yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  1. özel sektörde "(link: http://radorecdn.bobiler.org/upload/all/252/is_gorusmesi_dekolte_is_gorusmesi_patron_25233426514.jpg prezentabl)" denen kavramın önemli yer teşkil etmesinden kaynaklanan durum.

  internette bu konuda bir sürü itirafa denk geldim; "cv'si dolu olan kızı değil, mini etekliyi işe aldım, utanıyorum" diyen patrondan, "cv'siyle yarışamadığım rakibimi göğüs dekoltemle alt ettim, yarın işe başlıyorum" diyen çalışana kadar... internette ufak bir araştırmayla buna benzer onlarca yazıya rastlayabilirsiniz ki bunlar sadece internete yazılan kısmı.

  iş hayatı, ömrümüzün önemli bir bölümünü oluştursa da; esas tüm hayatımızı gözümüzün önünden geçirdiğimizde büyük resimdeki durumun vahametini görebiliriz. "aptal sarışın", "saçı uzun, aklı kısa", "boş beyinli tiki" diye aşağıladığımız kızlar, onları küçümseyen zeki(!) kişilerden daha akıllılar (mı acaba?)

  İki kızın hayatını masaya yatıralım şimdi. abartılı bir genelleme olacak, baştan uyarayım. kızlardan biri dikkat çekici derecede güzel olsun, diğeri de zeki. Zeki kızımız okul hayatı boyunca kendisinden sınav notu istenen kişiyken, güzel kızımız okul hayatını "notlarını benimle paylaşır mısın?" şeklindeki sevimli gülümsemelerle geçirir ve çoğu zaman bu gülümseme, istediğini elde etmesine yeter. üniversitede ise karşı cins hocalardan not almak, güzel kızımız için daha kolaydır. hayatı boyunca güzel olduğu için istediklerini daha kolay elde eder; iş hayatında da yukarıdaki itirafların büyük oranda yaşandığını ve zeki adamın cv'sinin çok nadir takdir gördüğünü kabul edersek, güzel olan kız daha çabuk iş bulacaktır. zeki kızımız kariyer yapıp kendi parasıyla tek taşını kendisi aladursun, güzel kızımıza "macit beni otomobillendir" demesi bile yetecektir. (bkz: güzellikten çıkar elde etmek)

  Dur dur, bu kez fazla konuşmayacağım, pink kardeş anlatmak istediklerimi şu klipte oldukça komik bir şekilde dile getirmiş zaten. (link: http://www.youtube.com/watch?v=BR4yQFZK9YM stupid girls)

  ama güzel kızların bu konuda zamanı kısıtlı. istediklerini elde etme güçleri yaşlandıkça azalıyor ve güzellikleri, bir kum saatinden dökülen kumlar gibi her saniye yitiyor. Onların bu vakte kadar süren şımarıklıklarını yerine getiren birileri oldukça, neden bunu kullanmayı seçmesinler ki?

  yukarıdaki soruyu sarkastik bir dille sormuş olsam da, şunu gerçekten merak ediyorum; güzel olmak insana kültürlü ve zeki olmaktan daha fazla avantaj sağlıyor mu? bunun yanıtı evetse, bu sistemde bir terslik yok mu?

  21 ocak 2014 18:33

  2. "İyi bir kalçanın, iyi bir beyinden daha çok prim yaptığı bir ülkede, hiç birşey gelişmez."

  Tupac Amaru Shakur

  21 ocak 2014 18:40

  3. (link: http://www.kigem.com/guzellik-basari-getirir-mi.html güzellik başarı getirir mi?)

  25 ocak 2014 01:46


  4. (link: http://www.kigem.com/guzellikte-engel-tanimayanlar.html güzellikte engel tanımayanlar)

  29 mart 2014 20:59

  5. güzellik çoğu yerde kapıyı açar ama kapıyı dışardan kapatmaya sebeb de verebilir. az çok hayat tecrübesi olanlar bilir kimse sizin kaşınız gözünüz için dünyayı önünüze sermez. mutlka bir karşılık bekler. zekayı da kullanırsanız karşılık bekleyen taraf siz olabilirsiniz. zeka denilen şey yıllardır bulunmaya çalışan x değil. kendşnze bir yol çizmektir. güzellikle çizilen yollar da yarışmalardan geçiyor. sonrası yine kendini geliştirmeyle alakalı. bakıın hülya avşar kıvanç tatlıtuğ.defne samyeli. sadeve vitrinlik olmadılar kendini geliştirdiler.sunucu oyuncu oldılar. ödül aldılar bu konuda. marka oldular.

  27 mayıs 2014 17:58

  6. ilk görüşte gerçekten öyle olabilir ama daha sonradan en azından benim ve umuyorum ki çoğu kişi için öyle değil. biri için gerçekten ne kadar güzel diyebilirsin, yüzüne dalıp gidebilirsin ama bu o kişi konuşana kadar sürüyorsa hiçbirinin anlamı yoktur. zekasından dolayı hayran hayran bakmam daha kalıcı olur. Tabii amaca bağlı olarak değişir bu durum, karşı taraftan beklentiye göre.

  27 mayıs 2014 19:50

  7. çirkin avuntusu mu değil mi bilemediğim söz. belki başlangıçta işe yarıyor gibi görünse de devamlılığını sağlamaz. bu durum aslında güzele (gizlinot: ve zeki olmayanına) sadece zaman kaybettirir. zamanla beraber güzelliği de gittiğinde elinde neyi kalır ki?

  28 mayıs 2014 10:00


  8. zeki kadın güzel görünmeyi de bilir arkadaşlar!

  dik durur, saçları güzeldir, güzel kokar, kıyafetleri kendine yakışır, enerjisi güzeldir! boyu posu kilosu, ağzı burnu nasıl olursa olsun insanlar onu görmekten, onunla olmaktan zevk alır:)

  boş güzellerin tozunu attırır bu kadınlar!

  28 mayıs 2014 10:07

  9. kadını cinsel bir madde gibi gösteren başka hiç bir kavram yoktur.

  eğer kadın hakları konusunda ciddi manada sonuç almak istiyorsanız önce bu algıyı yıkmalısınız kadınlar.

  2 ekim 2014 17:23

  10. kadını yalnız cinsel bir obje olarak gören modern dünyanın getirisidir.

  eskiden erkekler kadının beceri/maharetlerine, konuşmasına, oturup kalkmasına yani edepli olmasına, zekasına ve karakterine dikkat edermiş.şimdi ise yalnız iki şey arıyorlar: güzellik ve rahatlık.

  2 ekim 2014 18:08