girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (437)
  • medya (2)

437. “selam ben utku ve şimdi size kendi etkileyici wix sitemi nasıl kurduğumu ...”

YouTube’dan soğudum. O itici aksanından gına geldi Utku. 

1 saat önce

436. okula gitmek. sürekli bir quiz, essay, ödev ve sınav hazırlığı içinde olmak.

misler gibi okula gitmeden geçinip giden öğrencilere hayranım ya. almayıver yoklama, zaten 1 dönemlik ders için 3 sınav, 2 assignment bir ton da ekstra kredi diye deneye katılım istiyorsun. gitti gençliğim.

edit: genel olarak okulum. pahalılığı da ayrı üzüyor. (bkz: koç üniversitesi)

bugün 01:03 bugün 01:05

435. Her şeyi eksileme timi. Net!

Edit: kendimle ilgili bir şikayet değil bu, samimi söylüyorum. Akışta görüyorum bazen bu pahalılıkta bile farklı farklı ürün yorumlamaya çalışan yazarlar var, tak hemen her girdisinde bir ve hatta bir kaç eksi...

Ve bir kez daha bakıyorum bazen girdiye, gerçekten eksilenecek bir şey de yok. Biraz tahammül, birazcık hoşgörü lütfen. Ürünü çok beğenmiş ya da beğenmemiş olabilirsiniz ama cümlelerce anlatılan her şeye düşünmeden eksiyi basarsanız, ekşi sözlükten beter olacak burası. 

bugün 00:43 bugün 01:03


434. pencereden aşağıya halı silkeleme sevdalısı üst komşular.

dün 20:57

433. Hiç sıkmadığım halde her sivilcenin yüzümde iz bırakması. En ufak, zararsız, ağrısız sivilcenin bile. 

mesela bi arkadaşımın çok sorunlu, uzun süreli sivilceleri çıkar ama geçtiğinde hiç iz kalmaz. Bende tam tersi. 

Gerçekten artık yıl-dım. Bık-tım. 

dün 19:06

432. "Atanamadın mı?"

"Ücretli öğretmenlik de mi çıkmadı?" soruları.

Ve sorarken zevkten dört köşe olmaları.

dün 13:21

431. işlek bir caddede salına salına yürüyenlerden de bana gına geldi. Keşke doyum olmayan muhabbetlerinizi az kenarda sürdürseniz. Keşke sigara içeceksiniz diye ağır ağır yürümeseniz, suratımıza dumanını üflemeseniz. Tin tin yürürken biri size geçebilir miyim dediğinde yol vermeyip, o insan size çarpararak geçmek zorunda kaldığında da carlamasanız. Metrobüse giden yol ya burası, sonu başka yere varmıyor, metrobüse giden yol. Neyin gezmesi bu diye haykırasım geliyor. Farkettim ki beni yoran istanbul trafiği ya da değiştirdiğim vasıtalar değil, insanların hayatlarını zorlaştırmaya, insanlara gına getirmeye yemin etmiş olanlar.

dün 09:38


430. İş bulamadın mı daha diye soru soran akrabalar, komşular ve nicesi...

dün 02:57

429. Herkesin gözünde gördüğüm umutsuzluk. 21 yaşındayım, bu yaşımda geleceğim için duyacağım tek kaygı kaygı kaynağının tecrübesizliğim olması gerekirken geleceğe karşı açıkçası hiçbir gerçekçi umudum yok. Ve gözlemlediğim kadarıyla 93-94 sonrası doğumlu herkes için böyle. Herkes bir şans, dışarıdan önüne düşecek büyük bir fırsat peşinde. Mutlu olmak için değil mutsuz olmamak için çabalıyoruz ve bunun karşılığını alıp almayacağımız bile belli değil. Eskiden kalıplaşmış olduğunu düşündüğüm bir düşünceye artık tamamen katılıyorum ki orta doğu yeteneklerin, hayallerin, umudun katilidir ve inanın dışarıda çaresizlikten absürt şeylere sarılan insanları görmekten gına geldi.Yine de umuyorum ki daha fırsat seçeneği giderek çoğalacak olan gelen nesiller bu döngüyü kırar.

dün 00:37

428. enes batur ve bilumum internet ünlüleri.

dün 00:14