girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (286)
  • medya (4)

286. çok göreceli ya kime göre güzel ?

ayrıca karakterini sevmiyorsam da asla güzel göremem herşeyi batar bu güzellik olayları biraz da karakterle ilgilidir insan sevdiğini dünyanın en güzeli olarakta görebilmektedir.

8 kasım 13:24 8 kasım 15:47

285. Bir arkadaşım vardı sürekli ben en güzelim diye gezinen, bir de utanmadan bana derdi ki benim hiç güzel arkadaşım yok. Sonunda hiç çirkin arkadaşı da kalmadı. Yani bence güzel olmak mütavazıysanız kazandırıyor. konuştuğunuz an içinizdeki kibir, kötülük ortaya çıkıyorsa hiçbir anlamı kalmıyor. Artık dış görünüşe çok prim verildiğini düşünmüyorum ben kendi adıma. Bir anlık gaflete düşüp verilse de karşıdaki güzel ama aptal kişiyle 5 dakika konuşunca siliniyor o düşünce. Fakat kişi hem güzel hem de iyi biriyse sevdikçe ufacık kusurları bile mükemmelleşiyor gözümde. Edit: ekleme

7 kasım 23:57 8 kasım 00:04

284. Tamamen öznel olan durum. Bana dünyalar güzeli gelen biri, size çirkin gelebilir yada tam tersi. avantajı olduğu düşünülse de, ben açıkçası bakıp da “öğ çirkinlikten ölüyor” diye düşündüğüm bir kadın görmedim bu zamana kadar. 

bunun dışında güzel olmak değil de, bakımlı olmanın avantajı vardır bence. youtube’da Bir video izlemiştim, üniversite öğrencisi bir kız bir sosyal deney yapıyor. Süslenmiş, püslenmiş, bakımlı bir şekilde bir cafeye gidiyor ve kibar bir şekilde kahve istiyor. Sonuç olarak erkek kasiyer kendisinden para almıyor. Ertesi gün makyajsız, saçları ev topuzlu ve eşofmanlı bir şekilde aynı cafeye gidip aynı kahveyi, aynı elemana, aynı kibarlıkla sipariş ediyor ve eleman bırakın kahveyi ücretsiz vermeyi, kızın yüzüne gülmüyor bile. 

Aynı şey başımıza tekin acar’larda, sevil’lerde gelmedi mi? Eşofmanla gidince burun kıvrıldık hep, şıkır şıkır gidince etrafımızda döndüler. oysa elbise ve topukluların içindeki de, eşofmanların içindeki de hep bizdik, değişen neydi?

7 kasım 22:13


283. başkalarına göre değil de insanın kendine güzel olması mükemmel bir başarı.

7 kasım 13:49

282. Sahip olduklarını etkili ve verimli bir şekilde kullanabilmektir.

7 kasım 03:24

281. Çok şey yazilabilir ancak bana göre güzellik çok klişe de olsa içini dışına yansıtabilmektir. Fiziksel olarak çok çok güzel olan fazlasıyla kişi tanirim ancak; yalnızca içinin guzelligini, manevi dolulugunu, zekasıni, nezaketini dışına da yansıtabilenler bana çok güzel geliyor. Fotoğrafa, durusa, bakışa her şeye yansıdığını düşünüyorum .

7 kasım 02:40 7 kasım 02:41

280. sağlıklı olmaktır.

7 kasım 00:46


279. Güzel olmak kendini nasıl hissettiğindir. Fiziksel olarak sen güzel hissediyorsan senden başka kimin ne düşündüğünün bir önemi yoktur bence; olmamalı da yakıştırıyorsan giy iyi hissediyorsan sür o kırmızı ruju... mesele güzel hissetmektir. Güzel olarak yaftalanmayı beklememek lazım. Sen kendini güzel görürsen eninde sonunda başkası da seni güzel görecektir.

6 kasım 22:41

278. İç güzelliktir, iyi niyettir, bakan göze göre değişir. 

6 kasım 22:10

277. genel geçer bir güzellik algısı olduğu gibi bir de göreceli olanı var.

kimisine göre hafif balık etli, hatları dolgun bir kadın güzelken, kimisine göre de zero size güzel gelebilir.

kimi sarışınları beğenirken, kimi de esmer olanları beğenebilir.

günümüzün insanlara dayatmaya çalıştığı güzellik algılarıyla savaşım var. cindy crawford bir çok kişinin güzel olarak kabul edebileceği bir kadın ve aynı şeyi düşünüyor kendisi de. kızı da modellik yapmaya başlamış ve kızının bu dayatmalar yüzünden yemek yememesi, kendini aşırı disipline etmeye çalışması o çok üzmüş.

kendisine sonuna kadar katılıyorum. alkışlıyorum.

28 eylül 15:13