sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (37)
 • medya (6)

37. yurtdışında bir konsoloslukta evlendim. oradaki kuaförlerle ilgili hiç bir fikrim olmadığı için ve türkiye'de bile kuaförlere ne istediğini anlatmak çok zorken orda hiç beceremeyeceğimi düşündüğüm için nikahtan 1 saat önce otelde beyaz elbisemi giyip makyajımı yaptım ve saçlarımı düzleştirici ile düzleştirip çıktım.

5 ocak 23:46

36. Olur da bir gün evlenirsem :d ten makyajımı yaptırırım biter gider. Çünkü o korkunç katmanlı farlı göz makyajlarından yaptırmak istemiyorum. Çekerim eyelinerimi belllki bir kirpik de takarım. Ruj dediğimiz şeyi zaten 13 yaşındaki kızlar bile kalıcı ve düzgün sürebiliyor. biter gider. Stres ve zaman darlığı olmazsa gayet güzel yapılabilir bence. 

5 ocak 17:15

35. Kulağa korkunç gelen fakat stres yapılmazsa sorunsuz halledilebilecek eylem.

İlk far paletini, nişan makyajı için almış biri olarak söylüyorum.

200 küsür liraya, ihtiyacım olan malzemeleri aldım ve kendime uygun gördüğüm, abartılı olmayan bir makyaj yaptım. Çok memnun kaldım.

Nikahta ise (düğün değil nikah töreni yaptık) uzun yoldan geldiğim ve çok zamanım olmadığı için saç ve makyajı, anlaştığım bir yerde yaptırdım. Sonuç; evlendikten aylar sonra, karşılaştığım kişiler; ya sen düğünde esmerdin biz seni esmer hatırlıyoruz demesi. Açık kumralim ben.

Saç konusu da tartışılır bence. Nişan saçı deyince 500 lira ama doğal bir topuz istiyorum diye gidince 50 lira. Tabii ki 500 lira vermedim. Nişandan önce gittim, istediğim saçı gösterip, 40 liraya yaptırdım çıktım. Çok güzel ve doğal oldu. Param da bana kaldı.

5 ocak 16:23

34. İki düğün olması sebebiyle birisinde yaptığımdır. Daha büyük şehirde mac e canım kankitomla gidip şortumla oturup "gelinim ben" demeden aşırı makyajlarımızı yaptırdık. Böylece hevesimizi aldık.

Daha küçük şehirde misler gibi makyajımı kendim yaptım.

5 ocak 16:01

33. çok iyi bi muaya yaptıramayacağım için kendim yaptım. tanınmaz hale gelmektense, yıllardır bildiğim suratımı boyamak gergin yapmadı beni.

5 ocak 15:10

32. nişanımda yaptım çok memnun kaldım ancak düğünde kendimi telaşa sokmak istemedim. Yapmadım ama yapmış kadar oldum. Kuaföre anlaştığım bir mua geldi ancak tam aradığım sonuç olmadı ne yazık ki. üstünden ben geçip kendime uyarlamak zorunda kaldım ve en fazla yarım saatte de bitirdi makyajı. Gelin makyajını biraz daha ayrıntılı ve uzun tutmasını beklerdim , özetle memnun kalmadım. bir de üstüne bana zorla ruj satmaya çalıştı, yanında getirmiş.

5 ocak 10:53

31. Her zaman istediğim ve sonunda yaptığım şey. Sadece biraz el alışkanlığı ve abartılı olmayan ışıltılı bir far. Gerçekten cildinizi iyive temizleyip, nemlemdirip, güzel kapatıcılığ olan doğal bir fondöteniniz varsa başka hiç bir şeye ihtiyacınız yok. Bir de cesaret tabi ki. Nişanımda saçımı kuaförde yaptırdığım ve beğenmediğim için saçımı bile kendim yaptım. Kuaföre gitseydim çok pişman olucaktım, iyi ki gitmemişim dedim. Herkes saçımı makyajımı çok beğendi.

Bence biraz cesaret ve pratikle kuaförlere taş çıkaracak şekilde hazırlanabilirsiniz. Sonuçta makyajınızı, saçınızı her gün yapan sizsiniz, neyin daha iyi olacağını, size en iyi neyin yakışacağını, en iyi siz bilirsiniz.

5 ocak 10:12

30. eğer makyaj konusunda biraz daha iyi olsaydım kesinlikle başkasına bırakmazdım. işin ucunda en önemli gününde maskaraya dönmek var sonuçta. ben düğün öncesi başka bi özel günde makyajımı yapacak olan kişiye makyaj yaptırıp sonuca bakmayı düşünüyorum ama bu da pek hesaplı ve pratik gelmiyor zira napıcam beğenmezsem başkasına tekrar mı yaptırıcam. keşke kendim yapabilsem.

5 ocak 08:29

29. evlenmeyi hiç düşünmemekle birlikte evlenecek olsam da asla cesaret edemeyeceğim şey. cesaret edebilene de helal olsun ama gereksiz risk gibi geliyor bana. tabi mahalle kuaföründeki gelin makyajından iyi olma ihtimali de var

edit: evlenmeyi düşünmüyorum diye mi dislike süslüler dfjshfjsdhf

5 ocak 07:04 6 ocak 12:23

28. Çok istediğim ancak beceremediğim şey. Yapabildiğim şeyler eyeliner çekmek ve ruj sürmek. Far ve fondöten olayını hiç beceremiyorum. Gerçi henüz yüzümde fondöten yokmuş gibi gösteren bir fondötene de rastlamadım. Onu halledebilseydim ne güzel olurdu. Çünkü yüzümde kalıp gibi durmasını hiç sevmiyorum. Bb kremlerin içinde de spf varmış flashlarda hortlak gibi çıkmamam lazım. Malum, gelinim ben. Farı da hallederdim bir şekilde.   Ama yok. Hiçbir kuaförden mutlu ayrılmadım şu ana kadar. Evimin yakınlarında mac de yok. İstanbul’da düğün için iki saat trafik çekilmez düğün günü. Mutsuzum süslüler. 

4 ocak 20:58