sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (194)
 • medya (24)

194. içiniz sinerek kendinizi teslim edebileceğiniz bir makyöz en az 2000 talep ediyor. bu fiyatın aşırı aşırı aşırı abartılmış olduğunu düşünüyorum. pek çok kişinin bir aylık maaşı bu ya, gerçekten ayıp.

11 ocak 00:09

193. Biraz yeteneğiniz varsa ve "gerçekten" profesyonel bir makyöz bulamayacak durumdaysanız kendi kendinize yapmanızı tavsiye ederim. Porselen makyaj yaptığını iddaa eden ve badanayı makyaj sanan çakma makyöz dolu piyasa. Yaşadığım yerdeki en iyi kuaförde bile rezalet derecede yapay bir makyaj yapıldı, takma kirpiklerimi yola yola düğüne gittim. Pişmanım. Sizi sizden iyisi anlayamaz ve yüzünüzü tanıyamaz. Ayrıca o makyaja vereceğiniz paraya gider bir iki tane kaliteli kozmetik alırsınız.

16 eylül 2018 17:35

192. ben en çok sade makyajları beğeniyorum. incecik ışıltılı bir ten makyajı, asla abartılı durmayan bir kontür, doğal kaşlar, incecik minik kuyruklu zarif bir eyeliner ve tel tel ayrılmış kirpikler. 

bronzer gibi şeyler bence hiç olmuyor. bir de göz makyajı. doğal tonlarda bronz-kahve yada gri makyajları da yakıştıramıyorum. 

hele kırmızı rujdan uzaklaşarak kaçın

2 eylül 2017 16:21

191. Kendisi yapmayı düşünen tek kişi olmadığımı görünce sevindim. Gerçekten insan en güzel gününde çirkin olmayı kaldırmaz. Özel gecelerde kendi göz makyajımı geceyi kurtaracak şekilde yapabiliyorum, göz yapımı çok beğenmesem de bir şekilde oluyor :d bir kaç sefer de ablama ve oda arkadaşıma yapmıştım çok beğenmişlerdi. Youtube,süslü sözlük vs derken bu konuda çoğu kuaförden bilgili olduğumuzu düşünüyorum kızlar. Ve önümde daha bir kaç sene olduğu için eminim o güne kadar daha pek çokşey öğrenirim makyajla ilgili ve söylemezsem de kimsenin makyajı kendim yaptığımı anlayacağını sanmıyorum. 

2 eylül 2017 14:39

190. nişanım için kendim yapacağım paramız da cebimizde kalacak. böyle evlilik ile ilgili her şeyde gereksiz para sızdırılmaya çalışılması hiç hoş degil. bence herkes mümkün olduğunca kendisi yapmalı hatta daha güzel olur.

her gün makyaj ve bakımını yaptığınız yüzü sizden daha iyi kim tanıyabilir? başkasında bu fırça kullanılmış mı ürünün tarihi mi geçmiş ya da daha kötüsü pazar malı mı gibi dertler yok. bir de tahriş sivilce gibi seyler olduğunu düşünemiyorum bile

nişanımda kendim yaptım dediğim gibi ayrıca düğün ve fotoğraf çekimimde de. kızlar kendinize güveniyorsanız ve stres olmam diyorsanız kesinlikle kendiniz yapın. ben müzik eşliğinde arada bir arkadaşlarımın girdiği evin sakin bir odasında yaptım zevkle

1 eylül 2017 13:33 20 eylül 2018 12:48

189. sıradan bir makyaj+500tl= gelin makyajı gibi basit bir denklemle özetlenebilecek hede.

1 eylül 2017 00:20

188. yakın zamanda kuzenim evlendi. makyajını taksim pro macte çalışan anıl bey yaptı. 2 makyaj için 600 lira aldı biri düğün diğeri fotoğraf çekimi için. henüz fotoğraf çekimi gerçekleşmedi ama düğün için yaptığı makyaj muhteşem oldu. kendisi tatilde olduğu için macte yaptıramadık biliyorsunuz orada yaptırınca ürün hediye ediyorlar ödenen ücret kadar. makyaj için kendisi kuzenimin evine geldi, hem aşırıya kaçmadan hem de gözalıcı bir makyaj yaptı. çok canayakın ve alçakgönüllü bir insan kendisi. nişan için de kuzenimin makyajını ona yaptırmıştık o sebeple özellikle kendisinin yapmasını istedik. velhasıl aranızda gelin makyajı yaptıracak olan makyöz arayan vs. varsa diye fikir vermiş olmak istedim.

tanım: iddiasız iddialı olanlarını beğendiğim özel gün makyajı.

31 ağustos 2017 16:23

187. Kendim yapmayı düşündüğüm makyaj. Sonuç Olarak yüzümü en iyi tanıyan benim hangi rengin beni iyi gösterdiğini, hangi takma kirpiğin yakıştığını ben biliyorum. Gerekli malzeme varsa... ki saçma insanlar saçma makyajlara 2000 3000 para istiyorlar şaka gibi. 

( görünürde ne düğün ne damat var o ayrı) 

30 ağustos 2017 20:38

186. Önemli olan o günki mutluluğunuz, gülerken gözlerinizin içinin de gülmesi diyen süslülere yüzde yüz katılmakla birlikte alp kavasoğlu'nun son gelin makyajı https://m.youtube.com/watch?v=JsASdxKocVc videosunu izleyince soluğu burada aldım.(gizlinot: swh) 

Makyaj güzel duruyor, iyi hoş da, sizce de hepimizin ayılıp bayıldığı tüm göz önündeki make up artistler hep aynı gelin makyajını yapmıyor mu? Yani çok minik farklarla gördüğümüz şey hep kahve krem geçişli far, eyeliner, takma kirpik, pürüzsüz ışıltılı cilt ve pembe tonlarda ruj değil mi? Dediğim gibi sonuç güzel ve büyük ihtimalle ben de gelin olsaydım bu tür bir makyaj tercih ederdim ama bir yandan da sıkıcı geliyor süslüler. Tıpkı şu instagram makyajı gibi sıradanlaştırıyor sanki. Alp kavasoğlu bile burada her yerde gelinler var, bu videoda onları doğal ortamında gördük, dedi.(gizlinot: doğal ortamında derken?? swh)

Makyajı bu kadar seven ben bile sıkıcı bulduysam bence bir sorun var yani. O yüzden merve özkaynak'ın yaptığı o tek farlı, görece kötü(?) ve amatör gelin makyajı bile daha iyi gibi. Farklı en azından.

30 ağustos 2017 17:08 30 ağustos 2017 17:10

185. Bu yazın kuzenime yapılan ve bilinçsiz ellerde tam bir faciaya dönüşebilecek bir makyajmış.

Öğrenmiş oldum.

Çalıştığım için kuzenimin düğününden bir gün önce sabah izmire anca gelebildim. Dünya rahatı kuzenimle öğleden sonra hiç acelemiz yokmuşcasına kuaföre gittik.Hani kuzenimin daha önceden gidip prova yaptırmasını beklemiyorum - zira kendisinin makyaj bilgisi o güzel badem gözlerinin içine siyah kalem boca etmekten ibaret - ama ne bileyim yaptıracağı makyaja karar vermiştir en azından dedim ki yanılmışım alelacele hamiyet akpınarın instagram sayfasından bir gelin makyajı seçtik.Çok uçmadan hafif dumanlı gül kurusu tonlarında eyelinerlı bir göz makyajı sade dudaklar.

İnsan bir makyaj ne kadar kötü yapılabilir ki diyebilir ama inanın felaketti ben esmer kuzenim porselen beyaz olmasaydı son saatte silip tüm herşeyi baştan alacaktım.

Kuaför bilir kişimiz makyaj artistimiz hanımefendi, avon dan bir fondöteni fırça ile nemlendirici, baz falan hak getire yaldır yaldır kızın suratına sürdü,kızın yüzünde fırça izleri ben iyi niyetimle sünger falan bekliyorum geçsin izleri kaybetsin ama yokk. Neyse göz makyajını da eskinin bir milyoncuların da satılan 8'li bir göz farını kullanarak iyi kötü halletti , kaşları da aynı far paletinden bir güzel doldurdu ki sormayın kızın standart kaşının 2 katı büyüklüğünde hadi onu da herkes şaşkınlıkla kabul etti yanılmıyorsam ya maybeline ya da lorealin bir maskarasıyla kızın gür kirpikleri kat kat rimelledi geriye kaldı 3 tutam kirpik .Makyajın üstünden markasını hatırlayamadığım bir pudrayla geçti ve taa daa ..Güzel ve saf kuzenim tanınmaz halde

Hayatım da ki en büyük tecrübe bana bu oldu herhalde düğün yaparsam evime 2 tane tabak az alıp kaliteli bir makyaj artistiyle çalışmak..

5 mayıs 2017 22:25