sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (186)
  • medya (0)

  186. hiçbir şey %100 pamuklu ve temiz bir iç çamaşırın yerine geçemez ancak tabikide ara ara zorunluluktan kullanıyorum. Regl dönemimin bitişinde çok fazla akıntım oluyor, orkid taktığım zamanlarda da çok kaşıntım oluyor. Regl dönemim bittiği zaman maksimum 2 gün takıyorum çünkü gün içerisinde çalıştığım için iç çamaşırımı değiştirme fırsatım olmuyor. Ancak her daim kullandığım bir şey değil, ayda maksimum 2-3 kere kullanıyorum, o da maalesef ki mecburiyetten sevgili süslüler.

  13 mart 16:42

  185. Maalesef benim de akıntı problemim var ve işim gereği sürekli ayakta olup koşturduğumdan o bölge daha çok ıslak kalıyor. Bu nedenden dolayı ve iş yerinde iç çamaşırı değiştiremediğim için mecburen kullanmak zorunda kalıyorum. Çok zararlı olduğunu ben de biliyorum bu yüzden eve gelir gelmez çıkarıyorum ve haftasonları evde olduğum için hiç kullanmıyorum. İlk başlarda orkid markasının günlük pedini kullanmıştım ama parfümsüz olmasına rağmen bende kaşıntı yapınca molpede geçtim çok memnunum. Parfümsüz ince olanını kullanmaktayım , hem varlığını hissetmiyorum hem de iç çamaşırıma geçen bir koku olmuyor , fiyatı da uygun. Bana bu koşulları sağladığı için molpedi tercih ediyorum.

  13 mart 15:51 13 mart 15:51

  184. kullanmak gerçekten çok zararlı. ben de farkındayım lakin bazı dönemlerde akıntım arttığında özellikle dışarıdaysam o şekilde gezmem mümkün değil. o ıslaklık da mantar oluşumunu tetikleyen bir durum. sürekli iç çamaşırı değiştiremem. ki şimdilik genellikle evdeyim. bir de evde olmayıp çalışmaya başladığımda her gün işyerimde mutlaka çamaşır değiştirmem gerekir.

  o yüzden ben kotex'in parfümsüz ince olanını kullanıyorum. kullanmak durumunda kaldığınızda mutlaka parfümsüz tercih edin. evdeyseniz de kullanmamaya özen gösterin.

  13 mart 12:54

  183. Akıntım fazla ve gün içerisinde de çamaşır değiştirme imkanım olmadığı için yıllardır kullanıyorum. Kullanmaya başladığım zamanlarda sabahtan akşama kadar aynı günlük pedle duruyordum fakat o da pek rahat hissettirmiyor. Uzun süredir çanta için tasarlanmış olan günlük pedlerden yanıma alıyorum ve gün içerisinde rahatsız olduğumu hissettikçe değiştiriyorum. Paketli olarak yalnızca kotex gördüm şimdiye kadar fakat varsa eğer başka markalardan alırım. Evde olduğum zamanlarda da adetime birkaç gün kala ve adetimin sonlarında Orkid'in ince günlük pedini kullanıyorum. Orkid, kesinlikle çok ince ve çamaşırda bir şeyler olduğunu hissettirmiyor bile. Onu da gün içerisinde sık sık değiştiriyorum ayrıca.

  Sonuç olarak günlük ped benim hayat kurtarıcım konumunda.

  Edit: düzeltme

  13 mart 11:49 13 mart 11:50

  182. normalde de akıntısı olan bir insanken hamilelik dönemindeki ekstra fazla akıntı için gün içinde çantamda sürekli iç çamaşırı bulundurmaktan beni kurtaran yegane nesnedir. akıntıyı önleyebilecek bir şey vardı da biz mi yapmadık sanki, ne kadar sağlıklı da olsanız vücudunuz üretiyorsa oluyor ve maalesef çaresi yok. işteyken de sürekli iç çamaşırı değiştirecek halim yok, pedi bikaç saatte bir değiştiriyorum oluyor bitiyor. yalnız bunu kullanmanıza rağmen hala gün aşırı iç çamaşırı değiştirmeniz gerektiğini unutmayın derim..

  13 mart 11:33

  181. gittiğim tüm jinekologların uzak dur dediği, zaten kendimi bildim bileli etrafımdaki hemen herkesin kullandığı ama benim asla kullanmadığım, gerçek pamuklu, yumuşacık, tertemiz külodun yerini asla tutamayacak plastiğimsi nesne.

  ürün tasarlayarak ihtiyaç oluşturmuşlar resmen. ne manasız!

  eksicilere edit: ne çok kızmışsınız annem be :( en azından organik kullanıyosunuzdur umarım :/

  kirpiğiniz yere düşmesin :*

  13 mart 11:24 14 mart 00:34

  180. Hergün kullanmayı tercih etmiyorum. Sadece regl döneminden önce ve sonrasında gelen akıntılar için kullanırım. İç çamaşırlarımı ütüleyip günde 2 defa değiştiriyorum . Bu alışkanlığım yıllarca böyledir. 

  Eksileme timi iş başında maşallah. Yahu insanların alışkanlıkları sizden farklı diye niye tepkisiz kalmak yerine eksilersiniz . Çok gülüyorum hep gülüyorum. 

  13 mart 08:21 13 mart 08:32

  179. Doğada kolay çözülmediğini düşünüyorum bende ama (tuvalet temizliğini zaten yapıyoruz hepimiz kendi sağlığımız için) iç çamaşırım kirlendi mi derdini ortadan kaldırıyor temiz kalmışsın hissi veriyor. Hoş kokulu olanlarını tercih ediyorum ve verdiği kuruluk hissi rahatlatıcı.

  13 mart 01:47

  178. doğaya zararlı, çok atık üretmemize sebep olan bir üründür. sağlık konusu zaten enine boyuna konuşulmuş, bir de buradan bakalım.

  pedler asla tamamen doğada çözünmüyor. en pamuklusunun bile bir yerlerinde plastik var, ambalajı var. bunlar geri dönüştürülebilen şeyler de değil tahmin edeceğiniz üzere. reglken ped ya da tampon atığını zaten çıkarıyoruz. bir de her gün bu günlük pedlerle atık çıkarmamayı tercih ediyorum ben. bir de çantada tasinsin diye o incecik şeyleri tek tek sarıyorlar, onların hepsi yüzyıllarca doğada kalıyor. kullanmanızı gerektiren bir durum varsa başka tabii.

  atık çıkarmayan regl ürünleri de var bu arada. eski usul yıkanabilir pedlerin modern versiyonları çıktı, ama esas en mantıklısı 10 yıl boyunca kullanabileceğiniz adet kapları. ülkemizde de satılıyor artık. ped ve tampon masrafınızı da sıfıra indiriyor.

  13 mart 00:37

  177. Gün içinde sürekli ve yoğun ıslaklık hissedenlerin -kullanımını alışkanlık haline getirmesi durumunda- vazgeçmesi malesef pek kolay olmuyor

  13 mart 00:10