yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (11)
  • medya (1)
  2

  7. Buna uzun uzun tanım yapmaya çok üşendim. Bence aşırı sert temizleyen ve sivilce yapan ürün. Benim cildim siyah noktaya meyillidir, siyah noktaları arttırma veya azaltma gibi bir etkisi olmadı. Sivilceye meyilli değil ancak alnımda 5 tane, çenemde birkaç tane küçük sivilceye neden oldu ve büyük ihtimalle kırmızı leke bırakacaklar. Çok sinirliyim sözlük çok. Tam cildim tek renk, lekesiz olmuştu şimdi yine bu kızarıklıklarla uğraşacağım. Cilt bariyerinizi mahvetmek isterseniz en doğru ürünü seçmişsiniz.

  22 kasım 00:41

  5

  6. Benim cildimde harikalar yaratan ürün.(gizlinot: karma, akneye meyilli) Verdiği o ferahlık hissine bayılıyorum, ayrıca sivilcelerimi hızla kurutup yok edebilen tek ürün.

  7 kasım 03:25

  5. Mevcut yüz temizleme jelim bittiği ve fırçasını merak ettiğimden dolayı çok da beklentim olmadan satın almıştım. Gozeneklerimi çok güzel temizlediğini ve minik sivilcelerimi kurutup yok ettigini gözlemledim, oldukça memnunum.

  3 mayıs 2021 00:57


  5

  4. içeriğindeki salisilik asidi sebebiyle cildi kurutabilen bir ürün ancak yanlış anlaşılmasın yapması gerekeni yapıyor. ben bu ürünü fiddy metod sırasında salisilik asit adımında kullanıyorum. çok işe yarıyor süslüler uygun fiyatı sebebiyle tercih edilesi. zaten dev gibi 150 ml. fırçası çok yumuşak ve uygulamayı kolaylaştırıyor, elinizi sürmemiş oluyorsunuz ürüne. ürünü kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken şey uygulama sonrası güneş kremi kullanmak. salisilik asit cilt yüzeyini hafifçe soyup kimyasal peeling gerçekleştirdiğinden cildi güneşe hassas hale getiriyor biliyorsunuz. karma cildim için günlük kullanıma biraz sert kaçtı onun için ben özel amaçlı kullanmayı tercih ediyorum. ürünün kokusunu çok seviyorum, ferah ferah kokuyor. fazla köpürmüyor, hatta köpürmüyor sayılır.

  edit: ürünü fiddy method dışında elime alıp köpürterek çift aşamalı temizlikte kullandım, gayet köpürüyormuş meğer. bilmiyorum doğru mu yaptım ama adet dönemimde çıkan ağrılı kistik sivilceler sebebiyle gözümü karartıp köpürttüğüm ürünü yüzümde tonik gibi beklettim. yıkayıp normal cilt bakım rutinimi tamamladıktan sonra ertesi sabah sivilcelerin o kırmızılıkları ve ağrıları resmen geçmişti. çok şaşırdım. o inatçı kistik sivilceler üç gün içerisinde neredeyse tamamen iyileşti. salisilik asitin akne yarası iyileştirici enflamasyonu azaltıcı niyetliğini kendimce, kendime kanıtlamış oldum. ürünün salisilik asit yüzdesinin fazla olduğunu tahmin ediyordum zaten ancak bu kadar etkili olduğunu düşünmemiştim. ayrıca söz konusu ettiğim uygulamadan sonra sanki fiddy method yapmışçasına burun gözeneklerim temizlenmişti, fiddy method uygulamasında belki kil maskesi o kadar da elzem değildir benim için diye düşündürdü. herkes için değişebilir sonuçta bu ürün bana tek başına da yetiyormuş bana onu fark ettim. kil adımını ekleyerek cildimi fazla fazla kurutmak zorunda değilimdir belki. son söz olarak üründen fazlaca memnun kaldığımı ifade etmek isterim.

  gelecekten bir edit: artık fiddy method yapmıyorum çünkü cilt nem bariyerimin içine ediyor. cildimin nem dengesini düzeltmem günlerimi alıyor. bu ürünün kendisi de oldukça kurutucu ve cildime iyi gelmemeye başladı bu bakımdan. siyah noktalarda faydasını gördüm mü, kesinlikle evet. yine de siyah noktalardan kurtulacağım diye cildimi çöle döndürmek anlamsız. bence kurumaya meyilli bir cildiniz varsa bulaşmayın. illa salisilik asitli uygun fiyatlı ürün edinmekse niyetiniz doa kozmetik'in asit toniklerine bakın derim.

  3 ocak 2021 00:54 7 nisan 2021 15:02

  5

  3. Pek bir beklentim olmadan alıp çok memnun kaldığım bir ürün. Fırçası yumuşacık cildi asla çizmiyor ve uygulaması kolay. Cildimde bıraktığı etkiyi çok beğendim. Tenim yumuşacık ve pürüzsüz oldu ayrıca doğal bir aydınlık verdi. Derinlemesine temizlik hissini de çok sevdim. Hassas cildimde hiçbir probleme yol açmadı. Kesinlikle bittiğinde tekrar alacağım. Pek keşfedilmemiş olması şaşırtıcı. Garnier ürünleri genel olarak beğenilmiyor sanırım ama bu cidden başarılı

  2 ocak 2021 21:29

  2. Uzun süredir kullanıyorum bu ürünü. Temizlemesi güzel daha çok ful makyajımı çıkarmak için kullanıyorum. Fırçası çok yumuşak temizlerken yüze masaj yapıyor ama kesinlikle peeling etkisi yok. Yüzümü temizledikten sonra geriyor bu yüzden hemen nemlendirici kullanıyorum ardından. 

  7 ekim 2020 10:25

  4

  1. apar topar gittiğim tatilde yüz temizleme jelim yanımda olmadığı ve güneş kremi yüzümde kaldığı an sivilce çıkartmaya hazır bir cildim olduğu için ilçedeki tek markete girip bu temizleme jelini aldım. aldığımda "hah gelsin şimdi dermatitler sivilceler" diye düşünüyordum çünkü bu markaya da bu tarz fırçalı temizleyicilere de güvenim yok-tu. cildim sivilceye müsait, kuruya yakın, hassas ve sivilce izli. bir cildin olabilecek en kötü versiyonlarından biri, evet. 

  inanılmaz ama gerçek, bu ürün bana iyi geldi. bir kere en önemlisi sivilce yapmadı. var olan sivilcelerimi kurutmaya yardımcı olduğuna da şahit oldum. ama cildi kuruttuğu su götürmez bir gerçek. belki yagli ciltler farklı düşünür ama benim karma cildim için fazla agresif. yine de güneş ve deniz suyunun ekstra kuruttuğu cildimde ardından avene cicalfate + kullanarak kuruluğu çözdüm. tatilden döndükten sonra da iki üç günde bir özellikle günde 3-4 kere güneş kremi yenilediğim günlerde cildimi bu ürünle temizlemeye devam ettim. bence derinlemesine temizlik için mantıklı, günlük kullanmayı asla akıllıca bulmam cilt bariyerini mahvedebilir. burun üstü, iç yanak gibi siyah noktalarda fırçayla beraber kullanmayı sevdim. cildin arada bir derinlemesine temizlik ihtiyacı oluyorsa denenebilir. karma ciltlerde kullanılan temizlik ürünü t bölgesi için yeterli gelmiyorsa denenebilir. vücut akneleri için de mantıklı bir hamle bence. boyun, dekolte, omuz, sırt gibi bölgelerde sivilce çıkıyorsa banyo rutinine dahil edilebilir. 

  içeriğinde asit var ama muhtemelen kötü de birçok içerik var. kokusu çok yoğun bir mentol, "cildime iyi bir şey yapmıyorum" hissi veriyor. fırçası çizmiyor ama ben hiç bastırmıyorum ve hassas yerlerime asla değdirmiyorum. benim sivilcelerim deri altı sivilcesi olduğu için fırçanın değip akneyi dağıtma ihtimali yok ama aktif sivilceli ciltte fırça kullanımı tehlikeli malum. fiyatını göz önünde tutunca yukarıda saydığım belli amaçlar için yine satın alabilirim. indirimde kesin alırım. garnier 3ü 1 aradayı da yine benzer sebeplerden hep banyomda tutuyorum mesela, bu da o tarz bir ürün oldu benim için.

  9 eylül 2020 12:09