yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (2)

  8. Shiseido bb cream sport 50 spf ve 16 saat koruma vadediyor. Ben de 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Geçen sene de altına etkili bir güneş kremi daha sürdüğümde koruyuculuğundan çok çok memnun kaldım. Yüzüm lekelenmeye çok müsait. Bir de kremin sport olma özelliği de terlemeyle daha aktif olması ve suya tere dayanıklı olması. Gün içinde ağzımızı yıkadığımızda da etkisini kaybetmiyor. Eski güneş lekelerimin çoğu ağız bölgesinde maalesef.

  23 mayıs 21:25

  7. Güneş kremi üzerine fondöten ya da kapatıcı geçtiğim için yapamadığım işlem. Fakat en kısa sürede bu alışkanlığı edinmem lazım, çünkü güneş alerjim var. Çok güneşli zamanlarda, gün sonunda güneş kremine rağmen kızardığım oluyor. Eğer tüm gün dışarıda olduğum bir gezi yapıyorsam, piknik gibi, o zaman üst üste sürüp yeniliyorum ama işteyken ten makyajını silip en baştan tekrarlamak çok zor. Ve her ne kadar parlama yapmıyor denilen la roche posay ultra lightını kullansam da gün yarı olmadan benim yüzüm yağ içinde kalıyor. Bu sorunu da sanırım sadece yenileyerek çözebileceğim.

  23 mayıs 03:41

  6. Sadece denizdeyken yaptığım eylem. Evdeyken de güneş kremi sürüyorum ama tazelemiyorum. Dışarı çıktığımda da güneş kreminin üzerinde makyaj oluyor tazeleme fikri makyaj varken biraz zor.

  Yukarıdaki süslüler sprey formundan bahsetmisler onlara bakabilirim

  23 mayıs 00:18 23 mayıs 00:18


  5. sevmediğim eylem dışardayken yüzümü nemli nemli hissetmek hoşuma gitmiyor bu yüzden yenileme gerektirmeyen/daha uzun süre kullanılabilen filtreler içeren güneş koruyucular tercih ediyorum ve yüzüme dokunulmamasından terlemeden kaçınmaya çalışıyorum daha rahat.

  sprey formdaki ürünlerin burna kaçma riskini sevmiyorum ayrıca pudra ve sprey formdaki ürünleri düzgün uygulamadığınızda koruyuculuk sağlamayacaktır tazeliyorum sanıp tazelemiyor olabilirsiniz aman diyim

  22 mayıs 23:40

  4. Sabah uyandığımda kremdir jeldir her neyse likit kıvamdaki güneş koruyucumu sürüyorum ama gün içinde onunla tazelemiyorum zor geliyor bana. Onun yerine stick, pudra ve sprey koruyucuları kullanıyorum mevsime göre. Mesela kışın missha airy sun stick kullanıyordum ama artık la roche posay anthelios mist kullanacağım.

  Eğer makyaj yapmışsam da jane iredale spf 30 pudra veya dior dream skin 50+spf cushion ile tazeliyorum.

  Bu bahsettiğim ürünlerin hepsinden memnunum ama tekrar satın alıp almamaya fiyatlarına göre karar veririm. Ulaşılamaz hale geldiler çünkü.

  Benim gibi tembelseniz ve elinizi yüzünüze sürmekten pek hoşlanmıyorsanız tavsiye ederim pratik oluyor.

  22 mayıs 02:07

  3. Genellikle makyaj yapmıyorum o sebeple direkt olarak üzerine kremi tazeliyorum ancak makyaj yaptığım durumlarda la roche posay anthelios sprey sıkıyorum dikkatlice spreyi solumadan. 

  22 mayıs 01:53

  2. bu rutin bende makyaj yapma isteğime göre değişiyor. makyaj yapmayacaksam eğer 2-3 saatte bir güneş kremimi tazeliyorum. (ellerimi yıkayıp güneş kremini yüzüme sürüyorum. önceden yüzümü de yıkardım, dermatoloğum yapmamamı söyledi. hassas ciltlilere de önermem günde 2'den fazla yıkamayın.)

  makyaj yapacaksam ve tüm gün (ya da 6-7 saat) güneş altında olacaksam eğer kapatıcılığı olan, renk veren güneş koruma faktörlü kompakt/ krem kullanıyorum. aynı ürünü 2 saatte bir yeniliyorum. (gizlinot: eğer kompakt bir ürün kullanıyorsam, tazelemeden önce peçete ile t bölgemdeki yağı alıyorum, ürüne de transfer etmemek için) 6-7 saatten az bir süre güneş altında olacaksam, makyaj yapacağım son ana kadar güneş kremimi tekrarlamaya çalışıyorum. fondötenlerin, bb ya da cc kremlerin içindeki güneş koruma faktörlerinin koruma derecesi yeterli olmadığı, olsa bile koruyabilmesi için aslında yarım şişeyi yüzümüze sürmemiz gerektiği için mümkün olduğunca güneş kremli bir yüzle dolaşmaya dikkat ediyorum. aynı alışkanlık yüzünden bavul gibi makyaj çantalarıyla dolaştığım da doğrudur. gerçi benimki biraz ekstrem bir durum, cildim lekeye çok müsait. bu yüzden hem yeni leke oluşumunu olabildiğince engellemeye hem de leke olmayan kısımları da korumaya çalışıyorum.

  edit. imla

  22 mayıs 01:27 22 mayıs 01:28


  1. Ben şu adımları uyguluyorum:

  1) Yüzümde makyaj olsun ya da olmasın, eğer dışarıdayken yüzümde azıcık parlama ve yağlanma varsa önce peçeteyle yağı alıyorum. Ama eğer yüzümde çok fazla ter ve kir varsa pamuğa damlattığım tonik ile yüzümü sildikten sonra nemledirici sürüyorum ve sonraki adıma geçiyorum.(İkisini birden yapmıyorum. Ya peçete ya da tonik.)

  2) Eğer makyajım varsa birinci adımı uyguladıktan sonra güneş kremini yüzüme uyguluyorum. Sonra yüzümde eksik gördüğüm krem ve toz ürünler varsa sırasıyla ekliyorum. Ben spf içerikli BB krem uygulamayı tercih ediyorum.

  3)Eğer hiç makyaj yapmadan evden çıktıysam, birinci adımı uyguladıktan sonra sadece güneş kremini uyguluyorum.

  Not: Bunları medyada eklediğim videolardan öğrendim.

  ilgili medya:
  2
  22 mayıs 01:03 22 mayıs 01:26