4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (7)
  • medya (6)
4

23. göz makyajımın kabasını aldığım, pratik bir makyaj temizleme jeli. sanırım piyasada bundan başka uygun fiyatlı göz için de kullanılabilen makyaj temizleme jeli yok. üretimden kaldırılmadan önce favorim neutrogena'nın tek adımda makyaj temizleme jeliydi, her açıdan mükemmel ve bereketli bir üründü, hala daha neden kaldırıldığına dair bir fikrim yok. sonra bu çıktı, neden olmasın diye kullanmaya başladım ve uzun bir süredir kullanıyoruz ablamla beraber. ama gerçekten çok bereketsiz, belki de iki kişi kullandığımız içindir ama indirimsiz fiyatı 19 lira falan olan bir şeyin bu kadar çabuk bitmesi canımı sıkıyor. indirimle 10-11 liraya kadar düşüyor, ben de stok yapıyorum. önce gözlerimi suyla ıslatıp üzerinden bununla geçiyorum, eyelinerı ve farı güzel çıkarıyor ama rimel kalıntıları bırakıyor tabii gözde. bunun için de yıkadıktan sonra misel suyla üzerinden geçiyorum. gözümü yakmadı ya da herhangi bir alerjiye sebeb olmadı şu ana dek. daha iyisi gelene kadar da bunu kullanırım çünkü büyük kolaylık sağlıyor.

16 mayıs 14:25

22. Garnier micellar serisinin makyaj temizleme jeli.

Garnier micellar makyaj temizleme suyunu sürekli kullandığım için bir de bunu deneyeyim diyerek gratisten geçtiğimiz hafta aldım. makyajımı gayet güzel çıkardı, onda bir problem yok ama; benden başka benzer şikayeti olan var mı bu ürünle ilgili bilemiyorum, internette de rastlamadım böyle bir konuya ama yüzümün alerjik reaksiyon göstermesine yol açtı, hatta daha sonra göğsüme ve kollarıma kadar indi o alerji, öyle bildiğiniz ufak tefek isilik falan değil, suratım şişti, acile gidip kortizon iğnesi olmak zorunda kalmak şeklinde bir durum oldu yani.

Denemek isteyenlere önerim bileğinizde deneyip bir müddet bekletmeden ve alerjik reaksiyona yol açmadığına kesin olarak emin olmadan yüzünüze sürmemeniz olacaktır.

Kullanıp memnun olan varsa bendeki tek sefer kullanılmış olanı kargoyla veya İstanbul içi verebilirim elden, zira ben kullanamayacağım, çöpe gitmesin. Mesaj çekin isteyen varsa süslüler.

Edit: Alerjik bir bünyem var ama daha önce hiç bir yüz temizleme jelinde böyle olmamıştı, bunu belirtmeyi unutmuşum.

28 nisan 01:22 28 nisan 01:23

21. Normalde makyaj temizleme rutinimde ilk olarak makyajın kabasını temizlemesi için bir makyaj temizleme mendili kullanır ardından da yüzümü herhangi bir temizleme köpüğü yardımıyla yıkardım. Fakat bu ürün üzerinde ''Makyajınızı çıkartmak istediğiniz zaman bol su yardımıyla köpürterek uygulayın.'' yazdığı için ürünü hiç makyaj temizleme mendili kullanmadan direkt uyguluyorsunuz.

Esas beni etkileyen kısıma gelecek olursak; ürün, yüzümdeki fondötenden, dudağımdaki ruja, kaş farımdan göz farıma her türlü makyajı inanamadığım bir biçimde söküp attı. Sanki tüm yüzümü bir avuç garnier kusursuz makyaj temizleme suyu ile yıkamışım gibi. Daha sonra kontrol etmek amaçlı yüzümü temiz bir pamuk ve makyaj temizleme suyu ile sildiğimde kullanmış olduğum pamuk tertemizdi.

Evet gerçekten ten makyajını inanılmaz ve kendi deyimi ile ''kusursuz'' temizleyen bir ürün olmasına karşın ne yazık ki bir de kötü ama affedilebilir bir huyu var; o da gözleri yakıyor. Ten makyajını harika temizlese de maalesef rimelli temizlemekte de bu yüzden başarılı değil. Rimelimi bu jelle temizleyip akıtmak istediğim zaman, gözlerimi ovuştururken içine ürün kaçıp gözlerimi yaktığından sadece rimeli temel düzeyde akıtacak ve gözümü yakmayacak kadar kullanıyor ve daha sonrasında sadece gözlerimi kusursuz temizleme suyu ile siliyorum.

Ek olarak diğer özelliklerine baktığımızda ürün ambalaj olarak pompalı bir şişede ve kullanımı son derece kolay.

200 ml lik boyutu ile temizleme suyunun yarısı kadar ml'ye sahip olsa da gerçekten tek adımda tüm ten makyajını çıkardığı için ikinci kez kullanmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Temiz içeriği de kullanırken gönül ferahlığı sağlıyor. Cildimde herhangi bir irritasyona ya da sivilcelenmeye neden olmadı. Fiyatına gelecek olursak; %40 indirimden 10 TL gibi bir fiyata aldım ve fiyat performans olarak baktığımızda, ten makyajını çok iyi çıkardığından dolayı bana artık daha önce kullandığım makyaj temizleme mendillerini aldırmayacak olması bile oldukça karlı benim için. Biterse alınacaklardan.

13 mart 23:48


20. makyajımı çok rahat çıkardı. masaj yapar gibi ovalayarak uyguladım. yüzümü çok ferahlattı. fakat kötü bir özelliği var -gözlerimi çok yaktı.bol suyla duruladım ama yine de gözlerimin de yanmasının geçmesi için ekstra yıkamam gerekti. fiyatı da uygun ama tavsiye edebilir miyim bilmiyorumm.

13 mart 14:23

19. Biodermadan sonra gelen makyaj temizleme suyu.En az bioderma kadar iyi ama fiyat olarak daha ucuz.Farklı cilt tipleri için ürünleri mevcut,tavsiye edilir.

13 mart 00:02

5

18. her indirimde yedeklediğim, artık banyomun demirbaşı olan makyaj temizleme jeli. bunu makyaj temizleme rutinimin 2. adımı olarak kullanıyorum. her zaman önce yağlı bir ürün ile makyajımın çoğunu aldığımdan bu jel hem o yağlı hissi hem de kalan makyajı alıyor. bende sivilce gibi sorunlar yapmadı, cildimi ne kuruttu ne de yağlandırdı. bahsettiğim amaç için kullanılacak daha uygun fiyatlı ve daha iyi bir ürün düşünemiyorum. indirimlerden 10 lira civarlarına alıyor ve yedeğini eksik etmiyorum .

12 mart 22:31

17. Fiyat/performans açısından iyi bir ürün. iki pompayla tüm yüzdeki makyajı kalıntı bırakmadan pırıl pırıl temizliyor buna maskara da dahil. Ancak gözleri aşırı yakıyor. Eğer ürünü kullanacaksanız gözlerinizi sıkıca kapattıktan sonra jeli sürüp ovalamanızı öneririm.

28 şubat 02:20 28 şubat 02:21


16. Yüzümü çok kurutuyor gözlerimi yakıyor ve maskarayi hiç iyi çıkartmıyor. Tek iyi özelliği pamuk gerektirmemesi. Bir daha almayacağım bir ürün

1 şubat 22:34

15. beğenip beğenmemekte kararsız kaldığım jel. aslında garnier'in micellar suyunu alacaktım ama onda da pamukla silme derdi olduğu için bu daha pratik geldi. artık bir yaştan sonra pamuk kullanarak makyaj silmeyle uğraşamıyorum. o nedenle hep makyaj temizleme yağı kullanıyordum. neyse ürün bir kere göz makyajını temizlemiyor. yani kesinlikle temizlemiyor. göz makyajından kastım da öyle rimel far değil bu arada. onları zaten çıkarmasını beklemiyorum ki makyaj temizleme yağı kullandığım dönemde de göz makyajını ayrı bir ürünle çıkarıyordum. ama bu ürün gözümün altına sürdüğüm kapatıcıyı çıkaramıyor (ürünü denediğim gün sadece bb krem ve gözaltı kapatıcısı kullanmıştım. göz makyajım yoktu). ama ten makyajını çıkarıyor. onda bir sorun yok. temizlik hissi vermiyor ve yapısı deterjan gibi olduğu için pek hoşlanmadım. ama dediğim gibi ten makyajını temizliyor. sonuç olarak yoklukta alınır. 

7 ocak 23:30

5

14. öncelikle bereketsiz olduğuna hiç katılmıyorum, mayıs ortasında kullanmaya başladım hala 4te 1i duruyor, ilk başlarda ürünü elimde köpürtüp yüzümü temizliyordum ve hiç memun kalmamıştım. sonra yüzümü iyice ıslatıp ürünü elime sıkıp önce krem gibi yüzüme sürdüm ve yüzümde köpürttüm sonuç mükemmel. en son kuzenimin nişanında yaptığım bol bol bazlı full makyajı 10 saniyede çıkarınca bu ürüne aşık oldum diyebilirim

micellar suyu da hala satın alıyorum ama çok nadir kullanıyorum

4 ocak 22:01