum. 

  Bir de annem de kullanmamış, yüzü çok güzel. Ama annemin yaşadığı dünya ile benimki bir mi? Annem açık arazide, doğal gıdalarla büyümüş, doğru dürüst sanayi yok, kirlilik az, ozon tabakasında delik yok, paketli gıda yok.  

  Yanı su anda mükemmel olmaya çalışmadan, ve aman bugün de güneş kremi sürmedim eyvahlar olsun demeden, ne yapsam kardır diye kullanıyorum. 

  3 şubat 21:31 4 şubat 00:30

  54. İnsanın cildine yapabileceği en büyük kötülük :( Diğer girdilerde güneş kremini yenilemeyle alakalı bazı bilgiler verilmiş ekleme yapmak isterim. 2 saatte bir güneş kremi yenilemek, eğer 2 saat boyunca güneş altında kalırsanız yapmanız gerekendir. Örneğin, bir saat güneş altında durdunuz 1 saat içeride pencereden uzak güneş almayan bir yerde o zaman güneş kreminizi yenilemeye gerek yok. Bir daha dışarı çıkıp 1 saat daha güneş altında kalırsanız yenilemeniz gerekir. Yani, güneşe maruz kalınan toplam saat 2 olduğunda güneş kremi yenilenmeli.

  2 şubat 23:40

  53. Yüzüne kezzap dökmekten sonra insanın cildine yapabileceği en büyük kötülüktür. En iyi ihtimalle erkenden ciltte kırışmalar ve güneş lekeleri, en kötü ihtimalle ise cilt kanseri olarak karşılığını verir. Özellikle yüz, boyun ve gerdan yaz güneşinde birkaç Saatte bir kremlenmeli, bütün bu süre boyunca olabildiğince gölgede kalmalıdır.

  İmza: bunları söylemesine rağmen her yaz güneşte bacak bronzlaştıran, üstü beyaz altı kahverengi gezen bir Antalyalı.

  2 şubat 22:15 2 şubat 22:16


  52. Güneş kremi kullanmamak uzun vadede cilde zarar verir. Geçmiş dönem insanların durumuyla günümüz insanlarının durumu arasında maalesef ozon deliği kadar fark var. Eski insanların beslenme kalitesi güneşin zararını azaltmada yardımcı olurken bizim böyle bir şansımız yok. Tabiki genetik yapı başrol olsa da yardımcı elementler unutulmamalı. Fakat buradan bulutlarla kaplanmış gökyüzü altında krem kullanalım anlamı çıkmamalı. Dengeyi bulursanız mutlu olursunuz. Ben çillerimin yüzümü sarmasından korktuğum için on senedir kullanıyorum ve çok faydasını gördüm.

  2 şubat 05:48

  51. cilt bariyerini sürekli hırpalamıyorsanız ve güneşin altında saatlerce yatmıyorsanız, genç yaşlarda günlük olarak kullanılması çok elzem değil diye düşündürendir.

  ben şahsen düz nemlendirici yerine nemlendirme özelliği bulunan bir güneş kremi kullanmaya alıştığım için düzenli olarak kullanıyorum. buna da 30 hatta 35lerden sonra başladım. öncesinde kullanmadım diye yüzüm çorak toprak gibi olmadı, açık buğday tenim melez tene dönmedi.

  benim kıstasım yıllar geçtikçe cildin kendini yenileme kabiliyeti azalması. çocukken yaz tatili dönüşünden 1 hafta sonra yüzümdeki bronzluk geçerdi ve neden kışı bronz geçiremiyorum diye üzülürdüm. ama yaş ilerledikçe bu döngü uzuyor. şimdilerde çok az süre güneşe maruz kalsam bile koyu buğdaya dönüşüveriyorum. ben bunu tamamen yaşa bağlıyorum. bu arada sadece güneş değil rüzgar da yakıyor insanı.

  hep güneşin zararlarından bahsediyoruz ama faydaları da bir o kadar fazla. tabiki saat 12'de güneşin altına yatılmaz. bu esnada yüzü korumak için ekstra çaba sarfedilmeli vs.

  ama gerçekten artık bu güneş koruması olayı bir çılgınlığa dönüştü. Kışın ortası 50+ güneş kremi kullanılmasına gerek yok.

  2 şubat 02:42 2 şubat 02:58

  50. ne annem ne anneanmem ya da babaannem tatiller hariç yüzlerine güneş kremi sürmüş değil ne leke var ciltlerinde ne kırışıklık sadece yaşa bağlı sarkmaları var. onları da gerdirseler sanırım 30 yaş gençleşirler. sürekli güneş kremi kullanmaya karşı değilim ama evde bile sürenler olduğunu duyunca acaba abartıyormuyuz diyorum. yazları her gün sürüyorum kışları ise unutmadıkça kullanıyorum. ama yine de cilt yapısının genetik olduğunu düşünüyorum isterseniz gece güneş kremiyle uyuyun genlerimiz neyse o. ben de muhtemelen ileride sarkacağım kırışmayacağım o yüzden ona yönelik yatırımımı yapıyorum. cildinizin yapısına uygun temizleme-tonikleme-nemlendirmeyi ihmal etmeyin sabah akşam güneş kremi ise serumlar gibi ekstranız olsun.

  1 şubat 21:41

  49. 22 yaşındayım son bir yıldır makyaj ve cilt bakımına ilgi duymaya başladım. önceden sadece yüzümü suyla yada sıvı sabunla yıkardım. yüz temizleme jelidir, toniktir, serumdur son bir yıldır kullanıyorum. güneş kremi de yazın tatile gittiğimde kullanmıştım sadece, fakat cildim ve yüzüm gayet iyidir pürüzsüzdür. üstelik beyaz tenliyim.

  yaz aylarında kullanmak mantıklı tabi ama bence cilt güzelliğinin bakım ürünleriyle vs. alakası yok genetik ve sağlıklı beslenmeyle alakalı. bir de çok makyaj yapmamak lazım.

  1 şubat 17:10 1 şubat 17:11


  48. güneşten korunmak gerekiyor evet ama bu son dönemdeki bilgisayar başında kullanın, floresan altında kullanın vs. saçmalığından bıktım. arkadaşlar bu kadar korkarak yaşanmaz, minicik ışıktan korunurken kat kat kimyasal sürüyorsunuz yüzünüze. bana gelince, yazın güneşleneceksem kullanıyorum, ancak zaten yazları öğlen dışarı çıkmadığım için günlük hayatımda kullanmıyorum. yapısı midemi bulandırıyor ve cildimi mahvediyor. yaptığım yanlış biliyorum, ancak kat kat sürünmek de yanlış geliyor. herkes kendi dermatologuna danışmalı çünkü her cildin ihtiyacı farklı, bana biraz influencerların pazarlama taktiklerine kanıyorsunuz gibi geliyor. ayrıca youtubedaki dermatologların da işlerini dürüstlükle yaptıklarını düşünmüyorum sonuçta onların da reklam gelirleri var, bu kadar iyi niyetli olmayın.

  1 şubat 14:35

  47. paşa gönül kriteri.

  cilt bakım rutinimde asitler yer alıyor. çillenmeye ve lekelenmeye müsait bir cildim var zaten. ben her gün evde olsam da kullanmayayım da kim kullansın?

  kullanmamayı tercih edebilirsiniz. birçok sebebiniz olabilir, kimsenin sizi yargılamaya hakkı yok kesinlikle.

  herkesin cilt bakım rutini şahsına özeldir. burada kimse diğer grubun kararına eleştirel bakmasın lütfen herkesin seçimi kendi cildini bağlar (çevresel endişeler çok başka konu).

  1 şubat 14:22

  46. Sadece güneşli günlerde kullandığım krem. Evde bile güneş kremi sürmeyi aklım almıyor.

  1 şubat 12:58