yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  19. Nemlendiriyor mu kurutuyor mu anlamadım. Ya da ben kullanmayı bilmiyorum.

  12 mayıs 17:53

  18. tırnak bakımında tırnak etlerini yumuşatmak ve kolayca temizlemek için kullandığım yağ. öncesinde tırnak etlerini temizlerken kanatabiliyordum, şimdi ise her tırnağa bir damla gliserin damlatıp yayıyorum ve tırnak etlerini kolayca temizliyorum. hem de tırnaklar gliserinliyken kolayca törpülenip şekil verilebiliyor. yapısı çok yoğun olduğu için bir şişesi çok uzun süre giden uygun fiyatlı bir ürün. 

  7 nisan 02:30

  17. Nerede kullanacağıma karar vermeden, merak sonucu ben de minik bir şişesine sahip oldum. Gerek internette yaptığım araştırmalar, gerek süslüde okuduklarım olsun ben gliserini ilk olarak saçımda kullanmaya karar verdim. Aşırı kuru, kıvırcık ve uzun saçlıyım; saçlarım yıkandıktan bir gün sonra bile inanılmaz kabarır, kuruluktan hışır hışır olur ve amiyane tabirle  çalı süpürgesi kıvamına gelir. Buklelerimin formunu korumak için kullandığım köpük de saçımı kurutuyor, bu da iyice elektriklenmeye sebep oluyor. 

  Dün tüm bu problemlerime belki çare olur amacıyla duştan çıkınca , ıslak saçlarıma uyguladım. Saçımı çok kısa süre havluya sarmıştım, gliserini uyguladıktan sonra bir daha sarmadım veya kurutmadım. Köpük sürer gibi ellerimle saçımı şekillendirip bıraktım. Yaz döneminde zaten buklelerim daha iyi şekil aldığı için saçımın kendiliğinden kurumasını bekliyorum, gliserini uygulayınca da aynı şekilde bıraktım. 

  Benim gözlemlediğim kadarıyla saçım normalden daha uzun sürede kurudu; profesyonel bir fikrim yok ama gliserin yapı itibariyle kıvam olarak daha yoğun bir sıvı, belki saç tellerini sarması kuruma süresini uzatmış olabilir. Buklelerim formunu korudu fakat köpük kullandığımda daha hacimli oluyor, gliserinden sonra esnek ve şekilli kaldılar fakat saçımda biraz aşağıya çekme hissettim, yani saçım köklerden daha basık görünüyordu, garip gelebilir ama saçımın daha ağır çektiğini hissettim. Olumlu olarak saçım gerçekten normalden çok daha yumuşak, ve elektriklenmesi normale kıyasla gözle görülür biçimde az, saçıma verdiği yumuşaklık hissi hoşuma gitti. 

  Bir kaç hafta daha rutin olarak duş sonrası kullanmaya karar verdim. Bu sürenin sonucunda performansına göre gliserini saç bakımıma daimi olarak dahil edebilirim. Bu süre sonunda editleyeceğim. 

  11 eylül 2019 16:45


  16. Siz canım suslulerim sayesinde keşfettiğim mükemmel yağ. Uzun, 1 ayda 2 defa kesilmiş, yanık, yoluk,kuru ombreli saçlarımın kurtarıcısı yumuşatıcısı. Yukardaki süslü nun dediği gibi kullanıyorum. Yoluk ve kuru saçlarımı yumuşattı tavsiye ederim.

  9 temmuz 2019 20:40

  15. Özellikle yaz aylarında kullanıyorum gliserini.(çünkü saçımıza kullandıktan sonra kesinlikle havlu ya da kurutma makinesiyle kurutmamamız gerekiyor) çok iyi bir su tutucu kendisi. 

  Kullandığım alanlar şu şekilde:

  -banyo sonrası ıslak saçlarıma dibe pek değdirmeden sürüyorum. Mükemmel bukleler oluşturuyor. Kıvırcık süslülerimiz denemeli muhakkak. 

  -sprey şişesine biraz maden suyu, biraz içme suyu, 10 damla kadar gliserin ekleyip ara sıra yüzüme püskürtüyorum. 

  -yaptığım saç maskelerinin içine birkaç damla ekliyorum. 

  -nemlendirici kremle birkaç damlasını karıştırıyorum. Yumuşacık yapıyor. 

  Edit: eğer kullandıktan sonra saçımızı kurutma makinesiyle kurutursak çok çok kötü kurutuyor, yıpratıyor. Buna dikkat süslüler. 

  10 eylül 2018 22:21 10 eylül 2018 22:23

  14. pek verim alamadığım nemlendiricimle karıştırdığım ve harikalar yaratan sıvı. bundan sonra tüm el kremlerimin içine bir miktar gliserin karıştıracağım. kanayana kadar kuruyup çatlayan ellerim resmen kendine geldi. bepanthol filan yalanmış.

  20 nisan 2018 15:15 20 nisan 2018 15:16

  13. Yüzüme uygun nemlendirici bulamadım. Bir taraftan sahra çölü diğer taraftan akneli kısımları olan suratıma, içinde bir sürü kimyasal bulunan şeyleri süreceğime bir de gliserini deneyeyim dedim. Spreyli bir şişeye aldığı kadar maden suyu ve en fazla 10 damla kadar gliserin damlatıyorum. Özellikle duştan çıkınca ve makyajımın üstüne fıs fıs sıkıyorum. Fondötenin cildimde bitişi o kadar farketti ki <3 Yıllardır çözüm bulamadığım cakey görüntüye son verdim \o/ Tabi ayarını tutturmak lazım fazla kaçarsa yağlandırıyor. (gizlinot: bir zararı yoktur inş ^_^)

  4 mart 2018 21:51


  12. annem sanıyorum 20 yıldır, cilt doktoru arkadaşının verdiği "gliserin, sızma zeytinyağı, limon" karışımı ile güneşlenir. esmer olmasının verdiği ten avantajı da vardır elbet ama bir kere soyulduğunu görmedim. ben beyaz tenli olduğum için sıfırdan yanarken değil (kabus gibi yakar), bronzluk tenime oturduktan sonra kullanıyordum ve yaz boyu devam eden, soyulmayan/açılmayan bronzluğum oluyordu (artık güneşlenmiyorum), cildimi kadife gibi yapıyordu üstelik. yine de gliserini tek başına cildimde kullanmazdım.

  4 mart 2018 16:40 4 mart 2018 22:13

  11. Cildime uygun nemlendiriciyi bulamamaktan yorulduğum için faydalanmaya karar verdiğim nem tutucu. 10 cm lik bir şişeye 1.5-2 cm kadar gliserin koydum, şişenin geri kalanına su ekleyip çalkaladım. Bu spreyi nemlendirici olarak kullanmaya başladım. Yüzüm yapış yapış değil yumuşak oluyor ve yağlı değil nemli duruyor. Ama yüzümü biraz kızartıyor gibi.

  Ekleme: bu spreyi bir süre kullandıktan sonra yağlı gelmeye başladı, bıraktım. Sanırım daha çok seyreltmek gerek. Ama makyaj altına çok sevdim. Fondöten yüzümde pütür pütür ve yayılmamış duruyordu, gözeneklerim belli oluyordu bunlara çözüm oldu. Fırçama da sıkıyorum. Bir de nemli saçlarımda kullanmaya başladım. 

  3 mart 2018 23:34 25 mart 2018 02:39

  10. gülsuyu ile karıştırarak yaptığım (gbkz: mist)ini yüzüme sıkıp sıkıp durmaktan büyük zevk aldığım tatlı sıvı.

  herkes farklı ölçüler veriyor ama bence yüzünüzdeki hisse göre karar vermeniz en iyisi. ben ilk önce bire bir ölçü ile gliserin ve gül suyunu karıştırıp denedim. açıkçası çok yağlı ve dayanılmaz bir his verdi bana. bir gülsuyuna yarım gliserin de fazla geldi derken derken epeyn bir seyreltmiş oldum. sanırım yüzde 10 denilebilecek bir oran bana iyi gelmiş oldu.

  ombreden mahvolmuş saçlarıma da sıkıyorum ama en iyisi saçlara asla ombre yaptırmamak. allah'ın her günü iltifat alan canım saçlarımı katlettim ya boyama merakı yüzünden.. neyse ben onları nasıl iyi edeceğimi biliyorum.

  (bkz: no poo )

  15 eylül 2016 22:49

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar