sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (89)
 • medya (1)

89. kikirik zamanında her şeyi anlatmış. konuş kikirik!

(link: https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/1043485500223508481 link)

ama güzeller bahtsız oluyor, çirkin şansı gibi şeyler duyunca sinirden ağlıyorum. gördüğüm güzel kızların hepsi felaket şanslı tiplerdi,

ayrım daha bebekken başlıyor. güzel bebeklere, çocuklara " ay yavrum, güzel meleğim, prensesim, allah bahtını da yüzü gibi güzel eylesin" derken o çocuklar kadar güzel olmayan arkadaşlarının, kuzenlerinin hatta kardeşlerinin yüzüne bakılmıyor. çocuklar bunun farkında değil sanıyorsunuz ama bal gibi farkındalar.

29 eylül 2018 19:58 29 eylül 2018 20:09

88. çok mutsuz, depresif iken tatlı bir iltifat alıp modun yükselmesi olabilir.

18 eylül 2018 22:16

87. beğenilmek şu dünyadaki en tatmin edici duygu olabilir.

18 eylül 2018 18:37

86. herkesin çok daha kibar, nazik, arkadaş canlısı ve ılımlı davranması. yaptıkları hatalarda daha kolay affedilmeleri.

kimler tarafından mı? okulda hocalar, evde aile büyükleri ve arkadaşlar başta olmak üzere liste bir kafedeki garsona (güzel kızın sandalyesi çekilir, kapılar açılır iyi günler denir falan) kadar uzar gider.

17 eylül 2018 22:54 17 eylül 2018 22:55

85. Güzel / yakışıklı olmak her zaman avantajlı birşeydir kimse kimseyi kandırmasın şimdi. Dış görünüş olarak güzel olan insanlara her zaman sevmeye - güvenmeye daha çok eğilimli oluyor insanlar. Hatta bir suçlu olsa bile. O. J. Simpson'ın yada jeremy meeks'in hayatına bir bakın. Oj suçlu olduğu halde jürinin kadın çoğunluğunun kendisine oy verdiğini biliyor musunuz? Yada jeremy çirkin bir erkek olsaydı hapisten çıktıktan sonra o kadar çok para kazanabileceği bir iş bulur muydu? Turuncu mahkum tulumuyla çekilen fotoğrafı binlerce paylaşım alır mıydı? Sanmıyorum. Kadınlar açısından bakacak olursak güzel kadınlara çoğu yerde daha nazik davranıldığını görüyoruz. Hatta güzelliğinden başka bir meziyeti yoksa bile popüler oluyor ve insanlar onun istediklerini yapmaya daha meyilli oluyorlar. Kusurları daha az görünür oluyor insanların gözünde. O yüzden kimse gelip 'ay güzel olmak çok zor yha herkes asılıyor' yapmasın çünkü sapıklarla dolu bir ülkede yaşıyoruz, güzel olmayanları da gayet sık taciz ediyorlar. Kendimden biliyorum.

17 eylül 2018 14:50

84. madalyonun iki yüzü denilen tipte avantajları vardır. biri mesela işe alımlarda faydası olur demiş tipim yüzünden o işle ilgili bilgi birikimimin yok sayılmasının nesi avantaj? veya evli çocuklu patronun “gel seni eve bırakayım” bahaneleriyle bir şekil hayatınıza girmeye çalışması? veya işyerinin çaycısının “x hanım dün size o kadar bakındım yoktunuz güzelliğinizden mahrum kaldık” diye sarkıntılık etmesi? bu örnekler böyle devam eder. güzellik seviyem toplum standartlarına göre ne seviyede bilemem ama sadece dış görünüşüm sebebiyle kazandığım sözde avantajlar, dezavantajları geçmez. ahlak ve adalet konularını özümseyip ona göre davranmak, insanlığın tüm tarihi boyunca ütopik bir şey olduğu için güzellik kavramını sadece estetik açıdan algılamak imkansız, böyle de yanlış sonuçlara yol açıyor bence. 

17 eylül 2018 13:55

83. Kendimden bilemeyeceğim ama Ayfer Tunc'un kitabında (Yeşil Peri Gecesi) çok güzel bir kadının özyıkımı anlatılıyor.Annesi de çok güzel kızı da.Kızı hatta intikam için güzelliğini kullanıyor.Şöyle ki ona göre avantajından çok dezavantajı var.Avantaj gibi gözüken istediğiniz erkeği elde edebiliyorsunuz.Dikkatini çekemeyeceğiniz kimse yok.Ne kadar avantajdır bilemeyeceğim.Yine kitaba göre sırf güzel olduğu için akrabaları dahil herkes tarafından saçı,başı kıskanılmaktadır çok güzel kişisinin.Bazen çalışmadan zengin biriyle sevgili olup bir süre geçimini sağlayabiliyordu.Çok fakir ama çirkin biri bunu ne kadar yapabilir?Ama güzelliğin sömürüldüğü ve insanların iki yüzlülüğünü gözler önüne serip iyiki çok güzel değilim diye şükrettirmiş kitaptır.Mesela adam eşini bu çok güzel baş kahraman ile aldatıyordu.Kalp krizi geçirdiğinde yanında bu über güzel kız vardı, eşini çağırmasını söylemişti.Ya da sevgililerin sırf güzel biri yanında taşımak için onunla sevgili olduğunu düşünüyordu.Bence bu da hoş bir durum değil.Sonuçta güzellik de ömür boyu garanti bir şey değil.Mesela orman yangınında vücudunun büyük kısmı yanan kadın daha önce mankenmiş ve güzelmiş ama onun ruhunu seven adam onu bırakmamıştı.Demek ki evet ilk başta güzellik kazanıyor gibi gözükse de bu konunun kazananı ruh güzelliği.Güzelin de güzeli her zaman bulunuyor değil mi?

17 eylül 2018 10:06 25 eylül 2018 16:35

82. kendi adıma örnekleyemem ama gözlerimin önünde yaşanan bir olay olduğu için, kesinlikle avantajları var demek istiyorum. iş yerine 2 tane genç çocuk işe girdi. ikisi de işi kavrama, öğrenme aşamasındalar. biri uzun boylu, bebek suratlı ve yakışıklı gerçekten. öteki de biraz kısa boylu, ortalama bir tip dikkat çekmez öyle diyeyim. (gizlinot: burada fiziksel ozelliklerinden bahsediyorum, uzun boylu diye yakisikli degil yani. ozelliklerini soyluyorum tarif ediyorum sadece.)ortalama dediğim işi daha hızlı kavradı, yakışıklı dediğim ise hala öğrenme aşamasında. ikisinin görevi de aynı, işe ikisi de aynı zamanda girdi. diğer çalışanlar, yakışıklı olana toleranslı davranırken, ötekinin ilk yanlışında ortalığı ayağa kaldırdılar. yakışıklı olan sohbet muhabbet derdinde, ortalıkta salınır iken, öteki hafiften bir işlemi aksatsa herkesin yüzü düşüyor, hatta bağıranlar bile oldu. inanamıyorum, çocuk resmen yakışıklı olduğu için onca yanlışı göze batmazken, öteki, yakışıklıya göre daha başarılı olmasına rağmen ufak bir yanlışı bile göze batıyor. ben ikisine de aynı mesafede davranıyorum açıkçası. hata yapabilirler, hangimiz bir işe başlarken profesyoneldik ki. ama maalesef insanlar dediğim şekilde davranıyolar. bu durumdan gerçekten çok rahatsızım. keşke böyle olmasa.

17 eylül 2018 04:42

81. bu başlığı okurken kardeşim yanımdaydı, ekrana baktı, ben de dedim aslında güzel olmak avantaj değil ama dezavantaj da değil, önemli olan iç güzellik, ben ekstra bir durumunu göremedim falan diye sayıyorum, göremezsin çünkü güzel değilsin dedi. canım kardeşim, kovalayınca da sinirlenince çok güzel oluyorsun, seni kızdırmak için söyledim o yüzden dedi. işte böyle hayırlı, vefalı kardeşler herkese lazım. yine de yoldum ben kendisini.

16 eylül 2018 23:31

80. Kendimden örnek vermem gerekirse makyajlı ve makyajsız halime göre özellikle satış danışmanlarının davranışları değişiyor. Makyajsızken pek ilgi göstermiyorlar bana.

16 eylül 2018 14:24