yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (1)

  20. Burada çoğunlukla vücut tipine göre giyinmek vurgulanmış fakat vücut tipine uymadığı halde birşeyleri giyip taşıyan da çok fazla insan var gördüğüm kadarıyla.

  Sanki insanın kendi ruhuna ve enerjisine göre giyinmesi çok daha önemli. Bakıyosun kız güzel, üzerindeki kombin harika ama olmamış, sanki ona ait değilmiş gibi duruyo. Kimine de bakıyosun kalıplaşmış güzellik kriterlerine uymuyo ama giydikleri ona o kadar ait ki, harika görünüyo.

  Özetle bence kendini ve ruhunu tanımak ve buna göre giyinmek çok daha önemli bence.

  21 kasım 16:13

  19. Güzel giyinmek biraz da kendine yakıştırmaktan geçiyor bence. İlk olarak vücut tipini bilmek, daha sonra da belirli bir tarz oturtmak gerekiyor. Bana göre bunlardan daha da önemlisi, doğru ayakkabıyla kombin yapınca kıyafet kötü bile olsa güzel durabiliyor.

  20 kasım 21:45

  18. güzel giyinmeyi belirli bir tarza göre tanımlayamam çünkü bence güzel giyinmenin tek sırrı 'kendi bedenimizi iyi tanıyıp ona göre kıyafetler seçmek'. örneğin ben uzun boylu bir insan olmadığım için gidip upuzun paltolar almıyorum kendime, çünkü biliyorum üstümde sakil duracak. göğüslerim büyük olmadığı için derin dekolteli kıyafetleri almıyorum, yakışmayacak çünkü. ya da kilolu bir insan olsaydım crop top tarzı şeyler tercih etmezdim sanırım. tıpkı bunun gibi detaylara dikkat ettiğimiz zaman spor, şık ya da sade olmak fark etmeksizin güzel giyinmiş oluyoruz bence.

  20 kasım 19:05 20 kasım 19:07


  17. Takı, çanta, kemer üçlüsüne önem vermeye başladığımdan beri daha şık hissediyorum. Giydiklerim daha anlamlı gelmeye başladı. Bir de üstü yazılı, desenli üstler yerine daha düz veya farklı kesimli üstler tercih ediyorum. Git gide 20lere alışıyorum sanırım Swh.

  20 kasım 18:18

  16. benim için lekesiz ve ütülü mümkünse pamuk oranı yüksek gömlekler,dökümlü ama pespaye durmayan kalıbı güzel pantolonlar,bele oturmuş, ne çok kısa ne de çok uzun a kesim etek ve elbiseler,rahat ama zarif görünümlü kaliteli ayakkabılar, sade ama kaliteli kumaşı olan herşey demek.Günümüzün modası el kadar tişörtler,aşırı bol alt ve üstler kaba ve gözüme hoş gelmiyor. genel çizgiden çıkmak için biraz uğraşı ve vakit gerekiyor. Evde dahi çok salaş,bol ve lekeli hiçbir şey giyemiyorum.İlla ki uyumlu ve lekesiz olmak zorunda. jogger eşofmanlar ev içerisinde en olmadı markete gitmek için veya spor için daha uygun bence.

  20 kasım 16:34 20 kasım 16:36

  15. etekler, elbiseler, şık gömlek ve pantolonlar bir de elbette takılar *güzel giyinmek* eylemime uyuyor benim. sweatshirt, oversize tişörtler, şişme montlar, eşofmanlar evet bunların rahat olduğu bir gerçek ama sıradanlığa kaçıyor fikrimce.

  20 kasım 15:47

  14. benim için krep saten etekler ve elbiseler, şık ayakkabılar, vucuduma uygun kalıbı olan jean ve takılar. özellikle küpe çok önem verdiğim bir takı.

  şimdilerin modası olan eşofman, crop bana çok avam ve absürt geliyor. sahilde yürüyüşe veya doğa gezintisine çıkmıyorsam o tarz giymiyorum.

  20 kasım 15:42


  13. tek özelliği pahallı OLMASI olan bir markanın giysisini giyip logosunu göstermeye çalışmaktansa, bütçeme uygun kaliteli olduğunu düşündüğüm çok da bir iddiası olmayan markaların parçalarını match edip birbirine uydurmak daha eğlenceli geliyor bana. o pantolonu şuna tamamlayıp, şu botla kombinleyeyim diye hayal gücümü çalıştırmak hem beni motive ediyor hem de kendimi daha iyi hissediyorum. hatta çoğu sabah yataktan kalkma motivasyonum bu oluyor.

  tanım: bazıları için bir çeşit hayata tutunma yöntemi.(gizlinot: sjsksjsk)

  20 kasım 14:20 20 kasım 15:12

  12. Mevcut kilomla beceremediğim şey. Çünkü alışveriş yaparken "Bunun altına şu yakışır, üstüne bu gider. Bunu da böyle kombinlerim." gibi düşüncelerle hareket edemiyorum. "Hangisine sığabilirim? Hangisi mabadımı örter? Hangisinden katlarım belli olmaz?" sorularına cevap arayarak alışveriş yapıyorum. Standart mağazalardaki ürünlere sığamıyorum. Büyük beden butiklerinden de bir şey bulamıyorum. Geçenlerde büyük beden olduğumu kabullenip adı butikxxl olan bir yerden pantolon aldım. Onunla da palyaçoya benzedim. Bu karantinadan da küçülerek çıkamazsam dağa taşa vuracağım kendimi.

  19 kasım 18:32

  11. güzel giyinmek bir yana, tavırın ve özgüvenli duruşun insan ne giyerse girsin onu parlattığını düşünüyorum. keşke ben de yapabilsem :(

  19 kasım 14:23