sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (3)

  52. Bu konuda bilgisi, tecrübesi ve özgüveni olan kişiler bence yapabilir ama şu var o an insan daha iyi hissettirilmeyi, ilgi alaka gösterilmeyi falan ister sanırım yani birinin makyajını birinin saçını yapması da iyi hissettirebilir. Teleşını, gerginliğini alır. Tabii sonuç iyiyse çünkü gerçekten tüm gelinleri aynı fabrikadan çıkmış gibi yapan kuaförler var allam inşallah başıma gelmez öyle şeyler. 

  Bir de günlük hayatta çok makyaj yapmayan bir kadını tanınmayacak hale getirmek bence iyi makyaj yapmak değil, gelinlerde genellikle bunu görüyoruz.

  25 ocak 13:10

  51. yapabilenleri çok takdir ediyorum. hem o telaşlı günde oturup sakin sakin yapabiliyorlar hem de zor ve özel bir makyajı kotarabiliyorlar. maddi imkanı varken bunu tercih edenlere de ayrıca selam olsun.

  24 ocak 22:44

  50. Ben arkadaşıma yaptırmıştım. Avantajımız ikimizinde bu konuda eğitimli olması ve prova imkanımız olmasıydı. Bu demek değil ki illa eğitim şart. Şimdi bunu ters algılayanlar olacaktır ama öyle değil. Gayet iyi makyaj yapanlar mevcut. En özel günün heba edilmesini anlayamıyorum. Geçmiş dönemde de bir fotoğrafçıya bağlı çalışırken çok gelinin nasıl mahvedildiğini ve ardından ağlayarak gün geçirdiklerini biliyorum. Düzeltmesi gayet kolay oluyordu ama insanlara bu eziyet neden? Bunun bir üst segmenti geline karışan abla modeli var. Geline benden "mor makyaj" yapmamı istedi. Uyardım ama el mahkum Evet sildik yaptık. Sonra ne oldu dersiniz? Abla beğenmedi. "Ha olmuyormuş öyle" dedi. Olan geline oluyor zaten..

  24 ocak 16:35

  49. eğer gerçekten profesyonel ve modern bir makyaj tarzı olan birine yaptırmazsanız ağır assolist makyajı gibi yapıyorlar ki benimki de öyle olmuştu maalesef. Klasik bi göz farı sürme şekilleri var makyözlerin çoğunun, göz kapağını tamamen dolduruyorlar, gözler çok ağır oluyor, öyle olunca bi tuhaf yaşlı gösteren bi hale geliyor yüz. Gene de hayatının en özel gününde insan özenilmek, ilgilenilmek istiyor, bi sonraki sefere provalı ve modern bir makyaj anlayışına sahip birine yaptırıcam.

  24 ocak 16:06

  48. Şimdiki aklım olsa kesinlikle kendim yapardım çünkü biraz anlıyorsanız sizin yüzünüzü sizden iyi kimse tanıyamaz. Gelin makyajım için kötü diyemem o zamana göre güzeldi ama kendimi gereksiz strese sokmuşum. İstemede eve makyöz gelmişti o kapıdan çıkar çıkmaz banyoda almıştım soluğu neyse ki nişanda aynı hatayı yapmadım. Kına gecemde ise çok övülen bir yere yaptırmıştım eve gitmemle yıkamam bir olmuştu yine. Akıllanmamış olacağım ki düğünde de yaptırdım ama hem provalı oldu birbirimizi anladık hem de bazı şeyleri bana bıraktı birlikte iyi iş çıkardık. Tabii o zamanlar mat rujlar falan böyle kontürleme yok. Şimdi olsa kesinlikle kendim daha iyisini yapardım.

  24 ocak 02:19 25 ocak 17:54

  47. Lise mezuniyet makyajımı evimin karşısında kozmetik ürünleri satan bir mağazada yaptırmıştım. Aşkım kozmetik gibi bir şeydi adı da öyle bilindik veya zincir bir yer değildi yani. Çok güzel olmuştu gerçekten. Ne çok abartılı ne de çok basitti.

  Buna güvenerek üniversite mezuniyetimde de dışarıda yaptırayım hatta yaptırmışken mac’te yaptırayım dedim. Çok çok kötüydü. Biraz kırmızılık harici cildimde kapatılması gereken hiçbir şey yok, buna rağmen mac’in en kalın yapılı fondötenini kullandı. Göz kapaklarım düşük biraz(gizlinot: Hooded eye ) buna rağmen katlanma bölgesine metalik simli bir far geçti. Makyajı yönlendirmekte serbestsin diyip sonra da söylediklerime yok o olmaz diyip geçiştirdi. Bana benzemiyordu sonunda ortaya çıkan şey ama makyajı yapan mua’ya benziyordu. Makyajını mac’te yaptıran birkaç kişi daha vardı mezuniyet gecesi hepimize farklı renklerle aynı makyajı yapmış. Teknik bilgisi yok yani bir şey biliyor ve o bildiğini herkese aynen uygulamış. Bir daha dışarıda makyaj yaptırmamaya yemin ettim desem yeridir. İnsanın hayatta böyle tek bir şansı oluyorsa ben onu lise mezuniyetimde harcamışım. Şansımı zorlamayıp düğünde önceden bol bol prova yaparak, hatta fırsatım olursa bu konuda birkaç ders alarak makyajımı kendim yapmayı tercih ederim. Zaten ünlü mua’ların yapıp instagrama koyduğu “biricik güzel gelinlerinin” makyajları da hep aynı oluyor. Alev karslı’nın instasındaki her gelinde alev karslıyı görüyorum artık. Bilemiyorum belki de hepsi alev’in klasik makyajını yaptırmak istiyordur. 

  24 ocak 02:13 24 ocak 02:17

  46. basligi gorur gormez icimden gecen 'keske kendim yapsaydim' oldu aldigim urunler de kendime kalirdi yani evet bazi seylerde zorlaniyorum yaparken ama o gun yapilandan iyi olacagina eminim kendi yaptigimin 

  23 ocak 23:55

  45. Ah keşke yapsaydım dediğim... her şeye o kadar titizlenip, ortaya çıkan panda makyajımla hala içimin cızladığı bir konu. Valla kızlar ya sağlam provanızı yaptırın ya da kendiniz yapın. 

  23 ocak 23:43

  44. belli olmaz tabi ama o gün imkan olsa yemeğimi bile başkası yedirsin isterim. 

  23 ocak 11:48

  43. bir gün evlenirsem tek basıma beceremeyeceğim eylemdir. Nişan,söz,kına her neyse daha rahat olurum diye düşünüyorum sonuçta günlük yaptığınız makyaj bile kurtarır en nihayetinde. bu kanıya da doğum günüm için özeneyim biraz dedim ve yapamadım makyajımı. Elim ayağıma dolandı panik yaptım. Daha öncesinde arkadaşlarımın nişanında ,sözünde makyaj yapmışlığı var. Normalde eğitime, sunuma yada özel yerlere gidiyorsam halledebilirim, makyaja da ilgim var. Söz konusu ''özenmem lazım'' cümlesi beni çok fazla paniklettiriyor deneyimledim. Kesin iki büklüm olurum hissediyorum. Riske girmem galiba.

  22 ocak 12:29