sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (211)
  • medya (3)

  211. Türkiyede ulaşabileceğimiz iki temiz içerikli önerim; Badger ve incia temiz içerik isteyenler bakabilir. 

  14 haziran 20:39

  210. sevgili süslüler pek içerikten anlamıyorum ama ben bimden tokalon güneş koruyucu yüz kremi alıyorum. karma bir cildim var ve 2 yıldır memnuniyetle kullanmaktayım.günlük olarak la roche posay effaclar duonun üzerine sürüyorum. uygun fiyatlı bir ürün aklınızda bulunsun.

  edit: süslülerim en son 28 mayısta gelmiş ürün 17 liraya satılmış.bilgilerinize ...

  14 haziran 17:55 14 haziran 18:30

  209. içerik olarak güvenilir, çinko oksit veya titanyum dioksit içeren (nano boyutta olmayan) bir güneş kremi arıyorum ama bulamadım gitti bilen varsa yardımcı olabilir mi süslüler :(

  26 nisan 17:23

  208. Bir çok markayı uzun yıllar kullandıktan sonra en iyisi diyebileceğim iki önerim var. Birincisi kimyasal filtre içeren, kendinden ten rengi olan, beyaz leke bırakmayan mesoestetic melan 130+. Sadece kliniklerde satılıyor eczane vs satışı yok ve pahalı bir ürün. İkincisi fiziksel koruyucu ve koruyuculuğu oldukça yüksek gelen ışığı ayna gibi yansıtan, yüzü beyaz yapan  Esthederm no sun. Ulaşması kolay, fiyatı daha uygun. Özellikle su sporları yaparken yüzümün beyazlaşmasına aldırmadan kullanıyorum. Bahsettiğim iki ürün de koruyuculuğu oldukça yüksek ürünlerdir, lekelenmeye başlamış ciltler için uygundur. 

  25 ocak 15:42

  207. yaz mevsimi daima, kış mevsimi ise sadece güneşli günlerde kullandığım koruyucu kremdir. evde isem hiçbir zaman kullanmam zaten. beyaz tenliyim ve yazları eğer cildimi korumazsam çillenip lekeleniyorum maalesef.

  güneş kreminin yaz, kış, evde, dışarıda kısacası her zaman kullanılmasını öneriyor herkes. ancak linçlenmezsem ben buna katılmadığımı söylemek istiyorum. sürekli kullanılan güneş kreminin cildi hassaslaştırdığını, hastalandırdığını düşünüyorum. kontrollü şekilde cildi güneşlendirmenin, cildin kendi kalkanını oluşturmasına ara sıra izin vermenin cilt için faydası olduğunu düşünüyorum.

  18 ocak 18:52 18 ocak 18:58

  206. cilt problemlerimin kaynağı olduğuna kanaat getirdiğim krem türü. cildimle ilgili genel olarak hayatım boyunca çok şikayetim olmadı. ergenliği bile tek tük sivilceyle geçirdim. lakin son yıllarda cildimde oluşan pürüzler beni çok rahatsız ediyor. sivilceden ödüm kopuyor, çünkü kısa sürede geçse bile mutlaka leke kalıyor. şakaklarımda minik dahi olsa birkaç kapalı komedon var, düzeltme amaçlı ürünlere de başvuruyorum ancak tamamen gitmiyor.

  uzunca süredir güneş kremi kullanıyorum. son 2 yıl içinde solante pigmenta, hamilton optimal, diadermine lift+ spf 30, avene cleanence (ki kendisi sözde sivilceli ciltler için üretilmiş bir ürün) ve avene anti aging sun care olmak üzere pek çok ürün kullandım, ve bahsettiğim sorunlar bu dönemde hafiflemedi bile.

  2 gündür yüzüme hiç güneş kremi değdirmedim ve özellikle benim için kıstas olan şakaklardaki kapalı komedonların küçüldüğünü görüyorum. aslında bunu çok önce farketmiştim. la roche effaclar duo+ kullandığım dönemde pürüzler ciddi anlamda gerilese de, güneş kremi kullanımı ile geri geliyordu. şu anda da muadili ducray keracnyl serum kullandığım halde cildim kendini toparlayamıyor. sorun güneş kremi kaynaklı şüphem vardı ama artık kesin diyebiliyorum.

  edit: bu arada solante pigmenta'yı yoğun ve katı bir krem olması, zor dağılması gibi farklı sebeplerle pek sevmedim ama komedonlar ve pürüzler konusunda cildimi diğerleri kadar etkilemedi diye düşünüyorum.

  edit2: şunu da eklemek istedim. piyasada dermokozmetik ürünlerde çok az sayıda spf 30 güneş kremi var. bir yerde bizi spf 50 kremlere mecbur ediyorlar. yüksek koruma faktörünün aksine ben hep 20 spf içeren bir gündüz kremi ya da 30 spfli bir güneş kreminden daha fazla memnun kaldım. bu tip ya gündüz kremi, ya da maksimum 30 spfli bir güneş kremine yöneleceğim. yazın dahi günlük kullanımda 50 faktör almam, plajda kullanmam gerekirse ancak düşünebilirim.

  19 kasım 2018 14:01 20 kasım 2018 16:26

  205. Hayatı sorgulatan krem tipi.

  Açık buğday tenliyim. Uzunca bir süredir güneş kremi kullanıyor, kendime en uygun kremi bulmak için hem para, hem de zaman harcıyorum. Lakin Son 1 yılda düzenli kullandığım Solante Pigmenta ve Hamilton Optimal ve Avene Cleanance'dan sonra, aynı saatlerde güneşe maruz kaldığım, aynı ten rengine sahip annemin güneş kremi kullanmamasına rağmen benden daha az yandığını görünce artık soğudum kendilerinden. 2 yıldır plaj tatili yapmadığımı ve şehir-günlük kullanımdan bahsettiğimi de belirtmem lazım. Daha basit anlatımla yüzüme 50+ SPF'li krem kullanmışken, krem kullanmadığım kollarımla aynı renkte olması, bu çileyi neden çekiyorum dedirtti. Bir de yüzümü parlatıyor, yok bu matlaştırıyor, bu dağılmıyor, şu ise sivilce yapıyor derdi ise cabası.

  17 ekim 2018 14:43

  204. Öncelikle makyaj yapmadığım zamanlar da kalın bir güneş kremi seçiyorum. 50 faktör önceliğim tabi. Makyaj yapacaksam fondötenlerimi muhakkak güneş korumalı seçiyorum. Altına da muhakkak ince yapılı bir güneş kremi sürüyorum. Yaz kış farketmiyor alışkanlık haline geldi evden çıkmadan muhakkak kullanırım.

  21 eylül 2018 20:49

  203. Aşırı beyaz tenliyim ve lekeli yanıyorum yazları. Bunu istemediğim ve benek benek görüntüden rahatsız olduğum için her yaz vichy'nin cocuklar için olan +50 faktörlü güneş kremini kullanıyorum. Çok beyaz tenli arkadaşlarıma da önerdim. Bayağı memnun kaldılar yazmak istedim.

  21 eylül 2018 15:59

  202. yaklaşık 10 yıldır ya ve kış her daim kullanıyorum. kullanmaya da devam edeceğim. herkese uygun bir güneş kremi illaki bulunuyor. sadece bir kaç deneme yapmanız gerekir.

  ayrıca güneş kremi kullandığınız günlerde eve geldiğinizde mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekir. güneş kremleri yapısı sebebi ile cildinizin hava almasını zorlaştırır bu da sivilcelere sebep olabilir.

  21 eylül 2018 15:55 21 eylül 2018 16:39