sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (314)
 • medya (4)

314. Kesinlikle bir bütündür güzel olmak, ayrı ayrı incelendiğinde çok da ahim şahim olmayan çok kadın vardır ki, o parçalar bir araya geldiğinde gayet güzel olurlar. ama alımlı ve çekici olmak farklı bir şeydir. bazıları kalabalıkların içinde parlar, bakışları mıknatıs gibi çekerler. auralarından kaynaklanan, güzel gülümseyen, karizmatik tiplerdir ki bunlar rol çalarlar. pozitif kadınların da daha çekici olduğunu gözlemlemiştim. genel havası güzel olanlar ki buna kültür de dahil bana güzel görünürler genelde. bir de kendine yakışan belli bir tarzı vardır bu tip kadınların, özenti değillerdir ve kendilerine yakışanı bulmuşlardır. bunun verdiği özgüven de insani çok güzel yapar

1 saat önce

313. Bana göre bir bütündür güzellik. Çirkin burun/güzel burun, çirkin göz/güzel göz yoktur, binbir türü olan göz burun dudak vs. öyle bir bütün oluşturur ki güzel görünür. Bu yüzden ki düşük gözün, kemerli burnun, ince dudağın çirkin kabul edilmesini katiyen kabul etmiyorum.

1 saat önce

312. güzel olmak; güzel olmaya çaba harcarsanız elde edeceğiniz bir durum. ama insanların sizi gerçekten güzel bulması ise; karakteriniz, hayat görüşleriniz, doğa ve insanlara duyduğunuz saygı ile sizi güzellik standartlarından çıkartmasıyla, en çirkin anınızda bile size özgü bir beğeni beslemeleriyle olan durumdur. bu yüzden tüm halleriyle güzel bulduğumuz insanlar vardır. aslında o insanların her yönünü sevdiğimiz için; bize güldükleri anda ağzı, burnu, göbeği, saçları falan umrumuzda olmaz. ama yine de herkesin kararınca kendini temiz tutması ve rutin bakımını yapması gerekir bence. ben ise fiziksel güzellik konusunda kendi gözümü, kendi bakışımı umursuyorum genelde. en güzel hissettiğim halim neyse onu aynada görmek istiyorum.

dün 20:52

311. Hiçbir işe yaramayandır. Önemli olan gülümsemeniz, enerjiniz ve auranız.

dün 15:48

310. güzel olmanın ve güzel görünmenin başka şeyler olduğunu düşünüyorum. güzel görünmek biraz gören kişiyle ilgili sanki. ki o kişinin görüşü de, toplumun güzellik algısıyla şekilleniyor. o yüzden kıllı, şişman, karga burunlu, kısa boylu, her yeri çatlak içinde, sarkık memeli, kalın bacaklı bir kadın olarak güzelim. görseniz öyle demezsiniz ama öyleyim.(gizlinot: valla.)

dün 15:44

309. Çoğu kişi gibi göreceli bi kavram olduğunu düşünüyorum. Sadece fiziksel görünümle sınırlı değil bence. Bazı insanlar doğuştan güzel olur(yüz,saç,göz güzelliği,fizik vs.),bazı insanların konuşması,sıcakkanlı oluşu o insanı güzel kılar. Kiminin değişik bi aurası vardır( şeytan tüyü dediğimiz olay).

Benim için de güzellik değişir. Çoğu insanın güzel bulmayacağı ufak detaylar bile bazen gözüme çok hoş gelebiliyor. Ayrıca her insanın mutlaka güzel bir yönü olduğuna inananlardanım. Güzelliğin sınırlandırılabilinen,sınıflandırılabilinen bir kavram olduğunu düşünmüyorum.

dün 15:33

308. aslında herkeste dikkatlı bakıldığında mutlaka güzel bulunacak bir şey çıkıyor ama bazı insanlarda bu hoşluklar daha göz önünde olur ve biz onlara güzel deriz. tabiki gereken miktarda özeni göstererek güzellik potansiyelimizi arttırabiliriz.

dün 15:24

307. bence güzel olmak tamamen ruhla ilgili, fiziksel olarak avantajlı ama zarif olmayan bir insan kimsenin gözüne güzel gelmeyecektir, ama fiziki yapısı ne olursa olsun zarif olan bir insan her zaman güzel algılanır. zerafet, giyim, alışkanlık, davranış, ve tutumlarımızı kapsayan bir kavramdır.

not: girdimi özellikle cinsiyet belirtmeden yazdım, çünkü kendimce zerafetin her cins için en önemli güzellik kıstası olduğunu düşünüyorum.

Hayat görüşüm:

"la simplicite est la cle de l'elegance"

- coco chanel

dün 14:28

306. kesinlikle bakımlı olmaktır.doğuştan gelen bir takım genetik aktarımların etkisi tabi ki vardır. Buna müdahale günümüzde bir takım işlemlerle yapılabilir de, fakat kişinin dış görünüşüne yeterli miktarda özen göstermesi bence onu güzelden çok daha üst bi yere taşıyacak unsur diye düşünüyorum.Temiz kokmak, ütülü kıyafet giymek, temiz ayakkabı, temiz bakımlı eller ve temiz dişler...kişisel bakımı aksatmamak güzel olmanın çok daha önünde ve üstünde benim için.

edit:imla

dün 14:15 dün 14:18

305. günümüzde doğal güzel o kadar az ki. ha doğal güzel olanlar da bununla övünmesi saçmalık insan kendi seçimiyle güzel ya da çirkin olmuyor. ama kendi seçimiyle bakımlı ya da bakımsız olabilir ve bence bakımlı olan herkes güzeldir. bakım deyince de kalıp gibi makyaj anlaşılmaması gerekir; bahsim cilt bakımı, saç bakımı, kişisel bakım ve temiz, duruma uygun kıyafetler. gözü lens, saçı takma, yüzünde kalıp gibi makyaj artı estetik, dolgu, botoks gibi uygulamalarla amcam halam olabilir. o yüzden günümüzde güzelliğin ilüzyon olduğunu düşünüyorum. gerçek güzeller bu tür şeylere gerek duymayan insanlardır. bunu da geçtim gerçek güzellik ruhun güzelliğinden geçer ve kişi afet-i devran olsa da bakışı enerjisi kötüyse ben hissedebiliyorum çirkin olduğunu. hani eskilerin bir lafı vardır içinin güzelliği yüzüne vurmuş diye, evet bu doğru ama bunun tam tersi de doğru; içinin çirkinliği kişinin yüzüne de vurabiliyor.

son olarak demem o ki ruhunuzu arındırın ve bakımlı olun. o zaman gerçekten güzel olacaksınız.

dün 13:14