yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (117)
  • medya (4)

  117. kuru ve kızarmaya meyilli cildimin esas probleminin gül hastalığı olduğunu öğrendiğimden beri düzenli kullanmaya çalışıyorum ve kısa sürede gördüğüm değişiklikler güneş kremi kullanmadan geçirdiğim seneleri sorgulamama sebep oldu.

  15 mayıs 20:57

  116. Güneş kremi almama rağmen düzenli kullanmıyordum çıkarması çok zor geldiği ve üşendiğim için. Ama bugün annemin kollarına baktım ve genelde kısa kollu giyen biri güneş gören ve görmeyen yer arasında ten kalitesi açısından o kadar fark var ki. Gören yerlerde kısmi lekelenme ve kırışıklık kuruluk var, görmeyen yer ise sıfır kırışıklık sıfır leke ve kesinlikle daha genç ve canlı duruyor. Yüze sürmeyi geçtim yaz için günlük olarak kollarıma da sürmeyi düşünüyorum bundan sonra , yüzümüzü korurken eller kollar da o kadar güneş görüyor unutmamak lazım.

  Ha bu arada pahalı bir şey olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum ekonomik şartları düşününce herkesin kolay kolay alabileceği bir şey değil, kullanmayanın da kendi tercihidir. Genetiğin de büyük bir rolü var ayrıca kiminde leke yapar kiminde yapmaz ama kanıtlanmış bir şey zararı elimizden geldiği kadarıyla kullanmak ilerdeki cildimizin daha iyi seviyelerde olmasını sağlar diye düşünüyorum.

  15 mayıs 17:28 15 mayıs 17:32

  115. Kullanmamanın zararlarından zaten bahsedilmiş. Ben de ekleme yapmak isterim. Annemin yazın açık alanda çalıştığı için yüzü kıpkırmızı olur, küçük noktalar oluşurdu. Bütün kimyasal içerikli şeylere karşıdır kendisi.. sonunda ikna ettik geçen yaz her gün kullandı. Abartmıyorum yaz sonu yüzü ay parçası gibi ve kullandığı da rossmanın kendi markasının yüz için olan bir kremdi sanırım yani çok kaliteli bir şey değildi. Etkisini hiç bu kadar bariz görmemiştim. Çevresindeki herkes yüzüne bir şey mi yaptırdın diye soruyor. Şimdi stok yapmış her gün kullanıyor. Sonuç olarak, bütçenize uygun bir fiyat performans ürünü bulun ve mutlaka kullanın.

  15 mayıs 16:56


  114. Şöyle 10 dakika dışarı çıkacağım, sürmeden çıkayım dedim birkaç gün. sonuç; çizgi gibi, alnımdaki kemikli kısmı takip eden hafif bir leke çıkmaya başladı. Ertesi gün güneş kremine aynen devam ettim.

  Not: güneş kremi kullanmadığım o kısa sürede yüzüme hiçbir ürün uygulamamıştım, tonik dahil. Çünkü bunun daha fazla lekelenmeye sebep olacağını düşünüyorum. Yani spf içermeyen ürünlerle güneş altına çıkmayı.

  15 mayıs 14:44

  113. Ya cicim sürün ya da sürmeyin banane de yanlış örnekler vermemek lazım. Ben düz mantıkla şöyle düşünüyorum: "güneş ışınları zararlı mı kardişim? evet, kesin mi zararlı? evet, korunmamın bi yolu var mı kardişim? evet, o zaman ne duruyorsuun, krem sürsenee kre...." şeklinde. Kullanıyorum yani ben. Evdeysem de kullanıyorum, ama direkt olarak güneş kremi değil de düşük spf içeren gündüz kremimi sürüyorum mesela. Amma velakin dışarıya çıkacaksam 50 spf olması beni mutlu eder, neden olmasın? Zaten güneş kremleri olmuş üç bin dolar, süren sürsün..

  15 mayıs 14:41

  112. kendim kullanmaya dikkat ediyorum, özellikle uzun süre güneşe maruz kalacaksam. Bazen unutuyorum, ama ben zaten bazen yemek yemeyi de unutan insanım. daha önce denediğim güneş kremlerinden alerji yapan oldu, normalde asla güneş yanığı olmadığım halde cayır cayır yakan oldu. Kullandığımdan da öyle çok memnun değilim idare ediyor işte.

  Bebeğime ise kullanmak zorundayım. Çünkü kısacık bir süre, ucundan bile maruz kalsa direkt yakıyor güneş onu, pusetin tentesi bile fayda etmiyor. Ellerine yüzüne sürüyorum. Güneş kremine başladığımdan beri yanmıyor çocuk. Ben de onun kreminden denesem mi diye düşünüyorum açıkçası ama o da bembeyaz ediyor sürüldüğü yeri.

  Çevremde çoğu kişi kullanmıyor, tavsiye ediyorum, istemezlerse de gerizekalı olduklarını değil, tercihlerinin o yönde olduğunu düşünüyorum ve hayatıma devam ediyorum. Çünkü insan bazen banane demeyi bilmeli bence. Güneş kremi yüzünden de insanlara gerizekalı demezsin ya. Şaka gibi.

  15 mayıs 13:38

  111. kullanan biri olarak kullanmazsanız söyle olur böyle olur gibi felaket senaryolarına pek katılamadım bence bu kişiye göre değişiyor.Ablam 32 yasında hiç kullanmıyor ve yüzü bebek gibi.Ben kullanmasam kapkara oluyorum,yüzüm kızarıyor.Yüzümde pek leke yok bu yüzden benim için hem gündüz nemlendiricisi hem de fondoten gibi oluyor birçok fonksiyonu tek üründe sağlıyorum

  15 mayıs 08:48


  110. Baştaki yönetici onlar bunlar diyor. Sonra insanlar basit bir sitede, basit ve kişisel bir konuda süren kaka, sürmeyen kaka diyor.

  İnsan kendine basit bir krem için neden ayrisiyorum, taraf tutuyorum, fanatizm yapıyorum diye sormazsa ülkede olanlara şaşırmamak lazım.

  15 mayıs 08:39 15 mayıs 09:11

  109. Cok alerjik bir cilt degilse evde kullanmak gereksizdir israftır hatta. Hem maddi hem manevi (gizlinot: Çıkartması ayrı bir dert) olarak insanı zorlar bence. 

  15 mayıs 00:52

  108. benim midemi bulandırıyor hele makyaj altına sürmek... sıfır kokulu veya ağırlık hissettirmeyen bir krem bulamadım belki de ondandır. üstüne sürüp uzun süre beklemek gerekiyor makyaj için. sıkıcı bir rutin.

  15 mayıs 00:33