yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. Herkes filmin ortasından sonunun belli olduğunu söylemiş ama ben anlamamıştım :(

  Normalde melisa şenolsun’un oyunculuğunu beğenmezdim fakat kendini gerçekten geliştirmiş bence. Belki de hilal’in ilk bölümdeki rolüne kendimi kaptırdığımdan sonunu tahmin edemedim. 

  Birkan sokullu’dan kötü adam olmuyor malesef. 

  Portrenin mankeni gizem soysaldı’nın güzelliğinden bahsetmiyorum bile. Daha fazla yapımda yer almasını diliyorum.

  Genel olarak beğendim.

  25 mayıs 21:57

  7. Türk filmleri için türünde iyi bir film olduğunu düşünüyorum. Sonunu tahmin etmek hiç zor değil malesef bir de gereksiz uzun tutulmuş daha kısa olabilirdi manasız sahneler vardı. Yine de türk sineması için güzel bir filmdi

  24 mayıs 22:53

  6. İlk gördüğümde %90 uyarlamadır diye düşündüğümden heyecanlanmamıştım. Sonra baktım öykü/senaryo türk biri. Sevindim tabii. Filmi sinemada kaçırdığım için de üzülmüştüm. Sonra araştırdım biraz film türk yapımı değilmiş tabii ki. Şu kısım karışık, anladığım gibi yazayım. Öykünün koreye ait olduğu yazıyor çoğu yerde ama bu bir film projesiymiş. Kore ve tayvanda da aynı film çekilecekmiş. Üç ülke uyarlaması olacakmış kısacası, ilk Türkiye çekilmiş. 

  Şimdi filme gelirsek gerilim/gizem türünün hem edebiyatta hem sinemada önde gelen fanlarından biri olduğum için bu konuda konuşabilirim bence. Burçin Terzioğlu ve Melisa Şenolsun'nun oyunculuğu güzel, diğerleri kötü baya. Filmin çekimlerini özellikle köşkü inanılmaz beğendim. O gotik, gerilimli havayı çok güzel vermişler. Film genel anlamda güzel. Sıkılmadan sonuna kadar izledim ben. İzlemenizi tavsiye ederim.

  Öykü kötü değil bence ancak öyle sahneler koymuşlar ki direk açık ediyor gizem unsurunu. Şaşırtmıyor yani kimseyi. Ters köşe yapalım derken sırrın ne olduğunu açıklamışlar resmen. Senaryoda malesef böyle büyük açıklar var. Filme ben korku/gerilim değil gizem derdim. Korku hiç yok, gerilim diyebileceğimiz birkaç sahne var. Gizem türü için de olmazsa olmaz zaten final sahnesine kadar merak duygusunu harlayıp izleyiciyi ekrana kilitleyebilmektir. E ben filmin daha ortasına gelmeden bu adamdan şu çıkacak, bu kızda bir şey var diye anlıyorum ne olduğunu. Dolayısıyla bu açıdan başarılı bir film değil. 

  Lakin ülkemizde böyle yapımlar görmekten yine de mutluyum. Çok iyi oyuncularımız ve inanılmaz gotik, karanlık çekimlere uygun coğrafyamız var. (karadeniz, istanbul, güneydoğu, adalar...) keşke sinemada bunu kullanabilmeyi becersek. 

  ***spoiler***

  Film, son on dakikasına kadar gerçekten o kadar da kötü değildi ama o son on dakikada aşşşşırı saçmaladılar. Klişe üstüne klişe... gerek var mıydı? Hayır... artı mantık hataları da vardı. Hizmetçi kızın ölmesi için plastik kendi içine göçen bıçak kullanmaları ama burçin terzioğlu bıçağı sapladığında kızın kalbinde kaldı, kan geldi. Ayrıca hafi seni bıçaklayacağını planladın bu işe yaradı tam nereye sağlayacağını nasıl bilebilirsin ki? Olmamış kısacası düşünmemişler bu ayrıntıların üstüne. 

  Ayrıca her şeyi geçtim, ismini hatırlamıyorum o burçin terzioğlu'nun kocasına filmin en başında evin derin odalarına gidip gizli gizli bir şeyler yaparken sahne çekmek nedir? Adam bodrumdaki falan gizli bir odaya gidiyor ve odaya daha önce geldiği çok belli direk masaları falan yerleştirmeye başlıyor. E biz anlıyoruz her şeyi onun planladığını? Çok kötü bir hata bence. 

  ***spoiler***

  24 mayıs 15:12


  5. Türklerin dinli cinli felak naslı olmayan korku filmi yapma çabaları yolunda olumlu bi adım olarak görüp izlenebilir bulduğum bi film.

  Minik spoiler/Sonunda kadının 100 peygamber gücünde olmasını saymazsak çok çok absürt mantık hataları da yok aslında/(gizlinot: Ufak tefek var ama recep ivedik'in gişe rekorları kırdığı ülkemde hiç gözüme batmadı xd ) ben hoş vakit geçirdim izlerken şahsen.

  24 mayıs 05:48

  4. İlk başlarda cinli korku filmleri gibi sandığım sonradan daha farklı yerlere evrilen Türk gerilim-korku filmi. Sonunu hiç beğenmedim ve gerçekçilikten çok uzak buldum. Onun dışında yenilikçi bir film olduğunu düşünüyorum Türk sineması adına

  24 mayıs 00:53

  3. gerilim filmi sevmiyorum ancak oyuncuları sevdiğim için ilgimi çekti

  filmi dikkatli izlerseniz ortalarında rahatça sonunu tahmin edebilirsiniz, belli noktalarda mantık hataları olsada orta halli izlenebilir bir film

  23 mayıs 21:57

  2. İlk defa başarılı bir Türk gerilim filmi izledim, baya guzeldi bence. Netflixte bulunuyor, tavsiye ederim.

  23 mayıs 15:33


  1. Başrollerinde Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu, Serkan Keskin ve Melisa Şenolsun’un oynadığı 2019 yapımı senaryosunu Pınar Bulut’un yazdığı korku/gerilim filmi.

  Vizyona girdiği sıra oyunculardan dolayı ilgimi çekmiş fakat fırsat bulamadığımdan gidemediğim bir filmdi. Netflix’e geldiğini görünce izledim.

  Kısaca konusundan bahsedecek olursak bir ressamın evinde öldürülmesi ve cinayetin ardından eve gelen kızının başından geçenler anlatılıyor.

  Film konusu itibariyle atmosferi güzel yansıtmış, çok fazla bu türde film izleyen biri değilim yer yer beni oldukça gerdi. Oyunculuklar güzeldi fakat konu daha güzel bir şekilde işlenebilecekken çok havada kalmış. Karakterlerin altı çok boştu. Filmin süresi gereksiz uzun, Türkiye’de bu tarzda çok fazla film yok olanlar da genelde dini ögeler kullanarak korkutmayı amaçladıkları için diğer filmlerden ayrılıyor. yabancı filmlerle çok fazla benzerlikler bulabilirsiniz. (gizlinot: 2-3 katlı müstakil ev, bodrum katı, uzun koridorlar ) Filmi dikkatli izlerseniz filmin ortalarında sonunu tahmin etmek çok zor değil. Aynı zamanda birçok korku filmi klişesi ve çok fazla mantık hatası var, yok artık bu kadarı da olmaz diyerek izledim. Büyük beklentilerle izlenmez ve mantık hatalarını göz ardı edebilirseniz izlenebilir bir film. 

  23 mayıs 01:39