yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (5)

  54. Yaklaşık iki ay önce yaşadığım bir olay:

  beğendiğim bir ürün vardı, satıcı 99 tl'ye koymuş ürünü. 90tl teklif ettim. "ayy çok ucuza koymuşum zaten 99'a da satmayacağım hahahaha" diye bir cevap aldım ve ürünün fiyatını anında 250 liraya çıkardı satıcı. şok oldum resmen. ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım :) bazı insanlar ciddi manada ruh hastası.

  Bir diğer maceram:

  bu uygulamaları kullananların çoğunun başına gelmiştir, kullanılmış iç çamaşır ve çorap isteyenler... o kadar çok ve o kadar ısrarcılar ki engelle engelle bitmiyor. Bir sütyen eklemiştim, mesaj geldi "kullanıldı mı?" diye. Hayır, dedim. tüh ya keşke kullanılmış olsaydı diyor adam bana !! hatta üzerinizde görebilir miyim diyerek fotoğraf istiyorlar.

  Bir diğeri: (gizlinot: işte bunlar tam ölücüler)

  ufak deformeleri sebebiyle tadilata ihtiyacı olan bir nişan elbisesini 200 tl gibi makul bir fiyata koydum hatta ihtiyaç sahibi birine gitsin diye güzel bir indirim daha yapacaktım. arkadaşımın elbisesiydi, kendisine şans getirmedi. bari biri faydalansın sen sat bunu uyguna demişti. (gizlinot: mağazalarda sıfırı 3000-4000 tl civarı olan elbiselerden) gelen teklifler ise 30 tl, 40tl, "canımm zaten terziye gidecek bütün para bedava versen nolurr" ay allah'ım sabır ver :)

  Orijinal spor mağazaları ürünlerini 70-75 tl civarına koyuyorum, 20 tl olur mu diyorlar. Benim kızım şu ürünü çok sevdi ama alacak param yok lütfen hediye edin, diyorlar.

  Uygun fiyatlı bir ürünü satın alıp "yanında şunu da gönderir misin ya çok beğendim" diyerek daha pahalı bir ürünümü de ona ücretsiz göndermemi istiyorlar.

  Makyaj malzemelerine "çok ihtiyacım var nolur biraz daha indirim yapsanız" şeklinde mesajlar... (gizlinot: makyaj malzemesine aşırı ihtiyaç nasıl oluyorsa...)

  Bunun gibi sıkıcı birçok muhabbet...

  Teklif gönderip kabul edince almayanlar, sorunca da "alacağım." diyerek sırra kadem basanlar, daha neler neler.

  8 ağustos 17:37

  53. Biraz evvel 75₺’ye koyduğum orijinal nike şorta “30 olursa alırım” şeklinde bir mesaj geldi. Yahu zaten 75₺’ye koymuşum ben daha ne yapayım. Akıl var matık var. Bari 50₺ teklif et. Bu ölücü tayfayla çook anım var. Boş bir günümde şöyle uzun uzun anlatmak isterim. (gizlinot: Sinirlerim zıplıyorrr)

  30 temmuz 09:37

  52. Etiket fiyatı 300 olan, hiç giyilmemiş bir kıyafetimi 75 liraya satışa koydum. Yalvar yakar 40 liraya isteyen biri oldu. Reddediyorum, taciz eder gibi mesaj atmaya devam ediyor. Kendini acındırmak için kartımda 40 lira var falan dedi Fiyatı kesinlikle indirmedim. Ertesi gün satın almış. Kargo ona ulaştıktan sonra 'bu giyilmiş. Ter kokuyor. Eski püskü şeyi göndermişsin' gibi yalanlar söyledi. Siz siz olun böyle tipleri direk engelleyin sakın satış yapmayın.

  20 mayıs 13:24


  51. Bir tanesi tarafından  indirim yapmadığım için bela okundu biraz önce tarafıma .90 tllık elbiseyi teklifle 70 e indirmeme rağmen neden 65 yapmamışım . Allah belamı versin miş insanlar çok acayip iyi ki ticaretle uğraşmıyorum cidden sabır işi.

  19 mayıs 14:58 19 mayıs 15:19

  50. 250 lira verip aldığım vs vücut spreyini, hiç dokunmadan satışa koydum. 100 lira fiyat verdim ki bir an önce satılsın, makyaj aynamda yer kaplamasın istedim.

  bir hanımefendi mesaj attı, yalvar yakar. son parasıyla bebeğine tulum almış, eşinden habersiz alıyormuş, adrese ablasının adresini yazmış. dedim madem son paranız, neden spreye harcıyorsunuz çok mu elzem? parası varmış başka zaman olmazmış. günlerce mesaj attı, olmaz dedikçe teklifi 5'er tl arttı. ürün ertesi gün dolaptan satıldı, bu yine mesaj atmış, dedim ürün satıldı.

  ''kına yak zalim kadın, 10 tl için vermedin allah zalimlere muhtaç etmesin kimseyi'' demiş. wtf? ekmek mi, su mu? aynı ürün için ''50 tl olur mu öğrenciyim nolur'' diye yine biri yalvaran mesajlar atmış, kibarca reddettim. 60 olsun nolur kokusunda bozulma var mı, çok istiyorum öğrenciyim deyince ben de ''gratiste eda taşpınar veya body fantasies markalarına bakabilirsiniz'' yazdım, o oldu cevap yok. gençlik ve spor bakanlığı mıyım ben, niye sana öğrenci indirimi yapıyorum? içimden gelince hediye ediyorum, sattığım üründe özel indirim yapmıyorum. hep okuyoruz burada benden yalvar yakar ucuza aldığı ürünü iki üç katına satışa koyup beni engelledi vs. tongaya düşmeyin süslüler.

  26 ekim 2021 03:51

  49. Youtube da dolaşırken bir video başlığı dikkatimi çekmiştim 1 tl ye çanta aldım falan diyordu meğer bit pazarından aldığı 20 yıllık dikişleri dökülmüş derisi parçalanmış çantalardı. Buraya kadar ee diyebilirsiniz sonrasında bu kız kullanmadığım ürünleri de satıyorum demişti ya gardrops ya da dolaptı hatırlamıyorum. Sırf meraktan girip baktım profiline o 1 liraya aldığı çantaları vintage diye 100 liraya satmaya çalışıyordu. Siz siz olun bir şey alırken on kere düşünün böyle şark kurnazlarına dikkat edin. 

  25 ekim 2021 23:05

  48. Almadığınız bir canım kaldı onu da 10 liraya veriyorum gel, yeter ki sen mutlu ol güzel öğrenci kardeşim. 

  Lütfen arkadaşlar öğrenci sıralarından geçtiğimiz için ne hissettiğinizi anlıyoruz da, çok rica ediyorum bunu kullanıp yalvarma moduna geçerek kendinizi maymuna çevirmeyin. yarısının yarısından azına fiyat koyuyorum zaten. 

  25 ekim 2021 13:21


  47. sırf şunlarla uğraşmamak için ürünlerimi takasa kapattım. Handmade mum yapıyorum ki zaten fiyatları da uygun en pahalı ürünüm gardropsta 65 TL gelmiş 20 lira olur mu diyor eşşek kadar muma. sonra favorilerine bir bakıyorum replika olmayan parfümler, the north face montlar favoriye atılmış inşallah burda yazılanları okuyorlardır tam bi loser tayfa. El emeğine saygısı olmayan, ürünün her şeyini sorup sonra engelleyen, almayan gerçekten yaka silkiyorum bunlardan

  11 ekim 2021 06:48 11 ekim 2021 06:49

  46. Dışarıda 60 TL'ye satılan bir ürünü 15 TL'ye satışa koydum. yanlış anlaşılma olmasın; hiç kullanılmamış, ambalajını dahi açmadım. Ölücü kişiden gelen teklif: 12 TL. Hayır yani 3 TL fazla versen sen mi fakirlersin, ben mi zenginleşirim? Ne düşünerek kendini böyle komik bir duruma düşürdü, anlamadım.

  30 haziran 2021 22:10

  45. Uzun zamandır yaka silktiğim tayfadır. Birde buna ek olarak "Sıfırı bu fiyat zaten" diyenler vardır ki gören kafalarına silah dayayıp "Benden bu ürünü indirimsiz satın alacaksın!" Diyorum sanır. Zaten ölücü tayfa 10 liraya koyduğum şeylere bile 5 lira teklif gönderiyor. En kötüsü de "Bunu bana hediye eder misin?" Diyecek kadar mezarcı olanlardır ki Allah düşmanıma vermesin.

  30 haziran 2021 22:05