sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (508)
 • medya (29)

508. ***Spoiler***

Nerde işe yaramaz karekter var sinsirellalıkla geldi oturdular tahta. Annenizi de sevmezdim sinsi sansa ve bencil bran. 

***Spoiler***

53 dk önce

507. sekiz senemi vermiştim. yazıklar olsun daha fazla yorum yapamıyorum

bugün 15:56

506. En son lost'ta bu kadar hayal kırıklığına uğramıştık sanırım. Bütün sezonların 8-9 puan skalasında gidip, son bölümün 4.4 aldığını gören senaristler ne düşündü çok merak ediyorum. Bence kariyerlerine brezilya dizileriyle devam etsinler. Game of thrones'u hiç ettiler resmen.

Tanım: Üşendiğim için okumadığım kitaplarını okumama vesile olacak bir final sezonuna sahip dizi.

bugün 14:37

505. Spoiler

Spoiler

Vallahi finali izledikten sonra cerseiye hak verdim. Keşke dany de ordusunu, ejderhasını, dostunu feda edip kuzeye yardım etmeseymiş. Geberip giderlerdi. Jon dahil hepsi sinsinin önde gideni çıktı. Yazık ettiler hem senaryoya hem danye.

Spoiler

Spoiler

bugün 13:36 bugün 14:15

504. Twitterda son bölüme dair alternatif olabilecek çok güzel senaryolar gördüm. Onları çekseler ne güzel olur.

Son bölümü GOT un son bölümü denemeyecek kadar leş olmuş dizi. 

Yani pes diyorum bir ton hikaye, bir ton sır, en sonunda bir hiç için mi oldu? Senaristlerine o kadar uyuzum ki şu an, yazdıkları, yer aldıkları hiçbir şeyi izlemek istemiyorum. Oyuncular da bu durumdan memnun olmadıklarını belirtmişler zaten.

Çay bahçesinde oturur gibi kral seçmek, Dany’nin ucuz ölümü, Jon’un karakterinin iyice mala evrilmesi... Tyrion un gene başa sarması filan. Daha saçma, daha saçma gerçekten olamazdı. Hayatları bpyunca vicdan azabı çeksin o senaristler!

bugün 11:36

503. --- `spoiler` ---

--- `spoiler` ---

Dany'i sevip sevmemek ayrı bir durum, ben de kendisine ayılıp bayılmadım hiç bir zaman ama bu adice, kalleşçe öldürülmesini meşru kılmaz. cersei bile daha ılımlı bir ölüm yaşadı. yazık.

kadın yıllarca uğraştı didindi. sıfırdan kendisine bir ordu kurdu. o kadar güçlüyken ülkeyi yarım saatte alabilecekken gerek danışmanlarının, gerek jon’un saçma sapan fikirlerine uydu, bir ejderhasını kaybetti. yine vazgeçmedi büyük savaşta da yanlarında oldu. ordusunun yarısından fazlasını ve en yakın dostunu kaybetti.

tüm bunlara rağmen yanında hiç kimseyi bulamadı. uğruna onca kayıp verdiği stark'lar “senin tahtı şu an alamayız adamlarımız yorgun” gibi saçma sapan cevaplar verdiler. dany’nin yaptığı doğru ya da yanlış o tartışılır ama ben gelecekte daha ılımlı bir kraliçe olacağına inanıyordum. keza jon ile konuşması da bu şekildeydi.

ama ne yaptı hain pislik? kızı öperken kalbinden bıçakladı. hiç mi vicdanı sızlamaz insanın? o kız sizin için ne fedakarlıklar yapmıştı. resmen öldürmeye bahane arıyorlarmış. daha çok şey yazarım da gerek yok. bu yaptıkları vatan hainliğinden başka bir şey değil.

dany olmasa bran ve sümsük sansa bok kral/kraliçe olurdu. kadının 8 yıllık emeğini çaldılar.

zaten stark ailesine olan sempatim ned ve rob öldüğünde bitmişti. geride kalanlar karaktersizler ordusu.

huzur içinde yat ejderhaların annesi. sayelerinde seni artık daha çok seviyorum.

--- `spoiler` ---

--- `spoiler` ---

bugün 11:30 bugün 11:30

502. sırf dizi çok popüler oldu diye ısrarla izlemeyenlerin olduğu, ve hakkında yorum herhangi birşey görmeye adeta katlanamadıkları bir dizi düşünün. yoksa sizin mi gözünüz değdi söyleyin! adeta çöp olmuş bir dizi. buarada siz de başlık filan engelleyin çok zor değil yani. zaten ben bile engelleyebilirim artık.

bugün 10:12

501. b*ktan bir sezonun üzerine final bölümüyle tüy dikmiş dizi. bölümü ruh hastası gibi sinirden güle güle izledim böyle saçma iş mi yapılır yav hayvan gibi bütçeniz var ve ortaya çıkardığınız şey bu mu? ortalama bir reddit kullanıcısına versen daha iyi bir final yazıp çekerdi. yook hatta ne ortalama bir reddit kullanıcısı, hayatında hiç got izlememiş ya da okumamış birine yazdırsalar senaryoyu, o bile daha iyi bir iş ortaya çıkarırdı. sürprizli son olsun diye bu kadar da saçmalanmaz ki be. parodi gibi finaldi.

--------- spoiler ---------

dizideki tek güzel sahne drogon'un demir tahtı yaktığı sahneydi. westeros'taki tüm hayatta kalan adamların iq'ları toplamı şu ejdarhanınki kadar etmiyor yemin ederim.

jon snow'u dizi tarihinin en saçma şekilde harcanan karakteri yapmayı başaran s*naristleri tebrik ediyorum. jon snow dururken, tahtta bran'in ne işi var? aa ama gri solucan jon snow'un kral olmasını kabul etmezdi daha büyük sorun çıkardı adamın ordusu var açıklamasını kabul etmiyorum. bran üç gözlü kuzgun değil mi? çocuğun canlıların içine girip onları kontrol etme kabiliyeti var. allah'ın vasıfsızı drogon'a warglanıp, unsullied'lere "eğer jon snow'u kral olarak kabul etmezseniz hepinizi drogon'la yakacağız" diyemiyorlar mı? bu ne sümsüklük? ay pardon bran'in bunca süre hayatta kalmasının nedeni kendisi tahta geçmekti unutmuşum...

hadi bran'in işe yarar bir şey yapmaya alerjisi var o nedenle üç gözlü kuzgun olma özelliğini kullanası gelmemiş diyelim. e arya yüz değiştiremiyor mu? dany'yi arya öldürse, sonra dany'nin kılığına girip, unsolliedleri kışkışlasa olmuyor mu?

madem bran'i tahta geçireceksiniz, 2-3 bölüm önce "ben artık bran değilim ben artık başka bir şeyim, kuzey lordu kralı falan olmak istemez ben arındım dünyevi zevklerden" gibi şeyler neden dedirttiriyorsunuz? şu bran'in son hali, dany'nin son halinden çok daha kötü? bran geleceği ve kral olacağını görmüş, bunun için her yerin yanıp kül olmasına, halkın ölmesine göz yummuş, üstüne üstlük birlikte abisi sanarak büyüdüğü kuzenini gece nöbetine göndermiş saçma sapan biri?

gece nöbeti derken neyin gece nöbeti bu artık ortada gece kralı mı kaldı özgür halk tehtidi mi kaldı? ne var da orda jon snow oraya sürülüyor? hiçbir stark neden şu durumu anormal karşılamıyor?

cersei ve jaime'nin cesetleri nasıl tepeden sertçe düşen koskoca taş yığıntısının altından neredeyse hiç zarar görmemiş şekilde çıkabiliyor?

her sahnede mantık hatası yapmayı başarmak da zor. o da bir başarı tabii s*naristleri tebrik etmek lazım.

--------- spoiler ---------

bugün 02:52

500. Final bölümü ile bütün yılların hatrını çöpe atıp kalbimi kıran dizidir benim gözümde.

bugün 01:46

499. Spoiler

*

*

*

Kız tahta hiç oturamadan öldü ya la.

bugün 01:42