sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (505)
 • medya (28)

505. Twitterda son bölüme dair alternatif olabilecek çok güzel senaryolar gördüm. Onları çekseler ne güzel olur.

Son bölümü GOT un son bölümü denemeyecek kadar leş olmuş dizi. 

Yani pes diyorum bir ton hikaye, bir ton sır, en sonunda bir hiç için mi oldu? Senaristlerine o kadar uyuzum ki şu an, yazdıkları, yer aldıkları hiçbir şeyi izlemek istemiyorum. Oyuncular da bu durumdan memnun olmadıklarını belirtmişler zaten.

Çay bahçesinde oturur gibi kral seçmek, Dany’nin ucuz ölümü, Jon’un karakterinin iyice mala evrilmesi... Tyrion un gene başa sarması filan. Daha saçma, daha saçma gerçekten olamazdı. Hayatları bpyunca vicdan azabı çeksin o senaristler!

1 saat önce

504. --- `spoiler` ---

--- `spoiler` ---

Dany'i sevip sevmemek ayrı bir durum, ben de kendisine ayılıp bayılmadım hiç bir zaman ama bu adice, kalleşçe öldürülmesini meşru kılmaz. cersei bile daha ılımlı bir ölüm yaşadı. yazık.

kadın yıllarca uğraştı didindi. sıfırdan kendisine bir ordu kurdu. o kadar güçlüyken ülkeyi yarım saatte alabilecekken gerek danışmanlarının, gerek jon’un saçma sapan fikirlerine uydu, bir ejderhasını kaybetti. yine vazgeçmedi büyük savaşta da yanlarında oldu. ordusunun yarısından fazlasını ve en yakın dostunu kaybetti.

tüm bunlara rağmen yanında hiç kimseyi bulamadı. uğruna onca kayıp verdiği stark'lar “senin tahtı şu an alamayız adamlarımız yorgun” gibi saçma sapan cevaplar verdiler. dany’nin yaptığı doğru ya da yanlış o tartışılır ama ben gelecekte daha ılımlı bir kraliçe olacağına inanıyordum. keza jon ile konuşması da bu şekildeydi.

ama ne yaptı hain pislik? kızı öperken kalbinden bıçakladı. hiç mi vicdanı sızlamaz insanın? o kız sizin için ne fedakarlıklar yapmıştı. resmen öldürmeye bahane arıyorlarmış. daha çok şey yazarım da gerek yok. bu yaptıkları vatan hainliğinden başka bir şey değil.

dany olmasa bran ve sümsük sansa bok kral/kraliçe olurdu. kadının 8 yıllık emeğini çaldılar.

zaten stark ailesine olan sempatim ned ve rob öldüğünde bitmişti. geride kalanlar karaktersizler ordusu.

huzur içinde yat ejderhaların annesi. sayelerinde seni artık daha çok seviyorum.

--- `spoiler` ---

--- `spoiler` ---

1 saat önce 1 saat önce

503. şimdi yazacaklarım karanlık ve spoilerlarla dolu olabilir.

(gbkz: daenerys targaryen): sen o balkon konuşması yapmak için yürüdüğünde drogon metafor oluşturup kanatları senin arkanda belirdi ya. biz her seçim bunu yaşadık dany'cim. hem de nasıl yaşadık bir bilsen, fazlaca tanıdık, iliklerimize kadar. sevgilin tarafından öldürülmen çok iyi oldu. yoksa 'görümcem beni sevmedi, menzil topraklarının tapusunu üzerime geçirmedin, senin bana ilgin azaldı, başka bir kadın mı var jon?' diye diye kafa şeyedecektin. sonsuza kadar sus bebeğim. ölüyken çok güzelsin.

(gbkz: you know nothing jon snow): jon'cum o buz mağarada sonsuza kadar ygritte ile mi kalmalıydın? yaşayıp giderdiniz orada hı? hiç bir şeye derman olmadın, zaten ömür boyu da suçlu ilan edilip siyahları giydin. siyahları giyip kara kaleye sürüleceksem ölmeyi tercih ederdim ben şahsen. en kötü kader senin oldu, ben ejderha kaya'sının başına geçer, kuzeyli bir hatunla evlenip iyi aile babası olursun dedim ama ı ıh... tekrar ülkücü bıyığı bırakarak, sadık yarin ghost'a da kavuştun. burada jon'un her zaman stark olarak kalacağına da vurgu yapıldı, gözümüzden kaçmadı. artık dolunay zamanlarında göğe bakarak ulursun.

(gbkz: drogon): en son aşk-ı memnu bihter böyle içli içli ağladı televizyon tarihinde. bir de demir tahta yazık ettin, müzede sergilenirse 10 euro'dan paraya para demez, donanmaya yapmaya katkı sağlardınız. annesi gibi yaktı, eyledi viran. iyi bir evlat değildi belki ama sokaklarda anasına hiç laf söyletmedi, biraz tırrek ve düşük ıq'lu bir ejderhaydı kabul ediyorum ama akıbetini merak etmiyorum.

(gbkz: gri solucan): menzili size teklif ettiler zaten hadımsınız, orada nasıl üreyeceksiniz evladım? toprak sizin neyinize? çiftçilikten anlamazsınız, organik domates, biber yetiştiremezsiniz, başınızdaki sarı kevaşe ölmüş? neye yararsınız?

(gbkz: sansa stark): leydi olacağım diye diye oldun sonunda, başına çal koltuğunu. mutlu musun?

(gbkz: arya stark): portekizlilere özenerek batı, batı diye büyük çaplı bir seyahate çıkarak, seni çok sevdiğimi bir kez daha ispatladın bebeğim. benim de seyahatlere ihtiyacım var hep. güvertende insana ihtiyaç varsa gelirim. maarif alanında uzmanım, işine yarar mı bilmem?

(gbkz: bran stark): kimleeer kimlerle beraber. kadere bak... bir robert baratheon'un renly baratheon, lord varys, serçeparmak, ned stark, jaime lannister'lı konseyine baaaak, bir de şu konseye. yazıklar olsun, diyecek kelime bulamıyorum. hepiniz ejderha ateşinde kül edilecek adamlarsınız. çekilin gözüm görmesin.

son olarak (gbkz: eşekherif)... sen olmasan bu dizi bu kadar anlamlı olur muydu bilmiyorum. çeviren ellerin dert görmesin. bir daha hangi yabancı dizide buluşuruz? bilemiyorum böyle bir dizi daha gelir mi?

bu boşluk nasıl dolar? çok buruğum, martin. anlıyor musun?

2 saat önce 2 saat önce

502. sırf dizi çok popüler oldu diye ısrarla izlemeyenlerin olduğu, ve hakkında yorum herhangi birşey görmeye adeta katlanamadıkları bir dizi düşünün. yoksa sizin mi gözünüz değdi söyleyin! adeta çöp olmuş bir dizi. buarada siz de başlık filan engelleyin çok zor değil yani. zaten ben bile engelleyebilirim artık.

2 saat önce

501. b*ktan bir sezonun üzerine final bölümüyle tüy dikmiş dizi. bölümü ruh hastası gibi sinirden güle güle izledim böyle saçma iş mi yapılır yav hayvan gibi bütçeniz var ve ortaya çıkardığınız şey bu mu? ortalama bir reddit kullanıcısına versen daha iyi bir final yazıp çekerdi. yook hatta ne ortalama bir reddit kullanıcısı, hayatında hiç got izlememiş ya da okumamış birine yazdırsalar senaryoyu, o bile daha iyi bir iş ortaya çıkarırdı. sürprizli son olsun diye bu kadar da saçmalanmaz ki be. parodi gibi finaldi.

--------- spoiler ---------

dizideki tek güzel sahne drogon'un demir tahtı yaktığı sahneydi. westeros'taki tüm hayatta kalan adamların iq'ları toplamı şu ejdarhanınki kadar etmiyor yemin ederim.

jon snow'u dizi tarihinin en saçma şekilde harcanan karakteri yapmayı başaran s*naristleri tebrik ediyorum. jon snow dururken, tahtta bran'in ne işi var? aa ama gri solucan jon snow'un kral olmasını kabul etmezdi daha büyük sorun çıkardı adamın ordusu var açıklamasını kabul etmiyorum. bran üç gözlü kuzgun değil mi? çocuğun canlıların içine girip onları kontrol etme kabiliyeti var. allah'ın vasıfsızı drogon'a warglanıp, unsullied'lere "eğer jon snow'u kral olarak kabul etmezseniz hepinizi drogon'la yakacağız" diyemiyorlar mı? bu ne sümsüklük? ay pardon bran'in bunca süre hayatta kalmasının nedeni kendisi tahta geçmekti unutmuşum...

hadi bran'in işe yarar bir şey yapmaya alerjisi var o nedenle üç gözlü kuzgun olma özelliğini kullanası gelmemiş diyelim. e arya yüz değiştiremiyor mu? dany'yi arya öldürse, sonra dany'nin kılığına girip, unsolliedleri kışkışlasa olmuyor mu?

madem bran'i tahta geçireceksiniz, 2-3 bölüm önce "ben artık bran değilim ben artık başka bir şeyim, kuzey lordu kralı falan olmak istemez ben arındım dünyevi zevklerden" gibi şeyler neden dedirttiriyorsunuz? şu bran'in son hali, dany'nin son halinden çok daha kötü? bran geleceği ve kral olacağını görmüş, bunun için her yerin yanıp kül olmasına, halkın ölmesine göz yummuş, üstüne üstlük birlikte abisi sanarak büyüdüğü kuzenini gece nöbetine göndermiş saçma sapan biri?

gece nöbeti derken neyin gece nöbeti bu artık ortada gece kralı mı kaldı özgür halk tehtidi mi kaldı? ne var da orda jon snow oraya sürülüyor? hiçbir stark neden şu durumu anormal karşılamıyor?

cersei ve jaime'nin cesetleri nasıl tepeden sertçe düşen koskoca taş yığıntısının altından neredeyse hiç zarar görmemiş şekilde çıkabiliyor?

her sahnede mantık hatası yapmayı başarmak da zor. o da bir başarı tabii s*naristleri tebrik etmek lazım.

--------- spoiler ---------

bugün 02:52

500. Final bölümü ile bütün yılların hatrını çöpe atıp kalbimi kıran dizidir benim gözümde.

bugün 01:46

499. Spoiler

*

*

*

Kız tahta hiç oturamadan öldü ya la.

bugün 01:42

498. tek söyleyeceğim iki sene bunu mu bekledik biz? çok mantıksız, keyifsiz bir final olmuş.

bugün 00:08

497. *spoiler*

Sinirden gülmelerim dışında

arya ‘ben westeros un batısına gidicem’ diince eşim de ‘amerika ya gidio,arya vespucci’ dedi ona ayrı koptum. 

Neyse,o diil de keşke final yerine tosun paşa yı 604. kez izleseydim. 

*spoiler*

dün 23:51

496. Jon gitsin tyronu kurtarsın, Dany’yi öldürsün. Tyron da gitsin bran’i kral seçsin. Küçük şeytan seni. Tyron’u el yaptılar, jon’u sürgün..

dün 23:29

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar