yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (215)
  • medya (3)

  215. tavsiye edilen miktarda uygulandığında yüzü beyazlatmayan/yüzün dehşet yağlı görünmesine veya aşırı alkol/parfüm içermesinden dolayı ciltte kızarıklığa ve hassasiyete sebep olmayan bütçe dostu bir versiyonunu henüz keşfedemediğim, kullanması ayrı dert kullanmaması apayrı bir dert olan ilaç krem (gizlinot: cilt kanserini önlediğini göz önünde bulundurursak ilaç demek yanlış olmaz)

  29 aralık 2019 16:49

  214. olmasa cildim ne halde olurmuş hayal bile edemiyorum. güneş kremi kullanmak benim için bi alışkanlık gibi 7 yıldır falan dışarı çıkmadan muhakkak yüzüme sürerim. ancak dün çok yüzeysel sürdügümü fark ettim. şakaklarımda kaşımın altında gözaltımda çiller varmış bunlar güneş kremi sürmedigim yerler. aynı şekilde yanaklarımda da var biraz ama onlar daha eski. kesinlikle sürerken koruyuculugundan emin olmakla beraber düzgünce sürmek önemli. sürdüm demekle olmuyormuş. sabah da ellerimdeki çilleri fark ettim artik disarı cıkmadan önce güneş kremine batıp çıkcam gidişata bakılırsa.. bi de benim ki sanırım biraz da genetik yatkınlık annemde de baya çil var.

  10 eylül 2019 18:00

  213. soru-cevap aparatında evde bile güneş kremi sürenlerle ciddi dalga geçiliyordu ama türk dermatoloji derneği'Nin melasma hakkındaki hasta bilgilendirme broşüründe şöyle bir şey gördüm: "Melasması olan kişilerde güneş ışınları bu lekelerin koyulaşmasına neden olur. Bu nedenle güneşten korunma tedavinin temelidir. Güneş koruyucular hem UVA hem de UVB koruması içermelidir. UVA camdan da geçebilir. Bu yüzden dışarıya çıkılmasa bile güneş koruyucu düzenli bir şekilde tüm gün sürülmelidir. Ayrıca hiç bir koruyucunun tam bir koruma sağlamadığını da bilinmelidir. Bu nedenle güneşten kaçınmayı bir alışkanlık haline getirmeli, güneşten korumayı arttırmak için geniş kenarlı şapkalar, gözlükler ve şemsiye gibi ek önlemler de almalısınız."

  yani ciddi leke probleminiz varsa, yukarıdaki yazıya göre evde de kullanmalısınız. (link: http://turkdermatoloji.org.tr/media/hasta_bilgilendirme/melasma.pdf yazının tamamı için)

  24 ağustos 2019 22:40 24 ağustos 2019 22:41


  212. yazın kullanmak zorunda olduğum ama cildimi berbat yaptığı için bir türlü kullanamıyorum. en kalitelisinden en uygununa kadar her çeşit güneş kremini dedim fakat, hepsi cildimi yapış yapış yaptı ve bozdu. denize girmediğim sürece kullanmıyorum.

  20 ağustos 2019 14:17

  211. güneş alerjisi olan biri olarak fazlaca güneş kremi deneyimledim. hem hassas hem alerjik bir tene sahip olunca bir üründen memnun kalmanız zorlaşıyor. bu durumda olanlar için iki ürün önerim olacak; Alba Botanica Soothing Sunscreen ve hamilton sensitive. ikisi de bana bugüne kadar en iyi gelen kremler oldu.

  19 ağustos 2019 14:54

  210. yüzünüzde resmen açık renkte benler oluşmaya başlayınca sıkıyorsa kullanmayın demek istiyorum. artıyor da artıyor özellikle de elmacık kemiği hattında. Benim gibi normalde bile öğleden sonraya doğru disko topuna dönen yağlı bir cildiniz varsa zaten güneş kremi bulmak...

  Ama sonunda buldum ve her gün kesintisiz kullanıyorum. Avene'in yağlı ciltler için olan kremi. 50 güneş koruma faktörü içeriyor. güneş kremlerinin bıraktığı o beyazlık yok, ekstra yağlılık yok, üzerine rahat rahat makyaj yapabiliyorsunuz bir pütürlenme de yok. E daha da ne olsun ki? zaten 50 de oldukça koruyucu.

  Pompalı şişede olduğu için de çok aldım, az geldi derdi yok. 2 pompa tüm yüze fazlasıyla yetiyor. Birden gözünüze fazla gelmesin 2 pompa diyince, az az geliyor miktar.

  Fiyat olarak kampanyalarla 40-50 tl civarında alabiliyorsunuz ama oldukça uzun süre gidiyor. BEnce parasını da hak ediyor zaten.

  18 ağustos 2019 19:34

  209. Yıllardır yves Roche’nin 50 faktörlük güneş kremini kullanıyorum. Hem ciltte kusma yapmıyor ve çok hafif hem de 8 saate kadar koruma sağlıyor. Ancak her almaya gittiğimde fiyatının arttığını görüyorum.  İlk aldığım zamanla şu an arasında iki katına yakın değişiklik oldu. 

  18 ağustos 2019 19:33


  208. giderek güvenimi kaybeden ürün. bol miktarda ve gereken sıklıkta uyguladığımdan eminim. ek olarak doğrudan güneşe çıkacağım zaman şapka ve gözlük kullanıyorum daha ne olsun? fakat yaz aylarında lekelenmelerimin önüne geçemiyorum. dermokozmetikten tutun kore kozmetiğine, %100 mineral filtreliden kimyasal ya da hibrit ürünlere hepsini denedim. kızarmayı ve yanmayı bir nebze engellese de lekelenmeyi önlemiyorlar. içerikleri de tartışmalı, her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor içeriklerin etkinliği ve güvenilirliği konusunda. çok üzülüyorum.

  23 temmuz 2019 23:14

  207. Türkiyede ulaşabileceğimiz iki temiz içerikli önerim; Badger ve incia temiz içerik isteyenler bakabilir. 

  14 haziran 2019 20:39

  206. sevgili süslüler pek içerikten anlamıyorum ama ben bimden tokalon güneş koruyucu yüz kremi alıyorum. karma bir cildim var ve 2 yıldır memnuniyetle kullanmaktayım.günlük olarak la roche posay effaclar duonun üzerine sürüyorum. uygun fiyatlı bir ürün aklınızda bulunsun.

  edit: süslülerim en son 28 mayısta gelmiş ürün 17 liraya satılmış.bilgilerinize ...

  14 haziran 2019 17:55 14 haziran 2019 18:30