sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (789)
  • medya (6)

  789. kadınların ve kız çocuklarının yaptığı herrrrr b.kun eleştirilmesi, spot ışıkları altında incelenmesi, kocaman kocaman yargılar yapıştırılması ve toplumca buna o kadar çok aşina olmamız ki asla garipsememiz. yani, (gbkz: cinsiyetçilik).

  gelmiş yine bir tane (gbkz: ekşi sözlük erkeği), güya soru-cevap aparatında herkese ayar veriyor. vay efendim 200 kişi saçma sapan bir soruyu mu takip edermiş, kadınlar hep boş beleş insanlarmış da, ilişki ilişki ilişki erkekten başka bir şey düşünmezlermiş de şöyle böyle... amaaan. gider başka birisi (kadın ya da erkek) (gbkz: kadınlar kulübü)yle dalga geçer, öteki (gbkz: süslü sözlük)ü bulur bulmaz ekşi'ye dalga geçmek için entari döşer, öteki sapır supur vasıfsız (gbkz: makyaj vlogger)larını eleştirmekten (gbkz: karpal tünel) olur, beriki her gün alakalı alakasız bir dolu sorunun altında vasıfsızsınız diye laf sokar, fal, astroloji vb. bilimum şeyle ilgilenen hemcinslerini aşağılar. bir dönemler (gbkz: gelinlerin tatlı telaşı) gibi şeyleri veya (gbkz: sunum çılgınlığı) furyasından gömüyorduk kadınlara.

  yav bi' salın kadınları - kız çocuklarını, bi' salın ya. yeter. avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum, yeteeeeeeeeeeeer!

  yanlış anlaşılmasın, ben de flörtünün mesajındaki noktalama işaretinden irrite olup kafasında kuran ağır (gbkz: hayatsız) kadınlarla aynı ortamda bulunmaktan ifrit oluyor, gelin alma gibi etkinliklerde kendisine başlık parası niyetine getirilen koçları yarıştıran kadınların yetiştirdiği çocuklarla benim çocuğum aynı yerde okumasın istiyor, hayatını 1 milyoncu'dan düzme bir ton ıvır zıvırla sunum yapıp evcilik oynamakla geçiren insanlarla içten içe dalga geçiyorum. ama artık yeter ya yeter. aynısının lacivertini erkekler de yapıyor.

  kafanıza şunu kazıyın; bir toplumun sadece kadını cahil ve vasıfsız o-l-a-m-a-z. kadın ve erkek birbirinin aynasıdır. cehaletten ve vasıfsızlıktan dem vuracaksan o zaman önce çuvaldızı kendine batıracaksın erkek kardeşim. ve sen kadın kardeşim, hiç düşündün mü neden yeni gelin evlerine gülmek yerine o tarz kadınların kocası olan tiplerin favori etkinlikleri olan tofaş modifiyeciliği gibi şeylere gülmüyoruz diye? hiç düşündün mü eşit derecede cahil ve vasıfsız olan 1 grup insan içinden neden hep kadının cahilliği göze batıyor ve neden hep kadının eksiklikleri toplum önünde alaya alınıyor diye?

  gerçekten, hiç düşündünüz mü? evet, kadınlar fal ve astrolojiye çok takılıyor, evet bazı kadınlar ilişki konusunda çok fesat, evet soru cevap çok kalitesiz olabiliyor. ama hiç aklınıza geldi mi neden hep kadını eleştiriyoruz ki diye düşünmek? kadınlar bu kadar fesat, içten pazarlıklı, soru cevapta anonimden sallayan tipler ise (bunu ben demedim, geçen yine bir erkek öyle bir soru açmıştı), kadınla hergün dip dibe yaşayan erkeğin çok içten ve dürüst olması mümkün mü? arkadaşlar samimi olarak soruyorum. üzüm üzüme baka baka kararır diye bir laf vardır. kız arkadaşı kendi tabiriyle "manyak" çıkan adamın kendisi nedir ki? karısı sunum yapan adamın kendisi nedir? burda faldan kafasını kaldırmayan kızın sevgilisi tübitak bilim mi okuyodur? 7-24 ilişkisine saplantı şekilde yorum bekleyen kızın sevgilisi 24 saatini verimden verime koşarak mı geçiriyordur, nedir yani?

  benim gördüğüm şu: kadını da erkeği de eşit derecede vasıfsız bir toplumuz. ama kadınları eleştirmek, kadından mükemmel olmasını beklemek gibi bir eğilimi var toplumun. bu eğilimin sosyokültürel geçmişi başka bir girdinin konusu olsun.

  sonuç olarak, bıktım bıktım. kadınların her şeyinin göze batmasından, sonrasında kocaman cinsiyet yaftaları yapıştırılmasından, aynı hatayı bir kadın ve bir erkek yaptığında, kadının yaptığının gündeme gelmesinden, sadece ve sadece kadını eleştirmek, sürekli onu didiklemek üzerine kurulu toplum yapısından bıktıııııııııııımmm!

  kurtarın beni. boğuluyorum.

  ekleme: erkeklerdeki eşlenik cehalete örnek vermemişim. daha feminizm ne bilmeden, ekşi'den okuduğu kadarıyla fikri olan okumuş cahillerin çoğu erkek. türkiye'deki seviyeyi tahmin edin diye söylüyorum, ben odtü'de okuyorum ve tanıştığım erkeklerin %98'i feminizmin ekonomik eşitlik kökenli olduğunu ilk defa benden duyup yüzüme mel mel baktılar. odtü atmosferi itibariyle kadın-erkek eşitliğinin en çok vurgulandığı ortamlardan birisidir bana kalırsa. oradaki durum bu. başka bir örnek, kadınlar 24 saat boş muhabbet yapıp birbirinin dedikodusunu yaparken, erkekler ülkede yer yerinden oynarken bile hâlâ daha maç konuşup birbirine küfürler sallıyorlar. hiç maç başlıklarını açıp okudunuz mu? en iğrenç muhabbetleri orada gördüm. birileri fal baktırırken, eskort hesaplarını takip eden, google'a liseli fantazisi yazanlar, toplumda (gbkz: erkek muhabbeti) diyip normalleştirilen en leş, en vasıfsız, en primitif muhabbetleri döndürenler kim? kadınlar vasıfsız, hayatsızmış! peh! sizin hayatınız neyden ibaret peki beyler? bilgisayar oyunları, takıntı halinde araştırılan elektronik cihazlar, okuduğunuz okulun verdiği mühendislik bilgisi, kendi tabirinizle karı kız peşinde koşma aktiviteleri ve ona bağlı olarak gidilen spor, gidilen her club'da omuzları silkerek dans ederken kız kesmek dışında bir hayatınız var mı?

  bu konuda ayrımcılık yapacağım. (gbkz: sorry not sorry) ama yaşam, hayatın işleyişi, felsefe ve sanat konularında benimle aynı düzeyde bilgi ve deneyim sahibi olan bir erkek tanımadım henüz. ve ben çok erkek tanıdım. benden çok daha iyi durumda olan birçok kadın tanıdım ama. çünkü kadınlar daha çok kitap okuyor. bunu türkiye'de yapılan toplumsal araştırmalardan/anket sonuçlarından görebilirsiniz. evet, çöp de olsa okuyor. eğer fala inanıyorsa onla ilgili bir şey okuyor. eğer dindarsa alıyor onla ilgili bir şey okuyor. ama o kadınla beraber yaşayan adam, abisi, kardeşi, eşi, babası vs. aynı dini kitabı açıp o-ku-mu-yor.

  dün 21:45 dün 22:04

  788. before sunset beach club fotoğrafları

  20 temmuz 18:35

  787. instamomların birbirleriyle yarışırcasına hillside paylaşımları

  20 temmuz 17:23

  786. dandik, kimseye ilham vermeyen, takipçilerine bişey katmayan, sadece butiklerin reklamlarını yapan sözde influencerlara gelen paketler paketler ve paketler...

  20 temmuz 12:03

  785. Küçük fiyatta(gizlinot: 1-2 tl) bir ürün için tüm para(gizlinot: 10-20 tl) verince sinirlenen esnaflar. Yahu sonuçta esnaf olan ve bozuk para bulundurma sorumluluğu olan onlar ama bir de bunun için insanlara çatıyorlar. Tabii ben de insanları uğraştırmak istemiyorum ama bazen olmuyor yani bozuk param veya tam öncesinde bir şeye zaten vermiş oluyorum o parayı. Sabah sabah biraz deniz havası alayım hem de yürüyüş yapayım diye sahile indim dönüşte büfe sahibi bi amcayla bunun için gerildim. Güler yüz çok önemli bir şey bir kez daha anladım.

  20 temmuz 08:49

  784. La casa de papel hakkında soru acanlar. Hayır hobi olarak yine açın ama Spoiler'i soruya iliştirmeyin ya. Gerçekten şaka heralde.

  20 temmuz 08:18

  783. Ben fero ve kesinlikle Zeynep bastık

  20 temmuz 01:28

  782. Kıskanç akrabalar 

  19 temmuz 19:23

  781. insanların hayatına karışanlar ‘kısa etek giyme’, ‘uzun pantolon giyme’, ‘sen kızsın şöyle yapma’, ‘sen erkeksin, erkekler böyle yapmaz’ diye söylenenler, ‘sınavı kazanabildin mi?’, ‘işe girebildin mi?’, ‘atanabildin mi?’, ‘evlenebildin mi?’, ‘sevgilin var mı?’ tarzı ıncığını cıncığını merak edenler. bir de bildiği halde özellikle can acıtmak için  soranları var bu insanların.

  kocaman bir megafon alıp suratlarına “size ne sayın ........ koduklarım” şeklinde bağırma isteğimi getiriyorlar.

  19 temmuz 18:19 19 temmuz 18:20

  780. youtuberlar, bitin artık.

  19 temmuz 17:57