yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  23. En iyi saç serumundan daha etkilidir. Duştan sonra saçlarınız ıslakken sürün ve kendi kendine kurumaya bırakın. Neme ve parlaklığa inanamayacaksınız. 

  26 eylül 16:31

  22. Gliserinin şaşırtıcı serüveni: kozmetik, tıp, gıda üretimi gibi alanlarda kullanılan gliserin (gliserol), 1778 yılında İsveç asıllı Alman eczacı ve kimyager Carl Wilhelm Scheele tarafından bulunmuş.

  Gliserini, 1847 yılında Torino Üniversitesi’nde İtalyan kimyager Ascanio Sobrero sentezleyerek, karabaruttan daha güçlü patlayıcı olan nitrogliserini bulmuş.

  NitroGliserinden dinamit yapmayı 1866 yılında İsveçli kimyager Alfred Nobel keşfetmiş, 1867 yılında patentini almış.

  1 mayıs 07:43

  21. Geçen yaz yanmış saçlarımı yumuşatma ümidi ile kullandığım üründü. Banyodan çıktıktan sonra saç uçlarıma sürüyordum ve sonrasında saçımı kurumaya bırakıyordum. Günlerden bir gün saçıma gliserin sürdüğümü unuttum ve saçlarımı düzleştirme gafletinde bulundum. Yanmış saçlarımı bir güzel tekrar yaktım. Bu ürünü saçınıza uyguladıktan sonra havlu, saç kurutma makinesi, düzleştirici gibi ısıl işlemler asla uygulamayın. Aynı şekilde yüzünüze de kullanacaksanız bol su ile karıştırıp kullanın aksi taktirde cildiniz kurur. 

  Nemli bir şehirde yaşıyorsanız gliserin sürdüğünüz saçlarınız daha geç kurur. Sahil kenarlarına gittiğinizde saçınız nem çeker. Sanki saçınızı yıkamışta tam kurutmadan evden çıkmışsınız gibi olur. 

  Bir de araştırmadım fakat gliserin içeren saç ürünleri kullandıktan sonra saçlarımıza uyguladığımız ısıl işlemlerin saçlarımızı uzun süreçte yıprattığına inanıyorum. 

  30 nisan 19:32


  20. alın, aldırın süslüler, o kadar diyorum:)

  tanım: kuruyan ellerimin devası olmuş etken içerik. çok sık el yıkıyorum ve onun dışında da epey suda elim birşeyler yıkarken, dolayısıyla ellerim artık tahta gibi oldu:( evde fi tarihinde alınmış, damlalıklı küçük şişede gliserin vardı. bir süredir el kremi sürerken elimin üstüne birkaç damla da gliserin damlatıp kremle karıştırıp sürüyorum, sonuç çok çok iyi. cildi gerçekten yumuşatıp toparlıyor.

  gliserin ne yazık ki her el kreminde yok, olsa da içerik listesinde gerilerde olabiliyor bazen. aqua yani sudan sonra 2. sırada gliserin içeren krem piyasada pek yok (bir tane keşfetmiş olabilirim, alıp kullanırsam burada paylaşırım). el kremlerinin çoğu ne yazık ki yoğun miktarda petrolatum- parrafinium liquidium yani mineral yağ içeriyor. mineral yağ da el kreminde çok kötü bir içerik değil, oklusif yani cilt üstünde bir bariyer oluşturup su kaybını engellemeye yardımcı ancak gliserin kadar başarılı değil bana göre cildi yumuşatma konusunda. gliserin de benzer bir tabaka oluşturuyor olabilir ancak benim gözlemim yumuşatıyor da bir yandan.

  direkt gliserini sürerseniz dağıtması biraz zor olabilir, kıvamı sudan çok daha yoğun. direkt cilde sürmenin zararı var mıdır onu bilmiyorum, ancak cildiye uzmanları eczaneden gliserin reçete ettikleri için pek ihtimal vermiyorum. (gene de aşırı alerjik bünyesi yada aşırı hassas cildi olanlar bir damla kullanıp test edebilirler). kremle birkaç damla karıştırıp uygulamak daha kolay. yalnız biraz beklemeniz gerek emilmesi için, hafif bir yapışkanlık kalıyor, hafif yağlı gibi. emilmesini beklemek istemediğimde elimin üzerinde kalanı kollarıma sürüyorum hafif. tırnaklarda, tırnak etlerinde, dirsek, diz ve ayaklarda - topukta da işe yarayacağını düşünüyorum. saç uçlarımda denemedim, olumlu sonuç alırsam buraya eklerim.

  gliserin eczaneden alınabilir ama şu salgın döneminde sırf bunun için gitmeye gerek yok, marketlerde de satılıyor. 10 gün kadar önce migros'ta talya marka 50 ml gliserin indirimli 10 tl idi.

  kesinlikle şans verin gliserine ellerinizde.

  20 şubat 00:50

  19. birçok cilt kreminde bulunan, genelde aşırı hassas insanlar dışında bir yan etkisi olmayan nem tutucu madde. Kullandığım birçok kremde var, eczaneden alıp kullanmışlığım da oldu. Fakat ne hikmetse gratis'ten aldığım "life in" markasının gliserini yüzümde acılı şiş sivilcelere sebep oldu ve cildimi eski haline döndürmek birkaç haftamı aldı. Bu kadar basit ve temiz bir içerik nasıl böyle bir etki yapabilir? Bilmiyorum. Gittikçe daha çok nefret ettiğim gratis'in tarafında bir eksi daha oldu benim için.

  11 ekim 2020 13:52

  18. Nemlendiriyor mu kurutuyor mu anlamadım. Ya da ben kullanmayı bilmiyorum.

  12 mayıs 2020 17:53

  17. Nerede kullanacağıma karar vermeden, merak sonucu ben de minik bir şişesine sahip oldum. Gerek internette yaptığım araştırmalar, gerek süslüde okuduklarım olsun ben gliserini ilk olarak saçımda kullanmaya karar verdim. Aşırı kuru, kıvırcık ve uzun saçlıyım; saçlarım yıkandıktan bir gün sonra bile inanılmaz kabarır, kuruluktan hışır hışır olur ve amiyane tabirle  çalı süpürgesi kıvamına gelir. Buklelerimin formunu korumak için kullandığım köpük de saçımı kurutuyor, bu da iyice elektriklenmeye sebep oluyor. 

  Dün tüm bu problemlerime belki çare olur amacıyla duştan çıkınca , ıslak saçlarıma uyguladım. Saçımı çok kısa süre havluya sarmıştım, gliserini uyguladıktan sonra bir daha sarmadım veya kurutmadım. Köpük sürer gibi ellerimle saçımı şekillendirip bıraktım. Yaz döneminde zaten buklelerim daha iyi şekil aldığı için saçımın kendiliğinden kurumasını bekliyorum, gliserini uygulayınca da aynı şekilde bıraktım. 

  Benim gözlemlediğim kadarıyla saçım normalden daha uzun sürede kurudu; profesyonel bir fikrim yok ama gliserin yapı itibariyle kıvam olarak daha yoğun bir sıvı, belki saç tellerini sarması kuruma süresini uzatmış olabilir. Buklelerim formunu korudu fakat köpük kullandığımda daha hacimli oluyor, gliserinden sonra esnek ve şekilli kaldılar fakat saçımda biraz aşağıya çekme hissettim, yani saçım köklerden daha basık görünüyordu, garip gelebilir ama saçımın daha ağır çektiğini hissettim. Olumlu olarak saçım gerçekten normalden çok daha yumuşak, ve elektriklenmesi normale kıyasla gözle görülür biçimde az, saçıma verdiği yumuşaklık hissi hoşuma gitti. 

  Bir kaç hafta daha rutin olarak duş sonrası kullanmaya karar verdim. Bu sürenin sonucunda performansına göre gliserini saç bakımıma daimi olarak dahil edebilirim. Bu süre sonunda editleyeceğim. 

  11 eylül 2019 16:45


  16. Siz canım suslulerim sayesinde keşfettiğim mükemmel yağ. Uzun, 1 ayda 2 defa kesilmiş, yanık, yoluk,kuru ombreli saçlarımın kurtarıcısı yumuşatıcısı. Yukardaki süslü nun dediği gibi kullanıyorum. Yoluk ve kuru saçlarımı yumuşattı tavsiye ederim.

  9 temmuz 2019 20:40

  15. Özellikle yaz aylarında kullanıyorum gliserini.(çünkü saçımıza kullandıktan sonra kesinlikle havlu ya da kurutma makinesiyle kurutmamamız gerekiyor) çok iyi bir su tutucu kendisi. 

  Kullandığım alanlar şu şekilde:

  -banyo sonrası ıslak saçlarıma dibe pek değdirmeden sürüyorum. Mükemmel bukleler oluşturuyor. Kıvırcık süslülerimiz denemeli muhakkak. 

  -sprey şişesine biraz maden suyu, biraz içme suyu, 10 damla kadar gliserin ekleyip ara sıra yüzüme püskürtüyorum. 

  -yaptığım saç maskelerinin içine birkaç damla ekliyorum. 

  -nemlendirici kremle birkaç damlasını karıştırıyorum. Yumuşacık yapıyor. 

  Edit: eğer kullandıktan sonra saçımızı kurutma makinesiyle kurutursak çok çok kötü kurutuyor, yıpratıyor. Buna dikkat süslüler. 

  10 eylül 2018 22:21 10 eylül 2018 22:23

  14. pek verim alamadığım nemlendiricimle karıştırdığım ve harikalar yaratan sıvı. bundan sonra tüm el kremlerimin içine bir miktar gliserin karıştıracağım. kanayana kadar kuruyup çatlayan ellerim resmen kendine geldi. bepanthol filan yalanmış.

  20 nisan 2018 15:15 20 nisan 2018 15:16