yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • oylar (51)
  • medya (2)
  4

  44. normal olanını kullanmıştım ve her kullanışımda istisnasız sivilce çıkarmıştı. geçen senelerde popi olan aktif kömür üzerine birçok marka bir şeyler çıkarınca ben de bu kömürlü garnier'i merak ettim ve denedim.

  çok düzenli kullanmadım, belki düzenli kullansam yine sivilce problemi yaratırdı. ama elimdeki malzemeyi atmayı sevmem. ilk zamanlarda atmamak için banyodan banyoya aklıma geldikçe boynuma ve omuzlarıma sürdüm. omuzlarımda malesef sivilce ve leke problemim var, belki lekelere faydası olur dedim. çok faydası oldu mu emin değilim ama sivilce çıkmaya devam etmeseydi bence lekelere etkisi olurdu. daha sonra (gbkz: mumuso)dan ocean'ın çift taraflı yüz fırçasını aldım (turkuaz olan). bu sefer banyoda saçımdan sonra yüzüm yumuşamışken fırçanın üstüne sıkarak denemeye başladım bu sefer yüzüme kullandım. bence sivilce oluşumunu biraz azalttı bu sefer. fırçasız kullandığımda elimi ve avuç içimi acıtıyordu içindeki tanecikler ama fırçayla kullanırken yüzümü acıtmadı. kullanıp bitirince tekrar almayı düşünmüyorum, tanecikli ürünlerle peeling yapmaktan vazgeçtiğim için.

  elimde fi tarihinde süslü sözlükteki çekilişte kazandığım bir tane daha mevcut, onunla ne yapacağımdan emin değilim. haftadan haftaya kullanır bitiririm bence.

  27 nisan 23:58

  43. Beyaz olan ürününü kullandığımda memnun kalmıştım. siyah noktaları da götürüyordu üstelik. ama bu ürün gerçekten yüzümü kızartmaktan başka bir şey yapmıyor. üstelik yüzden arındırması çook zor.

  22 ocak 11:34

  2

  42. Ürünün tek işlevi siyah noktaları gidermek ki bu konuda gayet başarılı. İkinci kullanımdan itibaren yüzdeki siyah noktaların azaldığını farkediyorsunuz.Onun dışında yüzde 5 dakikadan fazla bekleyince yanma hissi veriyor ve içindeki taneleri iri oldugu içinde yüze sürerken biraz rahatsız edebiliyor. Maske olarak kullandım ne yüzümü temizlediğini ne pürüzleri giderdiğini ne de gözenekleri kapattığını söyleyemicem. İşlevine göre fiyatının çok fazla oldugunu düşünüyorum.

  12 aralık 2019 13:07


  4

  41. Genel olarak beğendiğim bir ürün oldu kokusu hariç. Arındırmasi biraz zor evet o yüzden duşa girmeden 5 dakika önce temiz yüzüme sürüp bekletiyorum ya da direkt duşta kullanıyorum. O şekilde olunca arindirma konusunda sorun yaşamıyorum. Bir de sanırım hem sıcak suyun hem buharin etkisiyle cok daha iyi sonuc alabiliyorum. Kullandiktan sonra cildim de gerçekten böyle hava alıyormuş ve arındırılmış hissi oluyor. Duştan sonra da hemen nemlendirici sürünce bir problem kuruluk olmuyor. Peeling olarak kullanilmaya pek müsait değil bence tanecikleri cildi cizebiliyor . En güzel kullanım yolu maske. Ben bir kutusunu bitirdim ve memnun kaldim. Özellikle burnum tertemiz oluyor, gözeneklerimin içinin tamamen arınmış olduğunu gördüğümden etkili geldi. Beyaz olanını hiç kullanmadim onu da merak ediyorum. Yeniden alır mıyım evet alırım ama başka şeyler denemek istediğimden şimdilik ara vereceğim.

  21 kasım 2019 13:57

  3

  40. Peeling olarak yetersiz bulduğum bir ürün. Temizleme jeli olarak da kullanmıyorum çünkü siyah ve arınması zor bir ürün. Maske olarak arada bir aklıma geldikçe kullanıyorum. Durularken de ovalayıp peeling yapıyorum. Yağlı denebilecek bir cildim var, bende kızarıklık veya kuruluk yapmadı. Bu şekilde kullanırım ama ikincisini alacağımı sanmıyorum. 

  21 kasım 2019 08:20

  39. Haftada bir iki kere maske olarak ve duşta peeling olarak kullanıyorum. Cildi iyi temizliyor. Tabii bir drugstore ürünü olduğu için faydasından çok zararı olduğu aşikar. Ama benim gibi henüz iyi bir cilt bakım seti oluşturacak bütçesi olmayan biri için idare eder.

  13 kasım 2019 15:27

  1

  38. Yurtdışındayken yanıma bir peeling almayı unuttuğum için cildim pütür pütür oldu. Drugstore tarzı bir yerden bunu görünce aldım ama almaz olaydım. Maske gibi bekleterek kullandım ilk seferde ve yıkadığım an cildim ciddi anlamda kaşınmaya başladı. Kaşıdıkça da şişti kızardı. Ertesi gün kalktığımda 3-4 tane kocaman sivilce gördüm. İçleri iltihaplı değil ama kırmızı ve şişikti. Bu üründen çok şüphelenmedim bir hafta sonra tekrar kullandım bu sefer temizleme jeli olarak fazla bekletmedim. Ve yine aynı şeyleri yaşadım. Cildim öyle her şeye tepki göstermez hiçbir ürün bu kadar ciddi reaksiyon göstermemişti bende. Vücut peelingi olarak da bir şans vereceğim yoksa direkt çöp. Alerjik olmayan bir ciltte bile bunları yapan alerjik ciltte neler yapar düşünmek istemiyorum. Pürüzleri ve siyah noktaları giderdi mi derseniz eeeh %10 falan. 

  9 ekim 2019 14:31


  37. peeling olarak kullanıyorum. yüzümü yumuşatıp siyah noktalara iyi geliyor. ama her gün kullanmak için fazla sert

  8 ekim 2019 19:29

  3

  36. almakla hata ettiğim bir peelingtir kendisi. yüzümdeki siyah noktalara iyti gelmesi için banyoda kullanmak için almıştım. ancak bırakın siyah noktaları temizlemeyi yüzümde sivilce çıkmasına bile sebep oldu. üstelik buram buram kimyasal, deterjan kokuyor. şimdi bitirmek için vücut peelingi şeklinde kullanıyorum. zaten o kocaman taneciklerle sadece kese niyetine kullanılabilir.

  23 eylül 2019 17:10

  35. Gerçekten yağlı bir cildin olduğu için iyi anlaştığım bir ürün kendisi. Siyah noktalarıma çok iyi geldi. Temizlendiğini hissettiriyor.Gramajı gerçekten çok fazla ama bence mini veya seyehat boyu çıkarılırsa daha iyi olabilir.

  17 ağustos 2019 00:02