yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. (link: http://stream.aljazeera.com/story/201408041809-0024006 aljazeera haberine) göre Garnier Israel israilli kadın askerlere içinde sabun, deodorant, peeling vs. olan bakım ürünü paketleri hediye etmiş. amaç dayanışma, moral, motivasyonmuş.

  bir dakika! lütfen! boykot, lobi, şerefsizler filan demeden önce şunu düşünelim...

  haberin esas kaynağı israilli stand with us grubu. facebook'a haberde de görebileceğiniz birkaç fotoğrafı koyup Garnier israel bu hediyeleri gönderdi demişler ve haber ışık hızıyla yayılmış. şimdi bu paketler geçrekten kurumsal bir kararla mı gitti, yoksa bu haberi ortaya atan koyu israilli grup garnier ürünlerinden oluşan paketler hazırlayıp oradaki 10-15 kadın askere mi ulaştırdı belli değil.

  garnier'in resmi açıklaması var mı onu bulmaya çalışacağım, bulursam edit ederim.

  edit: garnier israel diye bir şirket bile yok sanırım, brezilya var, türkiye var, kanada var, israel yok... (link: http://www.garnier.com/index2.aspx bakın)

  sanırım şüphelerim haklı çıkıyor. büyük ihtimalle kurmaca haber.

  6 ağustos 2014 13:48 6 ağustos 2014 15:22

  2. Eğer gerçekse mide bulandırıcı haber.

  Garnier, L'oreal grubunun markasıdır bilmeyenler için.

  Gene bilmeyenler için söylüyorum maybelline ,the body shop, Ysl beauty de aynı gruba ait ve dahası. Zaten şu hayvan deneyleri olayını Cehaletime verin yeni yeni öğrendiğim bir şey olduğundan dolayı almamaya kararlıyım. bu markalardan çok şey aldım ama artık asla. Ben şaşırmam çünkü o hayvanlar üzerindeki deneylerin korkunç yüzünü yani videolarını seyrettikten sonra içlerinde biraz olsun vicdan olduğunu sanmıyorum.

  Zalimlik öyle bir şey ki hayvanı,çocuğu bunların umrunda değil,adeta teferruat.

  Garnier zaten benim hiç sevdiğim bir marka değildi.Hiç bir ürününü ayılıp bayılarak kullandığımı hatırlamıyorum ama dediğim gibi aynı gruba ait markalarını kullanıyorum.

  Zaten daha önce itirafa da yazmıştım tüketmeme gibi bi kampanyaya sokmuştum kendimi ve çok mutluyum hiç de almadım o günden beri kozmetik amaaaaa...

  Burdan sonra affedersiniz ama bi daha nahhh alırım.

  Sadece elimdekileri kullanıyorum bu markalardan o kadar. Yeni ürün asla.

  Sevgili süslü üyelerine de çağrım şu size marka mı yok kızlar (gbkz: swh)

  İçerikleri desen kötü, hayvanların üzerinde deney yapıyorlar (kaldı ki işte ben dü deneyleri hiç böyle düşünmemiştim bu sadece bir deney değil adeta işkence,zulüm..),bir de çocuk katillerine de yardım eğer doğruysa Allah evlerine ateşler salsın (gbkz: :()

  6 ağustos 2014 15:20 ed.6 ağustos 2014 16:47

  3. garnier misel makyaj temizleme suyumu lavaboya dökerek protesto ettiğim olay. şimdi garnier düşünsün swh

  16 mayıs 2017 12:16


  4. Gratis'e gidip yüzlerce Garnier ürünü alıp tüm ürünleri yere dökerken video çekmemiz gerekiyor!!!! ancak böyle hakkından geliriz bunların!!!! (gizlinot: swh ) (gizlinot: bu bir ironidir ) (gizlinot: adffsgshhd )

  16 mayıs 2017 22:11

  5. israil'İn vatandaşlarının çeyreği zaten arap. çoğunluğu filistin asıllı araplar. filistin değil, israil içinde yaşıyorlar. oy vermeye kadar tüm hakları var.

  yani neden israil'e karşı olayım ki. kadına şiddette 5. ülkeyiz, her 4 saatte bir kadına tecavüz ediliyor. diğer arap ülkelerinin hali zaten ortada.

  israil düzeninin ne tür bir kusurları olursa olsun, orada kendi vatandaşı olan filistinli kadına istediği gibi yaşama hakkını tanıyor. o kadının can güvenliği benim ülkemdeki can güvenliğimden daha iyi.

  niye karşı olayım ki? gaza gibi bir ülkede çocukları canlı bomba olarak kullanmış islami filistinli arap kesimi için mi?

  ben seküler kesimden yanayım şahsen. kendimi israilliye daha yakın buluyorum.

  17 mayıs 2017 01:56 17 mayıs 2017 01:56

  6. İsrail'in kanser hastası Filistinlilerin ilaçlarına el koyması gibi durumları okumuşken, çocukların mamalarına kadar ambargo koymuşken garnier'ın moral motivasyon adı altında pek de mağdur olmayan israilli kadın askerleri düşünmesi şov ve stratejiden başka bir şey değildir. asıl mağduriyeti aynı topraklarda yaşayan binlerce insan var. Haa gönül isterdi ki bizim satın alma gücümüzle bu boykot sağlansın ancak devletin yapması gereken ambargoyu sağlayamayız, kendi ekonomimin bacağına sıkacak olsam bi kutu kola da ben dökerdim.

  ama bu durum, bu gibi firmaların ne kadar itici olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

  iyi bilgi: siyonizm yandaşlığı hiçbir zaman sekülerizmle açıklanamaz, arap yahut islam düşmanlığı tercih edecek olanlar az biraz ortadoğu tarihi okursa hiç kimsenin sevicisi ya da nefret edeni olmadan, anti-emperyalist çizgide de kendini bulabilir.

  17 mayıs 2017 20:14 17 mayıs 2017 20:18

  7.

  ya israil'de oy tabanının yüzde 25'i müslüman araplar oluştururken buradan başkasının ülkesinin politikaları hakkında yüzeysel yorumlar bulunmak çok saçma geliyor bana. filistinliler kingmaker durumunda zaten. sana, bana laf etmek düşmez şu durumda.

  kanser ilaçlarına el konulması gibi haberler de propaganda amaçlı yarım haberler oluyor üzerine gidilince hep. çok fazla al jazeera okumuşsun kardeş, katar'a mı inanacaksın? o ilaçların daha sonra hastalara geri verilmediğine karşı bir kanıtları var mı al jazeera'nın?

  evet, ilaçlar devletler tarafından kontrol edilir. senin ülkene madde girişi olunca bunu devlet kontrol etmiyor mu? ediyor. türkiye filistin'e herhangi bir yardım gönderirse de bu kontrol edilecek. türkiye'den çıkma suriye'ye giden kamyon dolu silahları unuttunuz mu? denetleyecek tabii.

  emin ol israil vatandaşı filistinliler de bıkmış durumda senin habire ülkelerinin politikalarına burnunu sokup islamist propagandayı yiyip karışmaya çalışmandan.

  ama ya ya israil ırkçı. sanki her yıl filistin bölgesinden kendi ülkesine göç edilmesine izin vermiyor israil.

  almanya da alamancılara çok ırkçı davranıyor, evet. türk vatandaşlarının her gün her yerde çöp dökmesi hakkını savunuyorum, çünkü hümanistim.

  ha bir de, avrupa pkk'yı terörist örgütü diye tanımıyor diye ağlarken gidip gaza'daki filistinlileri savunma iki yüzlülüğü var.

  sor bir bakalım, israil'de yaşayıp gaza'dakilerden çoğunluk olan filistinlilere, hiç kimse tece vatandaşının filistin sorunu hakkındaki fikirlerini umursuyor mu diye. önce kendi işine bak sen diyecektir.

  birkaç haber okumakla politika uzmanı olunmuyor. farkında olmadan propaganda yayıyorsun anca.

  17 mayıs 2017 22:57 17 mayıs 2017 23:16


  8. Dişe dokunur hiçbir açıklama yok, insan okumaktan bu kadar aciz bırakmamalı kendini yahu.

  Ülkeye giren malları kontrol etmek başka, meme kanseri olan kadınlar ilaç beklerken bunlara bile isteye el koymak başka.

  Arkadaş anti emperyalist ve anti siyonist tüm söylemleri islamiyetle ilişkilendiriyor bunu da sekülerliğine veriyorum :)

  Yayılmacı politikayla insanları yurtlarından eden siyonistleri savunacağım derken heba olacaksınız.

  18 mayıs 2017 22:44

  9. 2014 tarihli haber. onu bilin de...

  22 mayıs 2017 21:02

  10. ( bkz: bir din devleti olan israil'i sekülerizmle savunmak ) 

  Girdilerde ise israil halkının bir kısmının arap olduğu o yüzden aslında israil-filistin diye bir anlaşmazlığın çok da şey olmadığından bahsedilmiş. Bu olayla ilgili spot bilgiler vereyim isterseniz size de marjinal olacağım derken saçma ve cahil görünmeyin.

   İsrail sürekli ateşkes isterken filistin tarafı istemiyor. Diyorlar ki burası bizim toprağımız, toprağımız israil işgali altında ve biz topraklarımızı ve özgürlüğümüzü geri istiyoruz. gayet yerinde bir istek bence. Aynı bizim ülkemizin 95 sene önceki isteği gibi.

  1. Dünya savaşı sonrası anadolu da avrupa ülkeleri arasında pay edilmişti. İngiliz sömürge bayrakları hazırlanmıştı. Ama mustafa kemal, kazım karabekir, fevzi çakmak gibi isimlerin öderliğinde bir kurtuluş savaşı başladı ve türkiye cumhuriyeti kuruldu. 'amaaan canım ingiltere altında Yönetilelim işte zaten halkın çoğunluğu türk yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda' mantığı işletildiğini sanmıyorum.

  Lütfen karşı taraf ne diyorsa tam tersi!!! mantıksızlığı ile oradaki zorbalığı ve özgürlüklerini isterken sivil halkın öldürülmesini meşrulaştırmayın.

  15 ağustos 2017 12:47 15 ağustos 2017 12:49