girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (18)

10. Nam Vo’nun citayi arsa tasidigi makyaj türüdür. Bakıp bakıp içlenmek ve highligterda boğulmak istemek için instagram’da namvo hesabına göz atabilirsiniz.

En zahmetli makyaj türlerinden biri bana göre. 

24 mayıs 00:43 24 mayıs 00:44

9. Kameradan harika gözüken fakat gerçek hayatta sanki terlemişte yüzünğ silmemiş görüntüsü bırakan makyaj tekniğidir. 

23 mayıs 23:10

8. genç ve sağlıklı gösteren makyaj stili. ancak püf noktası bence simli parlak değil nemli parlak gösterebilmek. onun için de highlighter veya aydınlatıcı baz/ fondöten seçimini iyi yapmak gerek ve dudak parlatıcılarının, rujların da simliden ziyade glossy denen türünden kullanmak gerek. bir de şu aralar friends'e sardım ve 90larda moda olan aşırı pudralı mat cilt, koyu renk ruj ve ince kaşlı 20 küsur yıl önceki halleri neredeyse şimdikinden daha yaşlı duruyor özellikle courteney cox'un. he kıyafetleri şimdikine bin basar gerçi ama konumuz o değil. 

23 mayıs 02:18


7. ışıl ışıl parlamak bence oldukça güzel ve sağlıklı gözüken bir durum. fotoğraflara baktıkça ben de yüzümü ışıltıya boğmak istiyorum, ancak medyadaki tüm kadınlar gerçekten güzel. renkli gözler, çıkık elmacık kemikleri, gloss sürüldüğünde kendini gösteren büyük dudaklar vs. bu kadınlar ne sürse yüzlerine yakışır zaten. o yüzden bu resimler bu makyajı yapmak isteyen kadınlar için ne kadar yol gösterici olabilir?

mesela ben olmayan elmacık kemiklerimle yanaklarımda nasıl bir görüntü yaratabilirim, kahverengi gözlerimi nasıl patlatabilirim yada karma cildimi terlemiş gibi göstermeyecek cilt ürünü bulabilir miyim bilmiyorum.

23 mayıs 01:33

6. (gizlinot:Yanlış anlaşılacak diye mahcup olarak yazıyorum ama) modaya yön veren değil de “modayı öngören” bir hal var bende.ben bişeyi beğenip,mağazalarda fellik fellik aradığımda bir sonraki sezon, evet doğru bildiniz, tüm dergilerde tüm mağazalarda aynını görürsünüz.

panço-pelerin, salopet, turtleneck, mom-jean, ispanyol paçalar-kollar,kimono, renkli fular,inciler... hep oluyor bu senelerden beri.işte şimdi de nemli,sağlıklı,ışıl ışıl görüntüye taktım kafayı.

geçtiğimiz yazdan beri “simli değil nemli” sloganıyla fondöten arıyorum.aileden biri yurtdışına çıkınca ilk iş böyle bir fondöten rica ettim.

Lipglossu açık renklerden tercih ettim,koyu renk parlak dudaklar yaş büyütüyor gibi geliyor bana.

Aydınlatıcı tabi ki olmazsa olmaz.ama nemlendiriciniz,bazınız,fondöteniniz mat/matlaştırıcı olduktan sonra aydınlatıcıya abansanız da glowy görünmüyor.

Islak görünümlü denen maskara ve kaş ürünleri bende bir saat içinde hep normal görünüme döndü.o konuda yorum yapamayacağım malesef

Önce matlaştırmayan kurutmayan bir temizleyici.sonra alkolsüz bir tonik.sonra serum.sonra yine nemli bitişli bir nemlendirici.düzenli peeling.maske olarak hindistan cevizi yağıyla kendim yaptığım bir karışım kullanıyorum,bu tür yağların temizleme ve maske için kullanımı glass skin metodunda da sık sık öneriliyor.

Ben bu trendin özellikle bu yaz parlayacağına inanıyorum.cildimdeki ara sıra çıkan sivilceler,burun üstündeki siyah noktalar,tüm yüzümü kaplayan gayet görünür tüyler bile beni bu makyajdan uzak tutamıyor.her seferinde unicorn gibi parlamaktan mutluluk duyarak ayrılıyorum aynanın önünden :)

23 mayıs 01:01 23 mayıs 01:02

5. Şahsen beğenmiyorum. Yağlı terli gibi durduğunu düşünüyorum. Hele görsellerdeki 4. resimde saçlar da yağlı duruyor. Daha temiz daha duru görüntüler güzel kanımca, yağlı yağlı saçlar ciltler değil.

22 mayıs 22:34

4. ay kızlar keşke şu görsellere koyduğunuz makyajların nasıl yapıldığını biriniz çıkıp anlatsa. nasıl güzel fresh bir görüntüdür bayılıyorum. makyaj yapma özürlüsü biri olarak, biriniz şu şu ürünler şurana şunu kullan dese keşke :d

not: kırk yılın başı entry giriyorum onuda sürekli kabine alıyorsun be sözlük valla yıldırdın beni.

tanım: ıslak görünümlü makyaj.

22 mayıs 22:03


3. en sevdiğim ancak hiç yapamadığım (gizlinot: sivilceler ve kahrolası izleri) makyaj stili. çok taze bir görüntü veriyor, bazen aydınlatıcıyı abartsalar da seviyorum ben. Bence işin sırrı simli durmayan kaliteli bir likit aydınlatıcıyı bol tutmak, yüze kullanılan her ürünün ışıltılı olması (gizlinot: yani mat hiçbir toz ürün vs. kullanmamak) ve başlarken mac strobe creamle yüzü tabiri caizse sıvamak. (gizlinot: swh) Renk olarak sıcak nude tonlar kullanılıyor genellikle ve dudaklar da çok sade tutuluyor, renksiz bir parlatıcı uygulanmış çoğu gördüğüm örnekte.

çok beğendiğim birkaç örneğini de medyaya ekliyorum. maksat gözümüz gönlümüz açılsın <3

ilgili medya:
5
22 mayıs 21:35

2. En en en sevdiğim cilt makyajı kesinlikle budur. Kendimi barbie gibi hissetmeme sebep oluyor adeta(gizlinot: Hayaller paris gerçekler bağcılar)

Bi örnek yaptım sizin için lakin çok yansıtamadım parlaklığı 😔

Göz kapaklarımda deborahın glossu ve üstünde (bkz: Mac cream colour base)pearl var (gizlinot: Ay bu çok güzel)(gizlinot: Heryerime sürdüm vallahi )

Allık olarak rimelin krem allığını kullandım. Maskara çok çok az (bkz: MaxFactor masterpıecemax) kahverengisini kullandım. Dudaklara hafif krem allıkla renk verip üstüne gloss sürdüm ve tadaa.

(gizlinot: Umarım beğenirsiniz ) (gizlinot: Arkada çizimim de var estetik olsun diye :d)

Cildimiz mermer gibi değil ama bu bizi ıslak cilt sevdamızda (gizlinot: Uygulamamız )durdurabilirmi? Tabiki de hayır. (gizlinot: 🙂 )

20 mayıs 16:38

1. Cildin ışıltılı, nemli ve sağlıklı gözüktüğü tarzda makyaj. Mat makyajlardan daha iyi ve çekici durduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntısı böyle bir makyaj yapabilmek için mermer gibi pürüzsüz bir ten lazım. Aksi halde ciltteki kusurları belli etmeye müsait bir makyaj çeşidi.

ilgili medya:
4
18 mayıs 22:34