sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

1. (link: http://stream.aljazeera.com/story/201408041809-0024006 aljazeera haberine) göre Garnier Israel israilli kadın askerlere içinde sabun, deodorant, peeling vs. olan bakım ürünü paketleri hediye etmiş. amaç dayanışma, moral, motivasyonmuş.

bir dakika! lütfen! boykot, lobi, şerefsizler filan demeden önce şunu düşünelim...

haberin esas kaynağı israilli stand with us grubu. facebook'a haberde de görebileceğiniz birkaç fotoğrafı koyup Garnier israel bu hediyeleri gönderdi demişler ve haber ışık hızıyla yayılmış. şimdi bu paketler geçrekten kurumsal bir kararla mı gitti, yoksa bu haberi ortaya atan koyu israilli grup garnier ürünlerinden oluşan paketler hazırlayıp oradaki 10-15 kadın askere mi ulaştırdı belli değil.

garnier'in resmi açıklaması var mı onu bulmaya çalışacağım, bulursam edit ederim.

edit: garnier israel diye bir şirket bile yok sanırım, brezilya var, türkiye var, kanada var, israel yok... (link: http://www.garnier.com/index2.aspx bakın)

sanırım şüphelerim haklı çıkıyor. büyük ihtimalle kurmaca haber.

6 ağustos 2014 13:48 6 ağustos 2014 15:22

2. Eğer gerçekse mide bulandırıcı haber.

Garnier, L'oreal grubunun markasıdır bilmeyenler için.

Gene bilmeyenler için söylüyorum maybelline ,the body shop, Ysl beauty de aynı gruba ait ve dahası. Zaten şu hayvan deneyleri olayını Cehaletime verin yeni yeni öğrendiğim bir şey olduğundan dolayı almamaya kararlıyım. bu markalardan çok şey aldım ama artık asla. Ben şaşırmam çünkü o hayvanlar üzerindeki deneylerin korkunç yüzünü yani videolarını seyrettikten sonra içlerinde biraz olsun vicdan olduğunu sanmıyorum.

Zalimlik öyle bir şey ki hayvanı,çocuğu bunların umrunda değil,adeta teferruat.

Garnier zaten benim hiç sevdiğim bir marka değildi.Hiç bir ürününü ayılıp bayılarak kullandığımı hatırlamıyorum ama dediğim gibi aynı gruba ait markalarını kullanıyorum.

Zaten daha önce itirafa da yazmıştım tüketmeme gibi bi kampanyaya sokmuştum kendimi ve çok mutluyum hiç de almadım o günden beri kozmetik amaaaaa...

Burdan sonra affedersiniz ama bi daha nahhh alırım.

Sadece elimdekileri kullanıyorum bu markalardan o kadar. Yeni ürün asla.

Sevgili süslü üyelerine de çağrım şu size marka mı yok kızlar (gbkz: swh)

İçerikleri desen kötü, hayvanların üzerinde deney yapıyorlar (kaldı ki işte ben dü deneyleri hiç böyle düşünmemiştim bu sadece bir deney değil adeta işkence,zulüm..),bir de çocuk katillerine de yardım eğer doğruysa Allah evlerine ateşler salsın (gbkz: :()

6 ağustos 2014 15:20 ed.6 ağustos 2014 16:47

3. "Mide bulandırıcı" bulmadığım durum ve sadece garnier mi israile yardım ediyor dediğimdir? Yediğiniz içtiğiniz algidalar colalar, elinizdeki telefonun çekirdeğine kadar zaten Israile yardim etmiş oluyorsunuz? Hepsi zaten ibrani yapımı şeyler? Yuzunuze sürdüğünüz lorealler, maybellinelar, narslar zaten israilin alt yapısında? Burdada bu şekil her şeyi "israil"e bağlayan insanlar mı var? Pardonda kaçıncı yüzyılda yaşıyosunuz? Haberleri a haberden izleyip, israili kötüleyin, arapları savunun, garnieri loreali boykot edin şimdide, araplar umrunuzda olsun ki olayi bilmeden,turk kanindan azerbaycanin ermenistanin kac yildir savastigini bilmeyin bile, onlara duyar kasmayin. boyle devam edin garnier urunu ararken karsima cikti sinir oldum bu konuya, gorende pkkya destek verdi sanacak.

(gizlinot: gidiyimde garnier urunu alayim bari en azindan azerbaycana destek veriyor israil)

Protesto etmek isteyenler bir zahmet bilgisayarlarini, telefonlarini, butun makyaj malzemelerini (flormar; golden rose, kore urunleri haric), televizyonunu, evdeki coco cola ve pepsilerini fantalarini, algida dondurmalarinida cope atsin israil yapimi sonucta :)

16 mayıs 2017 12:12 16 mayıs 2017 12:21

4. garnier misel makyaj temizleme suyumu lavaboya dökerek protesto ettiğim olay. şimdi garnier düşünsün swh

16 mayıs 2017 12:16

5. Gratis'e gidip yüzlerce Garnier ürünü alıp tüm ürünleri yere dökerken video çekmemiz gerekiyor!!!! ancak böyle hakkından geliriz bunların!!!! (gizlinot: swh ) (gizlinot: bu bir ironidir ) (gizlinot: adffsgshhd )

16 mayıs 2017 22:11

6. İsrail'in kanser hastası Filistinlilerin ilaçlarına el koyması gibi durumları okumuşken, çocukların mamalarına kadar ambargo koymuşken garnier'ın moral motivasyon adı altında pek de mağdur olmayan israilli kadın askerleri düşünmesi şov ve stratejiden başka bir şey değildir. asıl mağduriyeti aynı topraklarda yaşayan binlerce insan var. Haa gönül isterdi ki bizim satın alma gücümüzle bu boykot sağlansın ancak devletin yapması gereken ambargoyu sağlayamayız, kendi ekonomimin bacağına sıkacak olsam bi kutu kola da ben dökerdim.

ama bu durum, bu gibi firmaların ne kadar itici olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

iyi bilgi: siyonizm yandaşlığı hiçbir zaman sekülerizmle açıklanamaz, arap yahut islam düşmanlığı tercih edecek olanlar az biraz ortadoğu tarihi okursa hiç kimsenin sevicisi ya da nefret edeni olmadan, anti-emperyalist çizgide de kendini bulabilir.

17 mayıs 2017 20:14 17 mayıs 2017 20:18

7. Dişe dokunur hiçbir açıklama yok, insan okumaktan bu kadar aciz bırakmamalı kendini yahu.

Ülkeye giren malları kontrol etmek başka, meme kanseri olan kadınlar ilaç beklerken bunlara bile isteye el koymak başka.

Arkadaş anti emperyalist ve anti siyonist tüm söylemleri islamiyetle ilişkilendiriyor bunu da sekülerliğine veriyorum :)

Yayılmacı politikayla insanları yurtlarından eden siyonistleri savunacağım derken heba olacaksınız.

18 mayıs 2017 22:44

8. 2014 tarihli haber. onu bilin de...

22 mayıs 2017 21:02

9. Insanlari yerinden yurdundan eden diyen (no:480791) girdi. Afedersinde Israilin kuzey tarafi arap dolu, insanlari yerinden yurdundan mi ediyor? Israil icindeki araplara sorulan "Arap ülkesine gitmek ister misiniz?" Sorusuna %82si hayır derken arapları savunmak sana mı kaldı, Israil filistindenden gelen insanlarıda kuzey sınırlarına almaktadır. Televizyondan izlediğin, arastırma gereği bile duymadığın açık. Dediğim gibi boykot edebilirsiniz, lakin bu elinizdeki telefonu bile boykot etmeye girer.

30 mayıs 2017 14:00

10. ( bkz: bir din devleti olan israil'i sekülerizmle savunmak ) 

Girdilerde ise israil halkının bir kısmının arap olduğu o yüzden aslında israil-filistin diye bir anlaşmazlığın çok da şey olmadığından bahsedilmiş. Bu olayla ilgili spot bilgiler vereyim isterseniz size de marjinal olacağım derken saçma ve cahil görünmeyin.

 İsrail sürekli ateşkes isterken filistin tarafı istemiyor. Diyorlar ki burası bizim toprağımız, toprağımız israil işgali altında ve biz topraklarımızı ve özgürlüğümüzü geri istiyoruz. gayet yerinde bir istek bence. Aynı bizim ülkemizin 95 sene önceki isteği gibi.

1. Dünya savaşı sonrası anadolu da avrupa ülkeleri arasında pay edilmişti. İngiliz sömürge bayrakları hazırlanmıştı. Ama mustafa kemal, kazım karabekir, fevzi çakmak gibi isimlerin öderliğinde bir kurtuluş savaşı başladı ve türkiye cumhuriyeti kuruldu. 'amaaan canım ingiltere altında Yönetilelim işte zaten halkın çoğunluğu türk yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda' mantığı işletildiğini sanmıyorum.

Lütfen karşı taraf ne diyorsa tam tersi!!! mantıksızlığı ile oradaki zorbalığı ve özgürlüklerini isterken sivil halkın öldürülmesini meşrulaştırmayın.

15 ağustos 2017 12:47 15 ağustos 2017 12:49