yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (16)

  1. Az önce sayfaya göz gezdirip kendimce bir takım tespitler yaptım.

  1- Ülkede yakışıklı denebilecek erkek sayısı 10 paylaşımdan 1'i ile kısıtlı. (gizlinot: bilirsiniz onlara göre türk kadını kezban)

  2- ülkemiz erkeği damatlığını pavyonda sahneye çıkan şarkıcıgillerin parlak takımlarından seçiyor.

  3- Kuş yuvası hala moda. Simi karıştırmıyorum bile.

  4- Mavi far ve cart kırmızı ruj gelinlerimizin vazgeçilmezi.

  5- Damatlıkların pantolon boyları david backham'a göre ayarlanmış. Katlamak istediklerim oldu.

  6- kaynana ve görümcesine kıl olmayan gelin nadir.

  7- altın mevzusunu milli kan davamız haline getirmişiz.

  8- Gelinlikteki taşların arasında kaybolan gelinlerimiz var.

  9- Az önce taşlarla baş harf işlenmiş ugg gördüm. Ama hiç yaşanmamış gibi davranacağım. Allah affetsin.

  10- Neden fotoğraf çekimlerinde haberiniz yokmuş gibi poz veriyorsunuz ? Üzerinizdeki gelinlik ve damatlık pek de normal bir gün ve durumu karşılamıyor. Ayrıca beyler durumdan çok sıkılmış.

  11- 3 aylık evli 15 yaşında gösteren bir çift mevcut. Kendimi evde kalmış hissediyorum. Teşekkürler.

  12- ve ayrıca troll dahi olsa ibretlik fikir (bkz: http://www.suslusozluk.net/gorseller/19631_5094_1445941323_25ec4c.jpg)

  27 ekim 2015 12:07 27 ekim 2015 12:30

  2. 600 sayfalık bir kitap olsa bir günde bitiririm o derece akıcı. (gizlinot: swh )

  ama bir süre sonra internette kasıyor sayfanın yenilenmesi gerekiyor o zaman en başa dönünce bırakabiliyorum.

  aman ne sorunlar ne sorunlar okusanız!

  kurban bayramında koçu gelmeyen mi dersin, evli adamla aşk yaşayanı mı...

  bulamadık ki bunlar gibi birisini, hayatımız gelin olmanın tatlı telaşı içinde geçsin.

  27 ekim 2015 12:09

  3. bunlar ve türevlerinin yüzünden hepimiz gerizekalı gibi görünüyoruz.

  erkekler bi kadınla evlenmeyi lütuf zannediyorlar.

  o kadar sinirleniyorum ki...

  "evlilik bu değil" diye bağırasım geliyor.

  bi gün evlenirsem düğün bile yapmayacağım mesela ama tüm bu kadın-evlilik genellemelerini içine farkında olmadan dahil oluyorum.

  hele o yeni döşedikleri evleri yok mu...

  bana koltuk namına L koltuk yeter.

  yemek odası takımı istemem, mutfakta yemeyi severim.

  misafirler için eşya almak istemiyorum. mümkünse evime kucağımıza cips ve patlamış mısır alıp takılacağımız arkadaşlar gelsin.

  bu uzaaar gider...

  insanları aşağılamak olacak belki ama tüm bu yapılanlar göze hoş görünmüyor.

  Dünyanın parasını döküyorsunuz, Hayır estetik bile değil.

  27 ekim 2015 12:16 27 ekim 2015 12:18


  4. kadınların birbirine hakaretleriyle dolu bir sayfa daha.

  orada neden fotoğraf paylaşılır gerçekten bilmiyorum. empati kurarak ancak aşklarının verdikleri coşku ve özgüvenlerinden kaynaklandığını zannedebiliyorum. kaldı ki sosyal medyada düğününün ve nişanının fotoğrafını paylaşan bir çok arkadaşım var benim de. bu açıdan belki bir nebze normal karşılayabilirim burada fotoğrafların paylaşılmasını. çünkü sosyal medyada takip ettiğim arkadaşlarımın özel gün fotoğraflarına belki de 10 fotoğrafta 1 denk geliyorum. o yüzden fazla dikkatimi çekmiyor. bence buranın tek olayı tüm sayfanın böyle fotoğraflarla dolu olması. ama baya baya hakaret içeren yorumlar var. fotoğrafların gülünç olup olmamalarından bağımsız olarak bu yorumlar istikrarlılığını sürdürmüş. bu yüzden fotoğraflardan ziyade hakaret içeren yorumlardan çok rahatsız oldum.

  27 ekim 2015 12:22

  5. tatlış kızların tatlış telaşının olduğu, yöneticisi hanım ablanın sayfa üzerinden reklam alıp kendine kazanç kapısı açtığı bir değişik sosyal paylaşım sayfası..

  hanım ablalarımız özel konuşmadığı, herkese açık bi platform olduğu için, dalga geçilen insanlar zeka engelli de olmadığına göre gülebiliriz bol bol.. ayıp, günah bişey yok, birbirimize de gülüyoruz neticesinde..

  misal; yemek sayfalarından birinde ablam da admindi, onla da çok dalga geçmiştim "uğraştığın şeye bak" diye, ama nasıl dalga geçtim nasıl güldüm öyle böyle değil.. gereksiz duyar kalbe zarar..

  edit : "merhaba 1 ay sonra düğünümüz olacak. düğün 6 gün olacak 2 gece kız evinde eğlence 3. gece altın kınası günü 4. gün gelin alımı 5 ve 6. gün de oğlan evinde olacak. kız evindeki düğün günlerinde gelinlik nişanlık ve kınalık bindallı giyeceğim. oğlan evinde yapılacak eğlence için 2800 tl lik nişanlık beğendim. nişanlım almam ben dedi, bu yüzden kavga ettik. kayınvalidem de şaşırdın mı sen diye bağırdı bana ... çok ağladım nişanlımla çok kötü kavga ettik. bitsin dedim kötü mü yapmışım çok kötüyüm kararsızım annemlere demedim de bişi ayrilmalimiyim

  iyi yada kötü tüm yorumları almak istiyorum"

  tövbe estağfurullah..

  1. ulan 6 gün boyunca sırf evlenmek için uğraşacak olsam üşendiğimden evlenemem ben (gizlinot: swh )

  2. kıytırık nişan elbisesine "2800" lira verdirecek olsam, düğün parasıyla birlikte, "balayına gideriz o parayla, yurt dışına gideriz, orda alışveriş yaparım" diye içim içimi yer.

  "ben 25 yaşındayım nişanlım şejir dışında oldugu dönem onu aldattım o dönem hiçte pişman olmadım sonra nişanlım geldi ben diğer cocuktan ayrıldım nişanlımla şuan devam ediyoruz bir sorun yok ama bazen vicdan yapıyor gibiyim.en yakın arkadaşım oda nişanlısını aldattı hemde nişanlısının abim diye güvendiği biriyle aldattı oda şuan nişanlısıyla devam ediyor ve evlenicek ama biz ikimizde şuan nedensiz yere çok mutsuzuz galiba evlenmekten korkuyoruz ama evde kalmakta istemıyoruz. nişanlımda aileside çok iyiler bir dediğimi iki etmiyorlar ne istesem alıyorlar yapıyorlar böyle insanları vicdan yapıpta sırf vicdan içinde kaçırmak istemıyorum bide bana bayramda bileziğim takıldı kıyafetim alındı koçum alındı arkadaşıma hiç bişey yapılmadı o yüzdende mutsuz olabilir arkadaşım o nişanlısının ailesiylede sorunlar yaşıyor."

  bi de böyle bi kafa var.. yorum yapmak istemiyorum.. (gizlinot: ahshasans )

  27 ekim 2015 12:35 27 ekim 2015 12:54

  6. (gbkz: kırk yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim )

  Pucca evlilik hazırlıklarındayken bu sayfayı takip etmeye başladığından buradan fikir aldığından bahsetmişti. Gittim ciddi ciddi faceten aradım buldum sayfayı bir de okumadan sayfayı beğene de tıkladım. Tabi paylaşımları okumamla 'ahaha ay pucca yaa iyi trolledin' diye çıkmam bir oldu. 'X sene önce bakıştığımız çocukla dün yine bakıştık yarın düğünü var sizce ne demek istedi:(:((( ' diyen bir abla vardı misal, güzel kafa tatlım.

  Şimdi burada gördüm ya aklıma düştü bir ara yine girip eğleneyim. Zaten yarın diş hekimine gideceğim moralim bozuk ilaç gibi gelir.

  27 ekim 2015 12:50

  7. keşfedildikten sonra bir çok paylaşımın fake olduğunu düşünüyorum.

  27 ekim 2015 13:56


  8. Haydar dümen'in posta gazetesindeki köşesine gelen "hocam çükündür otu keser sapı gibi yapıyormuş, doğru mu?" Şeklindeki sorular misali, bu sayfaya yazanların da çoğunun trollemek amaçlı yazdığını düşünüyorum.

  Haa bir de şu var(link: http://onedio.com/haber/facebook-taki-gelinlerin-tatli-telasi-sayfasina-yapilan-muthis-troll-ziyaret-580040 asgafaf)

  Edit : ekleme

  27 ekim 2015 18:44 27 ekim 2015 18:51

  9. buradan görerek sayfasına girdiğim, bir kaç girdi okuyarak gülmekten çeneme kıramp girmesini sağlayan, daha sonrasında kendime "vaç yor pörpıs of vicit" diye sorarak terkettiğim, 10 dakikamı renklendiren sayfa.

  27 ekim 2015 19:33

  10. bu sayfada mıydı unuttum. ilk kez adını ekşiş sözlükte duymuştum da şok olmuştum yazılanlara.

  kadının biri yazmış. kız çocuğuna hamileymiş. kaynanası demiş ki. erkek çocuk doğurmak marifet ister. allahım allahım. beynim yandı.

  27 ekim 2015 22:06