sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (1)

  1. Gerçekten böyle bir güruh var, daha doğrusu böyle olmayı hayat biçimi haline getirmiş insanlar var, mesela 10 tl ye bir ürün satıyorsun istisnasız altına indirim isteyen biri çıkıyor. Ya 10 tl 10... yani düz bir rakam pazarlık payı bırakılmamış belli artık fiyat fayda açısından bak o ürün 10 tl etmezse yazma bile zaten. Ya da Farklı bir tayfa var kıyafeti üstünüzde görmek isteyen zaten güzel olsa bana ben satmam değil mi? Ve ya bir rujun bir renkli kozmetik ürününün herşeyini yazmışsınız swatch isterler bana benim tenime durduğu gibi mi sana olacak? İnternete kodu yazınca milyon tane blogger swatch örneği göreceksin nedir bu illa ki ikinci el sitesindeki 8 tl lik bir ürün İçin swatch isteme durumu. Hayır biz orda esnaf falan değiliz kızlar müşteri her zaman haklıdır durumu orda yok yani, hepimiz elimizdeki 3-5 fazla ürünü satıyoruz, pazarlık yapma olayını yap yine ama 150-200 tl lik şeye yap. 10 tl lik üründe 3 tl indirim için o kadar yazmaya değmez. Herkes orda ya nakde ihtiyacı olduğu İçin satıyor ya da dolabındaki fazlalıkları belli bir fiyata satıyor. Fiyat sana çok geldiyse ederinden çok yani satıcıyı uyar şurda şu kadar neden sizin pahalı diye makul ol yani... pazarlık yapılacak diye her şeyde ölücü gibi abartmayın lütfen...

  14 ekim 2017 09:30 14 ekim 2017 09:32

  2. Gerçekten pazarlıkları çok sinirimi bozuyor. Sırf moralimi bozmamak için en düşük fiyattan koyuyorum sayfaya. Orijinal lancome parfüm misal 50 liraya koymuşum ben oraya sıfır ayarında kutulu filan. Daha 20 yap alayım diyor. 30 olmaz mı en azından ufak bir indirim diyor. Al ablacım sana bedava. Bir de bunların 10 liraya alıp tekrar kendi dolaplarında 60 liraya satmaları vardır ki paha biçilemez. 

  5 mart 13:50

  3. Aslında sadece gardrops değil tüm online mecralarda var bunlardan.

  Cidden cinnet geçirtir insana. 

  Daha önce de dolap başlığına falan da yazmıştım. Öyle büyük indirimler istiyorlar ki.

  bir şey koymuşsun, gelen cevap öğrenciyim 100 lira olur mu, 500 lira yazdığın ürüne. 

  Paran yoksa alma? Ya da paranın yeteceği şeyleri al. 

  5 mart 15:06

  4. Kimlikleri belli olmadığı için yüzsüzlüğün dibine vurmuş tayfa. Bununla ilgili gardorps ya da modacruz girdisine örnek vermiştim. Utanma yok arkadaş. İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü.. Sırf bu yüzden ürün eklemez oldum. Bi ton güzel şey var halbuki elimde. Alsanıza arkadaş daha neye zorluyorsunuz -_- (gizlinot: gardrops ve modacruz nickim de muqqq ama siz gardropstan alın. Orada gördüklerinizi de eklerim ben gardropsa.)

  5 mart 20:53 6 mart 00:36

  5. Bu tür sitelerde 100'ü aşkın alım/satım yapmama rağmen bana artık pek denk gelmeyen tayfa. İlk zamanlar daha çok muhattap oluyordum ancak zamanla birkaç trick geliştirdim,

  Öncelikle profesyonel çekilmiş fotoğraflar hem ürünü daha kaliteli gösteriyor hem de daha kalburüstü bir kitle ile muhattap olmanızı sağlıyor. En azından beyaz duvara sade ve şık bir askı asın ve eşyaları onun üstünde fotoğraflayın.. aynı şekilde profil resminizde de "birazdan kargoya gidiyorum bütün ürünler 10 TL vs.." gibi cümleler olmasın. Pinterest'ten güzel görünen bir ürün resmi koyabilirsiniz.

  Bilgi verme kısmında geniş zaman kullanıyorum. Alınmıştır/satılıyor..vs gibi. Daha resmi duruyor. Bir de bu kısımda potansiyel olarak soracakları bütün soruların cevabının olduğu (beden/kullanım durumu/nereden ne zaman alındığı/fiş fatura) bir açıklama yaparsanız yorumlarda muhabbetin gelişip indirim konusuna gelme olasılığı oldukça düşüyor.

  Kalitesiz/ucuz şeyleri direkt başka yoldan elden çıkartıyorum, satışa koymuyorum. Ya da lot halinde koyuyorum bu durumda da toplam fiyat yükseliyor. Bir satışınızda 1000 liralık burberry çanta varken diğer satışınızda 10 liralık saç spreyi olduğunda neden bilmem insanlar paraya ihtiyacınız olduğu için elinizdeki malı öldürebileceklerini sanıyorlar.

  Son olarak o "canım" gelecek, hiç şansıniz yok (gizlinot: Swh). "50 lira olur mu canım?" ( Zara yeni sezon çanta) , "kartımda/hesabımda 20 lira kalmış o kadara olur mu gülücük gülücük ( aa o kadar mı kalmış o zaman hemen bu giyilmemiş ayakkabıyı sana o fiyata vereyim), "aynısını kaynımın eltisi geçen gün buradan 100 liraya aldı sen de o fiyat yapamaz mısın? ( Satılan ilana bakarsın derisi dökülen bir replikadır), "öğrenciyim lütfen..(gizlinot: Dua emojisi)" ( biz öğrenciyken en fazla olgunlar'da kitap pazarlığı yapıyorduk, öğrencilik çok gelişmiş).. gibi gibi.. ayrıca bu yana yakıla acındırarak indirim isteyen insanların kendi satışlarında son derece pahalı ürünler görebilirsiniz, şaşırmayın. Böyle böyle zengin oluyorlar işte(gizlinot: :d) En kestirme yol bu şekilde laubali yazılmış mesajlara "hayır, İyi günler" yazıp konuyu kapatmak. O fiyata veremem üzgünüm demek yerine son olarak hangi fiyata inebileceginizi net bir şekilde yazarsanız aynı samimiyeti göremeyince bozulup uzaklaşıyorlar. Çok da bozulmuyorlar tabii, sadece vazgeçip başkasının ilanini meşgul etmeye gidiyorlar.

  Unutmayın, bir ölücüyü yaralayabilirsiniz ama öldürücü darbeyi asla vuramazsınız(gizlinot: :/)

  5 mart 23:55 6 mart 00:00

  6. bu tayfa ile daha geçen karşılaştım.

  ürün koymuşum, şu fiyata olmaz mı diyor. dediği fiyat için kargoya gitmeye üşenirim, o derece. yine de bir nebze indirdim fiyatı. ya teklif ettiğim fiyatı ver ya da almam diye rest çekiyor bana. iyi almayın o zaman dedim. ertesi gün ürünü verdiğim fiyattan satın aldı.

  bir diğeri de teklif yapmış, teklif makul olunca kabul ettim. ama tabi indirim diye yalvarmadığı için sanırım, ben bunu daha da indiririm diye düşündü. bu sefer biraz daha indirseniz diyor. ona da teklifinizi kabul ettim zaten dedim.

  çok garip bu ölücüler, bir akıllı kendilerini sanıyorlar ya çok gülüyorum.

  6 mart 00:04

  7. 15000 liralık chanel çantaya 350 tl olmaz mı yazmış biri. masum

  6 mart 22:49

  8. Ben bunlara 75 tl’lik ürüne “15 olur mu canıııığğmm, cüzdanımda 10 lira var da” deme cesaretini veren şeyi buldum. Şu salak dolap reklamları. Hepimiz youtube’da oyun aralarında falan denk gelmişizdir, “200 liralık ürünü 50 liraya koyuyorum 20 lira olur mu diyor mesela olur diyorum” diyen salak kadın var ya, o işte sksjdl. Ama ben geçen birini gördüm bu ölücüler nur nimet kaldı yanında. Olayı şöyle anlatayım, bir far paleti satılıyor ve bir alıcı adayı farların swatchlarını istiyor. Satıcı kolunun iç kısmına renkleri swatchlayıp atmış, bu alacak olandan şöyle bir mesaj, “keşke kollarındaki kılları alsaydın çok kötü görünüyor”. Yani gerçekten insanlar üç kelimeyi yanyana koyarak yorum yapabildikleri için herkese herşeyi söyleyebileceklerini sanıyorlar terbiye diye birşey kalmadı gerçekten.

  7 mart 10:01

  9. Bkz. "10 tl yaparsanız hemen alacağım." cümlesine sahip kişi/kişiler. ya öğrenciyim der ya da cüzdanında 10 tl kaldığını söyler. Alma Kardeşim. o 10tl cebinde kalsın.

  16 mayıs 16:31 16 mayıs 16:34

  10. gardropsun alt limiti 1 tlye indirmesiyle 5 tl-10tl olan ürüne 3 tl fiyat biçenlerin ve ürünün orijinalliğini hala sorgulama hakkı görenlerin yeri. yaşadığım olay şöyle ki; real tecniques beauty blender için 10 tl fiyat koydum sonuçta 2. el, 3 tl yap dedi. ona da olur dedim. tekrar bir mesaj geldi ve ürün orijinal mi diye sordu. gratisten aldığımı söylediğimde neyse kalsın dedi ve almadı. ikinci bir olay da; fiyatta pazarlık yaptı ve anlaştık. teklif verdi kabul ettim ve ürünü almadı. mesaj yazdım kredi kartında sorun çıktığını ve ilk fırsatta alacağını söyledi. garpropsta ürünler zaten aşırı geç onaylanıyor, teklif verildiğinde de o düşük rakam görünüyor herkese. ben ürünü eski fiyatına çekmek için güncelleme yaptığımda hiç yoktan 1 hafta yeniden onaylanmasını bekledim.

  16 mayıs 16:57 16 mayıs 16:59