girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (195)
  • medya (4)

195. ürünü düzenlerken takasa aç diye bir seçenek gördüm, yakında takas özelliği gelecekmiş süslüler.

bugün 16:00

194. Kozmetik ürünü alırken, özellikle de high end olanlarda çok çok dikkat edilmesi gereken uygulama. Bazıları ben çakmayım diye bağırıyor, satıcı profilinden de anlaşılıyor. Batch kodsuz ürünler vs zaten anlıyorsunuz. Ama bazıları bakıyorsun satıcı güvenilir duruyor, hesabında gerçekten ikinci el ürünler var. Ürünün batch kodu da var. Bugün saflık edip maalesef böyle bir hataya düştüm. Ürünün koduna baktım internette, 2018 başlarında üretilmiş. Oh dedim tamam, fiyatı da baya uygun ama nedense orasını sorgulamadım. Satın aldım ve hemen ardından içime bir kurt düştü. sitede aynı üründen başka var mı diye biraz dolandım ve ne göreyim? Aynı batch kodu kullanan 3-5 aynı ürün daha. Çoğu güvenilmez profiller. Sonra ürünün ambalajını inceledim, gerçekten de orijinalinden çok farklı. Hemen siparişimi iptal ettim ama bu bana ders oldu, bir daha ikinci el kozmetiğe yanaşır mıyım bilmiyorum, en azından alındığı yeri ve kodun doğruluğunu kesin olarak teyit etmek lazım. Hem high end ürün kullanılabilir durumdaysa fiyatı öyle 10-20 lira olmaz, buna da dikkat etmek gerek.

bugün 14:28

193. Ev arkadaşım dolaplara sığamayınca kâr amacı gütmeksizin giysilerini buradan satmaya başlamış. Kullanıcı adını burada paylaşmamı rica etti. Kullanıcı adı “unicornlovers”. 

Bir şey alıp satmışlığım yok ancak söyleyince uygulamaya bir baktım, güvenilir görünüyor. Bir kaç şey ekledim favorilerime, gün gelir de satışa başlarsam kendi kullanıcı adımı da ekleyeceğim buraya. 

11 ağustos 13:53


192. Gizli sapıkların olduğu yer. Resmen biri daha kısa olanı giyip bacak bacak üstüne atıp fotoğraf koysana demişti neye uğradığımı şaşırmıştım. Sonra da kullanmadım zaten

9 ağustos 22:58

191. kimseyi önyargıyla eleştirmek istemem ama gerçekten "abla nolur öğrenciyim nolur" lafından gına geldi. kırmayacağımı bilsem "öğrenciliğin bitene kadar mac yerine maybelline ruj kullanabilirsin mesela?" demek istiyorum. şahsen ben birilerine yalvaracağıma öyle yapmıştım, hiçbir şey de kaybetmedim.

9 ağustos 22:54

190. Ayakkabılarımı satın alıp özellikle içini silmememi, parfüm veya kimyasal sıkmamamı ve elimde çok yıpranmış ayakkabı varsa satışa koymamı isteyen bir adet sapığın gezindiği uygulama. ayakkabılarımı kötü emellerine alet etmesinden korkuyorum. (gizlinot: Yalnız ayakkabilarimdan iyi kazandim sayesinde ahsh)

(gizlinot: Sapık olduğunu favorilerinden çıkardım. Yoksa gayet edebiyle rica ediyor yani itham etmiş olmayayım :D ama eski ayakkabi bağımlısı biri bana çok da normal gelmedi 😁)

8 ağustos 22:57 8 ağustos 23:47

189. komisyon olmadığı söylenen site.O yuzden satıcılar bir tık ucuz satıyor gibi gorunse de bu sefer de gonderici kargoyu kendisi oduyor sanırım. Aynı hesaba gelmiyor mu? fiyatlar daha uygun o kesin ama süreç Modacruz'dan daha zor gibi.satılan ürün de satıcı altına not dusmediği sürece satıldı klasmanına girmiyor galiba,satıldı mı dye sormadan almıyorum,daha bir şey de almadım aslında bu siteden ama alırım.amerikadan kozmetik getirtenler oluyor,onları almak icin mantıklı.

8 ağustos 12:51


188. hiç bir şekilde düzgün satıcı bulamadığım site. bugün burada bir arkadaş 15 liraya macin matchmaster fondötenini satmaya çalışıyor ''orijinal mi fiyatı neden bu kadar uygun?'' dediğimde istersen sana pahalıya satayım cevabını alıyorum. aynı satıcının diğer ürünlerine de baktığımda orijinal olmadığını anladım. ''sadece orijinalliğini sorguluyorum insanları kandırmayın'' cevabımdan sonra da sorularım silindi :d

yine başka bir arkadaş macin şu hediye verdiği rujlardan double shot rengini 160 tlden 120 ye düşürme lütfunda bulunmuş. rujun zaten orijinali 83 tl. sitede böyle o kadar çok satıcı var ki bişey alasım da satasım da gelmiyor artık herkes resmen birbirine bişey kakalamaya çalışıyor. umarım aranızdan karlı alış-satış yapabilen vardır.

kozmetik alışverişi amacıyla kullanmayı eskiden seviyordum ama artık kullanacağımı sanmıyorum. zaten fotoğrafta cillop gibi olan ayakkabı bana yırtık gelip satıcı sırra kadem bastıktan sonra giyim-ayakkabı alışverişinden de soğumuştum.

baya içimi döktüm süslüler. siz siz olun ürün orijinalliği ve kalitesi konusunda kandırılmamaya dikkat edin

7 ağustos 23:44 7 ağustos 23:46

187. kızlar genel olarak kıyafet ve ayakkabı ürünleri koyacağım gibi duruyor. hesabımın ismi lattescloset, bakarsanız çok sevinirim. :)

3 ağustos 16:43

186. Alıcıların hepsi ya öğrencidir, ya bebeği, küçük çocuğu vardır -EN GÜZELLERİ GELİYOR- ya bir hafta sonra düğünleri vardır ya da atanamamış öğretmendirler ve bu sabit bahanelerin herhangi biriyle 50 tlye koyduğunuz bir ürünü 10-15 tlye falan size sattırmaya çalışırlar. Bir alıcının pazarlık teklif etmesinden daha doğal da birşey olamaz ancak 10 dakika önce toplu 15 parça koyduğum kozmetik ürününe 20 tl teklif geldi, bu kadarı da biraz saygısızlık gibi geliyor artık iyi durumda sayılabilecek rahat 350tl lik ürün var orda. Gerçi bunlar yine düz pazarlık sayılır birde bunun bir iki üst seviye taktik kasanları var hemen anlatılıyorum. 2-3 ay önce The Balm Bahama Mamayı koydum satışa. Bir hanımefendi önce ürüne koyduğum fiyatın yarısını teklif etti bende kibarca reddettim.Sonra koyduğum fiyatın 3/4üne rezerve ettirdi bana yani ortada buluşmuş olduk.(Yarı fiyat olmasın diye yarım saat resmen beni yalvaltarak zar zor) Sonra söylediği zaman ürünü almadı ve yazdıklarıma hiçbir şekilde geri dönmedi fakat sitede aktif bu sırada falan. Ben ürünü tam eski fiyatına döndüreceğim ki başka bir hanımefendi ürüne indirim teklif etti ve kabul edersem hemen alacağını söyledi. İndirim olarak teklif ettiği mebla ise ilk hanımefendinin bana yarım saat yalvardığı mebla, ürünün tam yarısı. İkinci yazan hanımefendinin profilinde gezmeye başladım, bir de ne göreyim satın aldığı çoğu şeyde dönen senaryolar; Bir ürüne bana yazan ilk hanımefendi absürt indirim teklif ediyor doğal olarak reddediliyor ve makul düzeyde bir indirimle anlaşıyorlar sonra hanımefendi o ürünü almıyor ve ikincisi bu sırada devreye girip ilk teklif edilen indirim fiyatına zorlayıp ürünü almaya çalışıyor. Piyasa değerini bir kere ilki düşürttü ya, satıcıyı sıkıştırıyorlar işte. Organize işler bunlar ne diyeyim, siz bu planı kurduğunuzu bana baştan söyleseydiniz ben zaten zekanıza saygımdan ürünü istediğiniz fiyata bırakırdım.

29 temmuz 22:46