yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  12. güneş kremi kullandıktan sonra mutlaka ama mutlaka yüzünüzü temizlemelisiniz. çünkü krem sizi güneşten korumak için gözeneklerinizi tıkar.

  18 eylül 17:57

  11. güneş kremi cilt gözeneklerini tıkayan bir şey arkadaşlar. cildi koruması gerektiği için. o yüzden eğer sürdüyseniz mutlaka ama mutlaka çift aşamalı temizlik yapmalısınız.

  14 eylül 11:46

  10. güneş kremini ciltten arındırmak için en iyi yöntemin double cleansing yöntemi olduğunu duyduğumdan beri aspir yağı(gizlinot: yağ bazlı temizleyicilere ayıracak bütçem şu an için yok) ile yüzüme masaj yapıp sonrasında yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkıyorum, güneş kremini cildimden böyle arındırıyorum. günlük nemlendiricimde güneş koruması içerdiğinden her gün yapıyorum (gizlinot: ~15-20 gündür)

  cildim karma-yağlı olmasına rağmen sivilce sorunu ile karşılaşmadım. hatta dünya için küçük ama benim için büyük olan yanı bu süre içerisinde gelen regl dönemimde sadece alnımla saç diplerimin birleştiği yerde bir tane sivilcem çıktı o da çabucak iyileşti ki normalde regl dönemi haricinde de ara ara sivilce sahibi biriyim. psikolojik mi yoksa gerçekten mi öyle bilmiyorum ama geceleri cildimi daha bir canlı ve temiz hissediyorum. güneş kremini temizlemek için başvurduğum yöntem bu, şimdilik memnunum aksi taktirde editlerim girdiyi.

  2 aralık 2018 01:39


  9. İlk olarak Yves rocher pure calmille makyaj temizleme yağı ile makyajımın ve güneş kreminin kabasını almak, ardından o an Elimde olan jel bir temizleyici ile kalan kalıntıları arındırmak olarak iki adımda temizliyorum.

  Misel su tek başına en hafif yapılı bb kremi dahi temizleyemiyorken güneş kreminde etkili olacağını hiç sanmıyorum 

  1 aralık 2018 20:34

  8. Misel su ile çok güzel olandır. Garnier veya bioderma micellar su ile temizleyip, sonra da yüz yıkama jeli ile yıkıyorum. 

  1 aralık 2018 20:24

  7. (bkz: double cleansing )

  1 aralık 2018 18:38

  6. (bkz: Konjac sünger)

  1 aralık 2018 17:56


  5. Ben de önce elimde hangi yağ varsa onunla masaj yaparak güneş kreminin ve yapmışsam makyajın kabasını alıyorum çünkü benim kullandığım güneş kremi yağlı baya, sadece suyla yıkayınca çıkmıyor kesinlikle. Gerekirse bu işlemi bi daha tekrarlıyorum. Kullandığım özel bir yağ yok.

  Sonraki aşama olarak da normal bir temizleyici+konjak süngerle yüzümü yıkıyorum. Benim cildim normalde kuru ama bu aşamada güçlü bir temizleme jeli kullanıyorum ki yağı arındırsın.

  Yalnız, bi ara ben de bu temizleme rutininden bıkıp güneş kremi kullanmayı bırakmıştım. Günlük olarak makyaj yapmadığım için her gece bu kadar temizleme işlemi çok geliyordu ki hala gözüm yemediği zamanlar güneş kremi kullanmıyorum sırf bu nedenle.

  1 aralık 2018 17:55

  4. Yaz kış her gün güneş kremi kullanıyorum. Temizlik için cildime iyi gelen yağları kullanıyorum. Bir süre zeytinyağı kullandım, şuanda avokado yağı ile hem makyaj hem güneş kremimi temizliyorum. Sonrasında jel temizleyici ile yıkıyorum. Güneş kremi temizlemek nasıl olacak diye güneş kremi sürmemek çok büyük bir yanlış olur bana göre. Özellikle güneş cilt arasındaki araştırmaları okuduktan sonra böyle düşünüyorum.

  1 aralık 2018 15:35

  3. Sözde güneş kaynaklı cilt kanseri olmayalım diye bol miktarda boca ettiğimiz kimyasal içeren güneş kremlerini, yine bolca kimyasal içeren temizleyicilerle çıkarmaya çalışma girişimidir. Amacımız ne hala anlamış değilim. Güneş mi daha zararlı güneş kremi mi? Yüz temizleme jeliyle gayet çıkar diye düşünüyorum.

  Edit: bu arada her mevsim güneş kremi kullanan biriyim. Ama artık 50 faktör krem kullanmama kararı aldım. Nemlendirici içerikli bir kremde, 30 faktör üzerine çıkmayacağım. Bir taraftan güneşten koruyoruz derken cilt sağlığımızı bozmanın manası yok. Zaten bu kadar kimyasal yükleme ve sert temizlikle cildi savunmasız bırakıyoruz. Güneş kremlerinin çoğu suya dayanıklı ama yukarıda da bahsettiğim gibi temizleme jeli ya da köpüğü yeterli olur diye düşünüyorum. Özellikle temizlemek için ekstra işlemlere gerek yok bence.

  edit2: güneş kremleriyle ilgili kötü deneyimlerimi bolca yazmıştım. tıpkı domestos reklamlarında mikroplardan korkuttukları gibi güneşten korkutuyorlar. 6 ay boyunca avustralya'da öğlen sıcağında sörf yapmıyorsanız, bu derece güneşten korkmaya gerek yok diye düşünüyorum. piyasadaki güneş kremlerin çoğu plaj kullanımına yönelik. 15 günden fazla plaj tatili yapan süslü varsa ne mutlu ona. banyoda 2 saat kalarak çıkarabileceğiniz bir krem güneşten daha fazla zararlı bence. ha kullanmayalım mı, kullanalım ama abartmayalım diye düşünüyorum. cilt bakımına gittiğinizde o kadar peeling-maskeden sonra savunmasız cilde 50 faktör krem sürüyorlar. peki biz gündelik bu faktörde kremle neden cildimize eziyet ediyoruz? hemen herkes lekelerden şikayetçi ama bence lekelerin temel sebebi cildin doğal yapısını bozarak, savunmasız bırakmak. buna değinmeye çalıştım. senin sorunun benim sorunum meselesi değil yani. aynı problemleri ben de yaşadım, yaşıyorum. derseniz ki günlük makyajım var zaten onu çıkaracağım, çift aşamalı temizleme ile güneş kremi de çıkar zaten herhalde.

  1 aralık 2018 15:32 3 aralık 2018 01:44