yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (283)
  • medya (27)

  283. geçen yıl bir hırkayı aşırı beğenmiştim, üzerimde o an para(gizlinot: 120 lira) yoktu. sonrasında da tükenmişti zaten, alamamıştım. geçenlerde aklıma düştü, dedim bir bakayım. farklı sitelerde 3-4 tane buldum. en uyguna bu sitedeydi(gizlinot: 15 lira), görür görmez aldım ben de(gizlinot: lol)(gizlinot: hırkanın hiçbir sorunu yoktu bu arada).

  ayın 19'unda üye oldum ve 21'inde ikinci alışverişimi yaptım. ikinci alışverişimde satıcı ben aldıktan 2 saat sonra kargoya verdi. hırka da 22'sinde verildi. ürünler gelince bir problem olursa burayı editlerim.

  azıcık bakındım ve o kadar uygun fiyatlı kozmetikler gördüm ki. bu kadar ucuza bulabileceğimi tahmin etmiyordum, bunca yıl ikinci el alışveriş yapmamama üzüldüm. 750 liralık parfümü 30 liraya gördüm, batch kodu filan da var üstelik. 100 liralık losyonu 8 liraya, neler neler. bu bahsettiklerim çok az kullanılmış bu arada.

  artıları:

  -kargo hem alıcıya hem de satıcıya ücretsiz.

  -komisyon yok, ancak alıcıdan 5-10 lira kadar güvence bedeli kesiyor. satıcı için iyi bir şey. kargo ücreti olmadığını ve düşük bir fiyat olduğunu göz önünde bulundurursak alıcı açısından da iyi sayılabilir bence. uygulamanın da para kazanması lazım bir noktada, değil mi?

  -bu bahsettiğim maddelerden dolayı aynı ürünü başka uygulamalardan daha ucuza bulabiliyorum. aynı şekilde pazarlık yapmak da daha kolay.

  -birçok satıcı toplu alımda indirim yapıyor.

  -bir ürün defolu çıkarsa, kargo ulaşmazsa vs. uygulama her zaman alıcının yanında. belki satıcı açısından problem oluşabilir yine de, ama bence olması gereken bu. bu şekilde olmasaydı çok daha fazla sorun teşkil ederdi diye düşünüyorum.

  -bu biraz kişisel olabilir tabii. benim karşılaştığım satıcıların hepsi çok kibardı. senlibenli konuşana rastlamadım hiç. yeni üye olmuşsun zaten, kaç satıcıyla konuştun ki diyebilirsiniz; durup durup parfüm bakıyorum vallahi.

  -bunun diğer ikinci el sitelerinde nasıl olduğunu bilmiyorum ancak sanıyorum ki çok fark yoktur. satıcı en geç 3 gün sonra ürünü kargoya vermek zorunda.

  -yine diğer sitelerde nasıl bilmiyorum fakat burada satıcıları yorumlayıp puanlayabiliyorsunuz ki bence en olması gereken özelliklerden biri bu.

  -ikinci elin bir artısı: stoklarda olmayan ürünü bulabilmek. dolar yükseldiği için eskiden konmuş ürünler şimdiye göre çok çok ucuz oluyor hem de(gizlinot: eheh).

  eksileri:

  -(ios için) uygulamada birtakım hatalar var. arama yaptığımda filtrele ve tümü seçeneği görünmüyor. kategorilerden seçmem gerekiyor ve öyle olunca da tam istediğim aramayı yapamayabiliyorum. çabuk ısınıyor, bazen bir ürün bakarken uygulamadan atabiliyor. bunların düzeltilmesi gerek.

  -bilindik markaların çoğu var ama yine de bazı markalar eksik. özellikle kozmetik markalarında eksik çok.

  -paylaşımın ve yorumların ne zaman yapıldığı görünmüyor. yani yeni aldım denilen bir ürün çok eski çıkabilir, üstüne kullanılmış olabilir, özetle önceden yazılmış bir yorum artık geçerli olmayabilir.

  -en beğenilen, ucuzdan pahalıya, pahalıdan ucuza sıralama seçenekleri yok. fiyat aralığına göre filtrelemeyi biraz kullanışsız buluyorum açıkçası.

  -paylaşımlarda şikayet seçeneği yok. ürünün öne çıkması için başka markaya yükleyen çok var. işaretle yanlış marka diye, sonra da şikayet et, düzeltsin işte. belli markalara bakmak istiyorum diyelim, ürünlerin yarısı öne çıksın diye konmuş. hoş bir şey değil bu.

  -çok fazla ölücü var. her şey 5 lira gibi yorumlar var sürekli. kullanılmış bir 120 liralık ürünü 110 liraya koyan var. tabii bunların uygulamayla alakası yok.

  özetle, eksiklikleri yok değil ancak biraz bakınırsanız bu site nimet. bundan sonra müptelanım gardrops.

  dün 19:59

  282. Şu (link: https://www.suslusozluk.com/gardrops?i=985336 Girdimde) desi aşımı cezasının hukuksuzluğundan ve tüketici hakem heyeti başvurumdan bahsetmiştim. 38 tl için mücadele verdim, maksadım emsal olmaktı, gardropsun bu sömürüsünü durdurmakti ama ekonomik kriz benden önce durdurdu ki satışlar artsın diye komisyon ücretiyle ilgili pek çok değişikliğe gittiler.

  Her neyse, 3 sayfalık tamamı kanuna dayalı başvurumun sonucunda ret yedim. Gerekçe "basvuru sahibinin gardrops adlı uygulama üzerinden tüketici değil, tacir sıfatıyla hareket ederek gelir elde etmesi nedeniyle başvurusunun reddine" şeklinde.

  Sonuç : tüketici mahkemesinde dava açacağım, görevsizlikten ret yersem bana ticaret mahkemesi yolları göründü.

  Canımı sıktın gardrops seninle uğrasacagim olum.

  8 ağustos 21:50

  281. değerinin çok altında fiyat verdiğim mavi markasının çantası için koca bir paragraf yalvarma mesajı okudum. 10 liraya olmaz mı, ben öğrenciyim, bursum çok az kaldı nolur 10 lira olsun gibi şeyler yazıyordu. sonuçta ben de aptal değilim girip profiline baktım. bu zamana kadar 130 küsür ürün satın almış ve kendi sattıkları da pahalı markaların ürünleri. ben almaya kalksam alamam.. üşenmedim her şeyini araştırdım. yorumlarını, diğer insanlarla konuşmalarını okudum. iyice emin olduktan sonra da engelledim. ne kadar aciz bir şey karşındaki insanı aptal yerine koymaya çalışmak...

  8 ağustos 10:05

  280. hem burda hem dolapta sık karşılaştığım şeylerden biri de 30 tl olmaz mı canımm, lütfen çok istiyorum hemen yap diyen kullanıcılar, bakıyorum profiline, bana yepisyeni elbiseye 30 lira olmaz mı demişsin ama kendin bir atlete 40 lira para istemişsin , eğer ki kendi profilinde de mantıklı fiyatlara satıyorsa yapıyorum indirimi

  7 ağustos 17:13

  279. 5tl ye koyduğum küpeye takas olur mu diye mesaj atılmış.

  7 ağustos 15:20

  278. Süslüler herkes dikkat etsin artık bu uygulamayı kullanırken.sevda23456 adlı kullanıcı bir sürü kişiden deri tayt satın alıyor hatta ürünün fiyatını yükseltmesini istiyor.satıcının bilgileri gizli değilse öğrenip taciz ediyor.iğrenç sinirden yazamıyorum bile lütfen dikkatli olun bilgilerinizi gizlemeyi unutmayın

  Edit: hesabı kapatılmış çok teşekkür ederim süslüler.umarım tekrar yaşanmaz, bu sapığa ders olur.

  6 ağustos 16:15 6 ağustos 18:03

  277. Şu sitede o kadar ölü yiyici varki bir gün biri tersime gelecek fena yapacam sonra atılacam falan.85 liralık ürünü 70tlye koyuyorum .hem orjinal hemde sıfır gerçekten. 30 tl olursa hemen alacakmis haspam.ya ne diyeyim ben şimdi.yuzde 50 indirim mi isteyen dersiniz.herseyin bir sınırı var ya azcık haddinizi bilin.bu kadar rezil insan olmak zorundamiisniz.

  Ayrıca güvence bedelini bana ödetmek isteyen var .şaka misiniz siz ben niye ödüyorum.bu kadar cakallik ancak ormanda ise yarar.

  .

  Not: aşırı sinirliyim.resmen dalga geçiyorlar 

  6 ağustos 15:23 6 ağustos 15:26

  276. Öncelikle Gardrops'un ne kadar sorumsuz bir firma olduğunu belirtmek istiyorum. Bir aracılık faaliyeti yapıyor ve bundan para kazanıyor. Peki aracıya neden ihtiyaç duyarız? Aldığımız/sattığımız ürün hakkında güvencemiz olabildiği için. Ama burada müşteri hizmetleri diye bir şey yok. Bayağı ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yok. Uygulamada canlı destek diye bir bölüm var, bari buradan ulaşayım deyip yazıyorsunuz ve birinin bağlanıp online olarak chat üzerinden size yardımcı olmasını bekliyorsunuz. Ama o da öyle olmuyor, sanki mail atmışsınız gibi cevabı günlerce bekliyorsunuz. E hani 'canlı'ydi bu destek? :) Siz ürünü alıyorsunuz/satıyorsunuz onlar sadece para aktarımı yapıyorlar ki bankaların CepBank şubelerinden sadece parmaklarınızı oynatarak saniyeler içinde yapabileceğiniz bir şey. Dolayısıyla haksız kazanç sağladıklarını düşünüyorum ve bir daha da alışveriş yapmayı düşünmüyorum (Komisyon almıyoruz deyip güvence bedeli adı altında aldıkları miktar da az değil). Yaşadığım olayda ise sattığım ürünü alıcı belirttiğim miktarda olmadığını iddia ederek iade etmek istedi. Ürünü belirttiğim şekilde kullanmıştım ama ne bunu kanıtlayabiliyorum (alıcı daha fazla kullandığımı düşünüyor hatta tartıp çok düşük bir gramaja geldiğini belirtiyor) ne de alıcının benim ürünümün yarısını başka bir kaba boşaltıp ona belirtilenden fazla kullanılmış ürün gönderdiğim iddiasıyla ürünü iade etmediğini (kişiyi tanımıyorum sonuçta). Bu noktada devreye girmesi gereken Gardrops ekibine tabi ki ulaşamıyorum. Üstüne üstlük bana danışmadan alıcıya iade onayı veriliyor ve ürünüm bana dönmek üzere kargo firmasına teslim ediliyor. Şimdi ben 1 defa kullanılmış olarak gönderdiğim ürünün bana yarım dönmeyeceğini nereden bileceğim ve öyle olursa bunu nasıl kanıtlayacağım. Hadi kanıtlamanın bir yolunu buldum, muhatap yok ki kime kanıtlayacağım?

  5 ağustos 16:11

  275. Gerçekten çakallık yapmayan satıcı bulmak zor girdilere ve görsellere hayretle bakıyorum son zamanlarda o kadar çok dolandırıcı sahtekar doldu ki sildim uygulamayı Her indirimde ürün alıp aldığını fiyatın iki katına satan mı dersin çöplük olan kıyafeti az kullanıldı diye satan mı dersin valla gördükçe ben utanıyorum yazık

  29 temmuz 19:16

  274. Mac'in yaptığı kampanyayla rujlarını alanlardan bazıları Gardropsta satılığa çıkarmış bile. Bu ne hız yiğidim.

  ilgili medya:
  3
  29 temmuz 17:31