girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (438)
  • medya (2)

438. kadının düşmanı gene kadındır temalı ve felsefeli sözler, kocama dokunma kampanyası tadındaki garip saçma oluşumlar. Kadının kalitelisi şöyle olur kadının kalitelisi böyle yapmalıdır gibi kalıplar ... Gına geldi! Bık-tım! Cinsiyetlerin belli kalıpların içine sokulmasından gına geldi. Kadın da erkek de istediğini yapar. Kimse sizin mutlu olacağınız şekilde yaşamak zorunda değil, cinsiyetlere rol biçilmesinden fenalık geldi.

22 ekim 21:49

437. Gratis indirimi başlığından fena gına geldi. İndirim biteli iki gün oldu hala tüketim toplumusunuz, yerel marketler daha ucuz, gratise ne gerek var, o sırayı nasıl/niye beklediniz içerikli ve bunlara cevaben yazılmış öğrenciyim, bütçem belirli, beklemek zorundayım, asıl almayan yanlış yapıyor çünkü ucuzdu içerikli girdileri okuyoruz. Yahu başlıkta gratisteki ürünlere çaput diyeni, bu kadar tüketen aptaldır diyeni, iyi gittiniz de bi bok oldu sanki diyeni de gördü bu gözler. Açın bakın, girdiler duruyor. Bu kadar çirkinleşmeye sahiden gerek var mıydı?

Edit: yazım yanlışı.

22 ekim 16:59 22 ekim 17:03

436. hatipoğlu çifti.

algoritmana ne diyeyim instagram. bir görseline dahi açıp bakmadığım hatta engellediğim halde, niçin keşfet sayfam bunlarla dolu?(gizlinot: hadi ben instada magazin sayfalarını okuyorum da neden bunların haberi düşüyor sürekli önüme?) anahaberlede dahi bunlar var. ekşi'yi açıyorsun, bir günlük çocuklarına açtıkları instagram hesabı konuluşuyor. black mirror bölümü gibi yaşamlar.

üstelik bunca up'lamaya rağmen hala ne iş yaptıklarını, nasıl ünlü olduklarını bile bilmiyorum. kim niçin bunları gözümüzün içine içine sokuyor ya? yaka silktim iyice.

22 ekim 16:26 22 ekim 16:31


435. “selam ben utku ve şimdi size kendi etkileyici wix sitemi nasıl kurduğumu ...”

YouTube’dan soğudum. O itici aksanından gına geldi Utku. 

22 ekim 14:33

434. okula gitmek. sürekli bir quiz, essay, ödev ve sınav hazırlığı içinde olmak.

misler gibi okula gitmeden geçinip giden öğrencilere hayranım ya. almayıver yoklama, zaten 1 dönemlik ders için 3 sınav, 2 assignment bir ton da ekstra kredi diye deneye katılım istiyorsun. gitti gençliğim.

edit: genel olarak okulum. pahalılığı da ayrı üzüyor. (bkz: koç üniversitesi)

22 ekim 01:03 22 ekim 01:05

433. Her şeyi eksileme timi. Net!

Edit: kendimle ilgili bir şikayet değil bu, samimi söylüyorum. Akışta görüyorum bazen bu pahalılıkta bile farklı farklı ürün yorumlamaya çalışan yazarlar var, tak hemen her girdisinde bir ve hatta bir kaç eksi...

Ve bir kez daha bakıyorum bazen girdiye, gerçekten eksilenecek bir şey de yok. Biraz tahammül, birazcık hoşgörü lütfen. Ürünü çok beğenmiş ya da beğenmemiş olabilirsiniz ama cümlelerce anlatılan her şeye düşünmeden eksiyi basarsanız, ekşi sözlükten beter olacak burası. 

22 ekim 00:43 22 ekim 01:03

432. pencereden aşağıya halı silkeleme sevdalısı üst komşular.

21 ekim 20:57


431. Hiç sıkmadığım halde her sivilcenin yüzümde iz bırakması. En ufak, zararsız, ağrısız sivilcenin bile. 

mesela bi arkadaşımın çok sorunlu, uzun süreli sivilceleri çıkar ama geçtiğinde hiç iz kalmaz. Bende tam tersi. 

Gerçekten artık yıl-dım. Bık-tım. 

21 ekim 19:06

430. "Atanamadın mı?"

"Ücretli öğretmenlik de mi çıkmadı?" soruları.

Ve sorarken zevkten dört köşe olmaları.

21 ekim 13:21

429. işlek bir caddede salına salına yürüyenlerden de bana gına geldi. Keşke doyum olmayan muhabbetlerinizi az kenarda sürdürseniz. Keşke sigara içeceksiniz diye ağır ağır yürümeseniz, suratımıza dumanını üflemeseniz. Tin tin yürürken biri size geçebilir miyim dediğinde yol vermeyip, o insan size çarpararak geçmek zorunda kaldığında da carlamasanız. Metrobüse giden yol ya burası, sonu başka yere varmıyor, metrobüse giden yol. Neyin gezmesi bu diye haykırasım geliyor. Farkettim ki beni yoran istanbul trafiği ya da değiştirdiğim vasıtalar değil, insanların hayatlarını zorlaştırmaya, insanlara gına getirmeye yemin etmiş olanlar.

21 ekim 09:38