yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (1)

  25. kocaman bir (gbkz: keşke)nin insan etine bürünmüş hali olduğum için sürekli hissettiğim özlemdir kendisi.

  ne yaparsam yapayım içimden atamıyorum bu keşkeleri. (gbkz: keşke) hayatı geri sarıp sarıp tekrar yaşayabilseydik. düşünsene çocukluğunu 3 kere başa sarıp yaşamışsın...

  9 aralık 2019 16:02

  24. Ooo benim başlık yine hortlamış. Hayatımın özeti bu resmen. Geçmişi özleyip kendime acı çektiriyorum. Örneğin; Aradan beş sene geçmiş, iş işten çoktan geçmiş ama keşke o güne dönsem de şöyle yapsam diyip duruyorum. En çok da yapmadığım, deneyimlemediğim, konuşmadığım, itiraf etmediğim şeyler pişmanlık verip canımı yakıyor. Yapsaydım nasıl olurdu acaba diye kendimi yiyip bitiriyorum. Bu pişmanlıklar da özlemin üstüne tuz biber oluyor.

  Benim de şöyle bir tespitim var: ne zaman hayatımın tıkandığı, pek de memnun olmadığım bir dönemindeysem geçmişe dönüyorum yüzümü. Daha büyük bi özlem duyuyorum. Bi nevi oraya sığınıyorum. Ama hayatımın tıkırında gittiği dönemlerde geçmiş yine aklıma gelse de o kadar üzerinde durmuyorum.

  Bu eylem insanda kalp ağrısı yapıyor. Geçmişi iyisiyle kötüsüyle kabullenip geleceğe bakmak lazım ama yapamıyorum. Başarabilenler varsa bi mesaj uzağınızdayım, yardımlarınızı bekliyorum. (gizlinot: Swh)

  9 aralık 2019 03:18

  23. Bu resmen benim hayatımın özeti. Bu arada geçmişten kastım ilkokul öncesi dönemlerim. Sonrası zaten her gün için ayrı bir pişmanlıkla dolu olduğundan bırak özlemeyi, hatırladıkça içim sevgisizlikle doluyor. Beni bu hale getirdiğiniz için teşekkürler. Keşke kreşte öğle uykusu uyumayıp öğretmenlerin dedikodularını dinlediğim o günlere dönsem.

  8 aralık 2019 20:50


  22. Genel olarak konuya dair bir tespitte bulunmak gerekirse bu durumun sebebinin geçmişte iyi veya kötü farketmeksizin yaşanılan ilk deneyimler olduğu söyleniliyor. Geçmişte yaşadığınız her durum aslında yaşadığınız ilk tecrübe, ilk duygular. Yaş aldıkça insanların geçmişe özlem duymalarının daha fazlalaşmasının da sebebi bu. Eğer ki yaşamınız monotonlaşmış yeni bir olay, bir duygu, tecrübe vs yoksa beyin hop geçmişe dön ne kadar güzeldi diye size hatırlatmalar yapıyor. Komfor alanını yeterince deneyimlediyseniz ya da iyi veya kötü monoton bir yaşam sürüyorsanız değişikliğe gidin. Daha önce hic denemediğiniz hobi, spor, etkinlik her ne olursa sizi heyecanlandıracak size iyi gelecek şeyler, yeni yerler, yeni insanlar bu moddan çıkmanıza yardımcı olacaktır.

  8 aralık 2019 10:39

  21. Birkaç aydır, neden bilmiyorum, geçmişteki her şeyi, her dönemimi özlüyorum. Harika yıllar yaşamadım, çok mutlu falan da değildim hep bir şeylerle mücadele ettim, ama sanki hepsi harikaymış gibi hatırlıyorum. En ufak mutluluğumu hatırlayıp geçmişim her şeyiyle güzeldi diyorum. Çocukluğumu ayrı özlüyorum, ergenliğimi ayrı, üniversite yıllarımı ayrı, eski sevgililerimi ayrı özlüyorum. Halbuki eski sevgililerimden can ata ata ayrılmıştım. Ayrılmak istememelerine, direnmelerine rağmen zorla kendimden koparmıştım. Şimdi neden her şeyi detayına kadar hatırlayıp o zamanlar cd lerini alıp sarılarak dinlediğimiz şarkıları dinleyerek ağlıyorum, anlamıyorum.

  Ailece çok fakirlik çektiğimiz günleri bile özlüyorum. Keza çok zengin yaşadığımız dönemleri de özlüyorum. Anlamsız korkularımı, endişelerimi, çekingenliğimi, hepsini özlüyorum. Acıdan zevk alan melankolik bir tip de değilim. ne olursa olsun her zaman herkese mutlu olduğumu söyler mutlu olduğuma inandırırım. Sadece birkaç yıldır böyleyim, çözümüm var ama çok gururluyum. 

  “Şimdi”den Mutsuzum, geçmişe gidip her şeyi düzeltmek istiyorum...

  8 aralık 2019 07:13 8 aralık 2019 07:14

  20. Bi tivit vardı “nasıl oluyorsa hep ağladığımız anları gülerek, güldüğümüz anları ağlayarak hatırlıyoruz” diye. Sanırım herkesin başına gelen bir durum bu.

  Ben de ne zaman bunalsam, ya geçmişe özlem duyarken ya da geleceğe dair çok umutlanırken buluyorum kendimi. Doğru mu, bence çok takıntılı hale gelirsen değil. Geçmişi özlemek modunu daha dibe sokarken, gelecek planları da anlık mutluluk ve sabır veriyor insana.

  14 ocak 2019 22:38

  19. Ben bu duygu yüzünden ilerleyemiyorum. O kadar özeniyorum ki geleceğini düşünüp ona göre hayal kurup plan yapanlara. Ben bunu düşünmek yerine hep geçmişimi düşünüyorum. Hani kötü geçen yıllarım da oldu ama yine de aradaki üç beş güzel şeyi hatırlayıp ne güzel zamanlardı diyorum. Bunları düşünmekten anı da yaşayamıyorum. Bir dizide duyduğum replik de şöyle diyordu; “anılardan kurtulması zordur çünkü onların gerçekte mutlu anılar olduğunu düşünürüz ama Aslında öyle değillerdir. Nostalji insanı can evinden vurur.”

  14 ocak 2019 13:04


  18. tabi kişinin geçmişine ve şimdi nasıl bir hayat yaşadığına göre değişir.. ağır kayıplar yıkımlar olunca geçmişe özlem duymamak mümkün değil

  ama habire nostaljik takılmak şimdiyi ıskalamak demek.. bugün de bir zaman gelecek geçmiş olacak.. bugünün tadını çıkarsana güzel kardeşim..

  insan geçmişi olduğundan güzel hatırlarmış..biraz da bundan..

  14 ocak 2019 10:03

  17. Ben tamamen geçmişe odaklı yaşıyorum. Hastalıklı bir durum sanki. Geçen sene hiç de mutlu değildim, ama şimdi geçen seneyi özlüyorum. Seneye bu seneyi özleyeceğim, büyümek istemiyorum galiba. Sürekli şu senede olsam, şu yaşta olsam her şeye yeniden başlasam modundayım. Hatta şimdi beni liseye atsalar hiç de "yaa ben bu sınavları zar zor geçmiştim,(gizlinot: Bir kere oturup sinav calismamisimdir 60larla 70lerle idare ederdim, simdi lise sinavi calismak çekiyor canim) bu salak sınıf arkadaşlarımı hiç sevmiyordum" demem.

  13 ocak 2019 16:29

  16. Kötü günler geçirdiğim yılları bile özlüyorum ben salak gibi. Çünkü o koca yılda mutlu olduğum elbet bir an var.

  Hatta geçen bir oje gördüm rafta, dedim bu benim ergenliğimin ojesi (Flormar matte M10)  Aldım hemen sırf geçmişi özlediğim için. Sürüp sürüp mutlu oluyorum . Delilik kesinlikle. 

  13 ocak 2019 16:21