yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (0)

  1. gereksiz eylem.

  Benim güzellikle bir sorunum yok, hiç kimseye "nars almayın, gidip mac'e para harcamayın, kapitalis mapitalis tuzaklar içinde çırpınan sığ insanlar sizi!" gibi cümleler söylemiyorum.

  Sadece, zaten güzeliz diyorum. kasmaya gerek yok. o ojeyi aldığımızda da güzeliz, o fondöteni sürdüğümüzde de. O rujla da güzel oluyoruz, rujsuz da. "o ruju aldım, daha güzel oldum" diye bir şey yok, hepsi bizim o ruja kattığımız anlamlardan kaynaklanıyor. zira erkekler de yapış yapış, badana gibi katmanlanmış boyalı suratlardan hoşlanmıyor. güzel olduğu iddia edilen mankenleri rol modeli olarak önümüze koyanlara ve o "kusursuz" bedenlere dönüşemediği müddetçe kendisini güzel bulmayan kadınlara savaş açıyorum. bıçak altına yatmaya, ömrü diyetlerle harcamaya, ayak kemiğini yamultacak kadar acı veren topuklularla dışarı çıkmaya gerek yok. rahat ol. kimseye kendini kanıtlamak zorunda değilsin.

  Sağlıklı olan her bedenin güzel olduğunu savunuyorum. kilon fazlaysa ve bu sende sağlık sorunlarına yol açıyorsa, zayıfla. ama 0 beden olduğun halde hala kendini kilolu görüyorsan, bir sorgula kendini. sırf göz akını beyazlatmak için ileride göz tansiyonuna sebep olacak bir ilacı gözüne damlatma, sırf dişlerini daha beyaz gösteriyor diye diş minesini eriten bir sıvıyla ağzını çalkalama, göğüslerini büyütmek için ameliyat olma. ama yüzüne pırasalı karpuz maskesi yaparak yüzündeki sivilceleri azaltmaya çalışıyorsan, buna bir lafım olmaz. ama sırf sana empoze edilen güzellik anlayışına uymuyor diye kendi halinde duran kol kıllarını da jiletleme.

  iyi giyinip, iyi süslenip, iyi takıştırıp, iyi boyandığında insanlardan gelen beğeni bakışlarıyla beslenme, egonu cilalamak için bunlara muhtaç olma. ağzını açıp ağzından çıkan ilk lafla görünüşün bitecek zira ve insanlar bir süs bebeğiyle karşı karşıya olduklarını fark edecek. susup oturduğun müddetçe değer verecekler sana. konuşmaya başladığın anda değer kazananlardan ol. inan bana, gözlere değil, sözlere hizmet etmeye başladığında gelen olumlu tepkiler daha mutlu edecek seni. Eğer bedenine beyninden daha fazla değer verenler arasındaysan, yanlış yerde arıyorsun mükemmelliği.

  İnternette her laf başkasına ait diye kakalanıyor bu aralar, aşağıdaki mısranın da Mevlana'ya ait olduğu söyleniyor ama Mevlana'ya ait olmama ihtimali de var (internet her zaman güvenilir bilgiler sunmuyor). Yine de konuyla alakalı olduğu için eklemeli buraya.

  "Bil ki domuzların önüne inciler serilmez

  Mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez.

  Ne fark eder ki kör insan için, elmas da bir cam da

  Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma."

  12 ocak 2014 22:02

  2. Dogal ozelliklerinizi koruyun. Sac rengi vb degistirilebilir kisimlarda bile dogal renginizin etrafinda donen secimler yapin. Güzellik adina benzesmeyin. Farkli olmak hep daha iyidir. Az olan kiymetlidir. Rahat, özguvenli ve pozitif olun. Saglikli beslenin. Beyninizi ve ruhunuzu besleyin. (gizlinot: iyi kitap, iyi sinema, iyi muzik, iyi dostluklar, aşk, seks )

  Dış gorunuste guzel olan yanlarinizi ön plana cikaran bilincli seçimler yapin. Dik ve yavas yuruyun. Nezaket sahibi olun. Gulumseyin. Guvendiginiz insanlarin yaninda cocuklasin, kikirdasin. Keyifli anlari kacirmayin.

  Hic biri aci cektirecek olaylar degil. Ama sizi mükemmel gösterecektir.

  12 ocak 2014 22:20

  3. periyodik tüy yolma ritüeli bu acıların en başında gelir.

  13 ocak 2014 18:41


  4. 'Canim tatli olduğundan çirkinim çoğu zaman' demek oluyor sanirim dediğim söz grubu.

  20 haziran 2014 03:46

  5. (bkz: ağda yaptırmak)

  20 haziran 2014 06:56

  6. Kaş, bıyık aldırmakla başlayıp ağda ile devam eden eylemlerin adı.

  20 haziran 2014 07:12

  7. aklıma kuaför geliyor. acı ve acının merkezi diyorum. ha birde düşes diye bir film vardı. o filmde kadın bakire kızları topluyor onların kanıyla tenini temizliyor ve bu şekilde gençleşeceğini sanıyor. hatta bu filmde türklerin de kulakları çınlanıyordu. biz türklerde kanla besleniyormuşuz falan. olay avusturya macaristan imparatorluğunda geçiyordu. filmin isminden tam emin değilim ama kadın manyağın tekiydi. bakire kızların kanını daha çabuk akıtabilmek için mekanizma bile yaptırmış. aynı yöntemle güzelleşmeye çalışan kim kardaşyan da var. kendi kanıyla güzelleşme diye bir yöntem denemiş. halbulki kan yapan yiyecekleri ye güzelleşirsin. öyle güzel olunsaydı vampirler kanlı canlı olurdu. halbuki tüm filmlerde bembeyaz gözüküyorlar.

  20 haziran 2014 12:48


  8. epilasyon malesef :(

  20 haziran 2014 18:06 20 haziran 2014 19:39

  9. kadınlara has özellik.

  21 haziran 2014 11:25

  10. Benim için (gbkz: topuklu ayakkabı) dır.

  21 haziran 2014 19:23