yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (223)
  • medya (23)

  223. 3 hafta sonra düğünüm var. başka bir şehirde olacak, düğün salonunun anlaşmalı kuaförüyle görüştüm başka alternatifim olmadığı için. İnstagram sayfalarından yaptıkları saçlara, makyajlara baktım. Saç konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum ama makyajlar felaketti. Demo provası yapıyorlamış makyaj için, o uygulama da sadece 1 göze oluyormuş. makyaj konusunda çok takığımdır. Beğenmeme ihtimalim çok yüksek. Kendi yüzümü iyi tanıyorum. Şu zamana kadar neredeyse tüm özel günlerimde kendi makyajımı kendim yaptım. Mezuniyet balosu, isteme, nişan, kına... Bu makyajların hepsini kendim yaptım. Düğün makyajını da riske atmayıp kendim yapmayı düşünüyorum. kirpik takma konusunda biraz sabırsızım. Düğün ortasında çıkmasını istemem. Sadece kirpik için yardım alırım sanırım. 

  25 ağustos 00:58 25 ağustos 01:03

  222. Kesinlikle trendlere uygun yapılmaması gereken bir makyaj. Çünkü 5 yıl sonra fotoğraflara baktığında pişman olabilirsin. Her zaman kabul görebilecek bi makyaj yapmak en doğrusu.

  14 haziran 18:07

  221. Az önce Ece Dinç’in kendine yaptığı gelin makyajını izledim. Harika olmuş bence. Sadece ruj daha parlak olabilirdi belki oda tamamen kişisel zevk. İzledikten sonra düşündüm hakikaten kuaförde yaptırıp risk almaya veya makyaj artistlerine tonlarca para yatırmaya değer mi?  Üstelik ürünlerin hepsi uygun fiyatlı. Bence Hiç bir eksiği yoktu makyaj artistlerinin yaptığından. Ece ile saç ve göz renklerimiz aynı evlenene kadar ben o videoyu izleye izleye aynısını yaparım sanırım. 

  14 haziran 16:25

  220. (link: https://www.instagram.com/p/BwypSQfA0q5/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=o7xyq2evlabj )

  (link: https://www.instagram.com/p/BwlvrdCgFHD/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=10xpejprcrg8m )

  (link: https://www.instagram.com/p/Bv3gAHAA-lT/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=18nm91pa054if )

  Bu sayfada verebileceğim sade ve hoş örnekler çoğalır gider.. evlenecek süslülerimize fikir olsun..

  28 nisan 23:35

  219. abartılı olanlarının banel ve gereksiz olduğunu düşünüyorum. gelin makyajı diyince aklıma kat kat föndöten kopkoyu sürülmüş far ve drag queen takma kirpikleri geliyor. bence kişinin yüzünü en iyi kendisi bilir. hangi ürün onun yüzüne gider hangi ürün cildine uygun vs o yüzden o kadar para dökmek hiç mantıklı gelmiyor bana. parasını geçtimortaya çıkan işe değse tamam diycem bir yakınımın yakını geçen makyaja 1700 lira vermiş ve kızın yüzü selektör gibiydi ayrıca 1700 liraya narstan gider bir makyaj koleksiyonu yaparsın bir gecelik vasat makyaja 1700 lira? bilmiyorum saçma

  25 nisan 20:20

  218. hepsinin savunması ''fotoğraflarda iyi çıksın'' ama iyi çıkmıyor işte. o kalıp gibi fondöteni görünce, hmm fotoğraflarda iyi çıksın makyajı yapılmış diyorum. hepsi birbirinin aynı sanki düğün makyajı diye bir maske varmışta bütün gelinler onu alıp takıyormuş gibi. herkes kendini nasıl güzel buluyorsa öyle olsun ama kişisel bir dokunuş bir farklılık denemek gerekiyor bence.

  25 nisan 17:16

  217. Makyaj konusunda kimseye güvenemeyen biriyim. Hepitopu bir kez makyajımı başkasına yaptırdım onda da pişman oldum. Kendi düğünümü riske atamazdım. Kendi makyajımı kendim yaptım. Sadece kendi içim rahat etmedi, Çok da güzel dönüşler aldım. 

  25 nisan 14:37

  216. en yakın arkadaşlarımın düğün , nişan , söz vs makyajlarını yapmış ve şuanda makyaj eğitimi alan , bu iş alanında yer almak isteyen biri olarak yazıyorum. her birini tanıdığım ne istediklerini bildiğim ve yüz tiplerini de bildiğim için ona göre çok abartı makyajlar yapmadım arkadaşlarıma . kendimce aldığım ürünlerimi kullandım. maddi durum olarak hiç bir zaman yüksek fiyatlı ürünler alamadım ancak zaten yüz tipine göre ürünler kullandığınızda inanın hiç bir farkı yok. bir arkadaşımda ışıltılı hafif pembe tonlar kullandık tüm özel günlerinde diğer arkadaşımda ise daha çok koyuya kaçmayan toprak tonları. kaldı ki toprak tonları kullandığım arkadaşımın kına makyajını ben yapmıştım. ertesi gün düğün için anlaştığı yerde karışmadım makyajına. arkadaşım mat bir görüntü isterken kadın her tarafını ışıltıya boğdu. kontür net bir çizgi olarak kaldı ve evden çıkarken ağlayan arkadaşımın tüm kirpikleri döküldü pandaya döndü resmen . şok oldum o an . gelinliği mahvedecek o kirpikler diye ben strese girdim. onların adetlerine göre salondan önce kendi evlerine gidilirmiş. eve gittiğimiz gibi makyajını komple yıkadık ve tekrar ben yaptım makyajını . ertesi gün beni aradığında gece makyajını çıkarmamasına rağmen sabah hala olduğu gibiymiş. çok şükür ki onlarca makyaj yaptığım kişilerden hiç birinden kötü bir dönüş almadım.

  mualara, kuaförlere gereksiz bir biçimde abartı fiyatlar ödemeye gerek yok. kişi kendi cildini bilip , zaten cilt bakımını en iyi düzeyde yaptığında , ne istediğine karar verirse en iyisini kendisi yapar. he tabi ki o gün uğraşmak istemeyip kendini şımartmak isteyenler de olacaktır saygı duyarım

  25 nisan 14:27

  215. geçen yıl yurtdışında bir düğüne gitmiştim. Damat Türk, gelin Hollandalı. Hazırlık aşamalarında odada eğlenmekten bir türlü geçilemedi.  Ben stres oldum sürekli saate baktım. Gelin nikaha çok az kala ben bir hazırlanayım dedi. O sırada Makyöz filan  olmadığını fark ettim. Sınırlı sayıda ama iyi makyaj malzemelerinin yanına kendi geçti. O sırada fotoğrafçıya poz filan vermesine rağmen en fazla makyajı yarım saat sürdü. 

  Giyinmesine yardım ettik filan aynadan ona baktım aşırı doğal bir görüntü. Takma kirpik bile Yok. Bence bize sürekli düğün,  nikah hayatının en önemli günü diye lanse edildiği için stres oluyoruz. Halbuki eğlenerek hazırlanmak sanırım en güzeli. Hayatımızın gerçekten en eğlenceli  günü olabilir. Tabi kendimden örnek verirsem hayatımız boyunca bize kodlanan o gün çok önemli psikolojisinden dolayı bende stres olabilirim. Ama bir insan yüzünü çok iyi tanırsa iyi ürünlerle doğal bir görüntü çıkarabilir. Birde nude demek bol bol parıltı değil bence. Asla bir alev Karslı gelini olmak istemem. Zaten şükür kimse simsiyah gözler, kırmızı dudak yapmıyor artık. 

  Ekleme : mac’te yaptıracaksanız her macteki mua aynı seviyede değil lütfen araştırın. ben bu zamana kadar 3 farklı mactekine şahit oldum. Biri rezaletti ( arkadaşıma yapıldı, Eve gidip çıkarmış),  biri sürmese daha iyiydi dokundurdu hiç yoktu, biri muazzamdı. 

  25 nisan 11:57 25 nisan 12:09

  214. benim için en gergin konulardan biri buydu düğün zamanı yaklaşırken. en sonunda MAC mağazasında provalı olan hizmetten yararlandım. çooook memnun kaldım. hem ürünlerimi aldım, hem de çok doğal ve istediğim gibi hafif oldu makyajım.

  25 nisan 10:03