yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. Ukte sahibi:idareedemem

  Ukte sahibi bende tam böyle bir başlık açacaktım. Teşekkür ederim. Ben Türkçe öğretmeniği okuyorum. Daha birinci sınıfım.Gerçek bir öğretmen olmak istiyorum .Atatürk ilkelerine uygun, kitap okumayı seven,Türkçenin ne kadar güzel ve özel bir dil olduğunun farkında, Türçeyi doğru kullanabilen öğrenciler yetiştirmek istiyorum. Herkes buraya öğretmenlerinin hatalarını onlar öğretmen olsalardı neler yaparlardı neleri yapmazladı anlatmalarını istiyorum . Her öğretmenin okuması gerekn kitapları paylaşmalarını, öğretmen olacakalara tavsiyeler istiyorum. Öğretmen olamayı başarabilirsem   tavsiyeye çok ihtiyacım olacak.şimdiden herkese teşekkür ederim.

  7 nisan 2018 12:23

  2. Okunması tavsiye edilen kitaplar filmler gibi noktalarda doğru bir başlık olsa da önce öğretmen olmayan yada  olan farklı kişilerin ben olsam şöyle yapardım böyle olurdu gibi şekilde fikir beyan etmelerini doğru bulmadığım başlıktır. 

  7 nisan 2018 13:01

  3. kendi pişmanlığımdan yola çıkarak sadece bir tavsiye vermeye geldim. öğretmenlik bölümünü kazanıp üniversiteye girdiğiniz andan itibaren kendinizi eğitin ve geliştirin. sayılı birkaç üniversite dışında sizi gerçekten öğretmen yapacak bir eğitim yok. 4 yıl gelip geçer ve siz kendinize ne öğretmenlikle ilgili ne de kişisel gelişiminizle ilgili bir şey katmamış olarak çıkarsınız. lütfen benim yaptığım gibi okula güvenip boşlamayın. gezin eğlenin ama bir o kadar da okuyun araştırın ve izleyin.

  7 nisan 2018 13:13


  4. Her meslege yeni baslayan idealist ogretmen gibi ben de sinav hazirlarken veya ders anlatirken son derece realist davranirdim. Bir sinav yapar cogunluk düsük de alsa iyi alanlar da var deyip konuyu kapatirdim. yillar gectikce yumusuyor insan, siniftaki o iyileri lutfen baz almayin genel düsük almissa kazanimlar ogrenilememistir.

  2. ise bir cocukla ilgili olumsuz bir yargiya varirken arka planda yasantiyi ve cocugun kisiligini etkileyen çevreyi de göz ardi etmeyin. Bazen bu cocuk bunlari nasil kaldiriyor Allahim diye dusunurken bulursunuz kendinizi. hic bir cocuk sebepsiz anormal davranislar gostermez.

  3. sinifta annen baban ne is yapiyor gibi sorular sormayin.

  4.Aileyle her zaman birlikte hareket edin. önce ailenin guvenini kazanin sonrasi harika ilerliyor.

  5. Ve bence,maddi degeri olan hic bir hediyeyi kabul etmeyeceginizi laf arasinda yeri geldiginde dile getirin.

  Aslinda daha kendi dilim döndügünce soylemek istedigim cok sey var ama simdilik bu kadarla kalsin :)

  7 nisan 2018 18:13

  5. Ben de öğretmenlik okuyan bir üniversite öğrencisiyim şuan. İstediğin kadar tavsiye al bu meslek biraz içten gelen duygularla sürüyor. İçinde yeni şeyler öğrenme, öğretme duygusunun ağır olması, gelişmelere- yeniliklere açık olmak, araştırmayı sevmek, çalışkan olmak, hitap ettiği öğrencilerin yaşlarına ve seviyelerine inebilmek, empati kurabilmek ve en önemlisi vicdan duygusunu asla kaybetmemek. Bunlar seni iyi bir öğretmen yapar demiyorum, iyi bir öğretmen olman için yardımcı olur. Umarım biz bütün öğretmen adayları olarak iyi birer öğretmen olabiliriz :)

  7 nisan 2018 21:54

  6. Samimi ve cana yakın bir öğretmen olmakla disiplinsiz olmak arasındaki ince çizgiyi kaçırmamaya çalışın, bence en önemli nokta bu.

  Bir de istemiyorsanız yapmayın. Eğitim çok hassas bir konu gerçekten. Sırf tatili bol diye, rahat iş diye seçmeyin lütfen. Gerçekten kendinize bir şeyler katmayı, kattıklarınızı gençlere vermeyi seviyorsanız girin bu mesleğe.

  7 nisan 2018 22:01

  7. Başlığa ithafen söylüyorum ki Türkçe klavye, kullanın kullandırtın. 

  7 nisan 2018 22:06


  8. öğrencinizin heyecanını paylaşın.

  ders için çalışıyosun, ödev için fikir üretiyosun, hocaya anlatıyosun heyecanla. aldığın cevap "tamam"

  7 nisan 2018 22:49

  9. kişiden kişiye göre uygulamaları değişecek tavsiyelerdir. 

  öğrencilerinizi sevin ama maalesef  onların nankör kör olduklarını da unutmayın. 

  her sene yeni yıla bu sefer duvar gibi olacağım onlardan darbe yemeyeceğim diye başlarım ama okula gidip “sizi çok özledim” diye boynuma atladıklarında unutuveririm. 

  bu meslek öyle birşey  ki yeri geliyor öğretmenden ötesi oluyor, neşelerini paylaşıyor, yüklerine ortak oluyor, bazen onların öğrencisi olarak onlardan çok şey öğreniyorsunuz. 

  sadece derse girip bir şeyler öğretmiyor onların tutunacakları dal, ağlayacakları omuz oluyorsunuz. 

  şöyle yapın, böyle olun değil. severek yapın öğretmenliğinizi gerisi zaten geliyor en güzel tavsiye bu. 

  8 nisan 2018 00:28

  10. Ne çok sert olun, ne de çok yumuşak. O ufaklıklar o kadar zekiler ki her hareketinizi kollarlar. Sizi sevsinler ama sınırınızı bilsinler iş çığrından çıkmasın. Ve sevgili genç öğretmenler işinizi sevin, üşengeç olmayın aklınıza geleni etkinliğe dönüştürün.Tatilleri kollamayın,öğrencilerinize eşit olun kimseyi kayırmayın,değerler eğitimini iyi verin öğretimden çok eğitime önem verin dürüst,adil,doğayı, hayvanları,insanları seven sevgi dolu bireyler yetiştirin.

  8 nisan 2018 00:51 8 nisan 2018 00:52