sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (64)
 • oylar (25)
 • medya (1)

64. Ah sözlük, yine youtube'un kurbanı oldum.

Merve özkaynak ve daha birçok youtuber'da gördüğüm bu primer'a mac strobe cream'im de bitince bir şans vermek istemiştim. Çok uzun süre simsiz aydınlatıcı arayıp hiçbir şekilde bulamayınca elimde 8 tane aydınlatıcı birikti ve çareyi mac strobe cream'de bulmuştum. Fakat 30 ml'lik olanı bile şu an 70 lira olunca uzun süredir her yerde simsiz aydınlatıcı diye duyduğum bu bazı denemeye karar verip dün gratis'ten aldım ve bugün kullanma fırsatım oldu. Ve yine şansım bana güldü, güncellenen yeni formülasyonu bana denk gelmiş. İlk sürdüğümde simle karışık sedefli görüntüyü görünce şok oldum ama en azından sedefli, o da idare eder diye silmeden dışarı çıktım. Cildimin yağlı olmamasına ve hiç dokunmamama rağmen yarım saat sonra ürünün sedefli görüntüsünden eser kalmamıştı, sadece makro boyuttaki simler elmacık kemiklerimin üzerinden bana gülümsüyordu. Hayır yani bu kadar sevilen bir ürünün formülasyonunu neden değiştirirler anlamıyorum. Üstteki bir girdide belirtildiği gibi yeni versiyonu rezalet. Fondöteni günlük olarak pek kullanmadığım için bunun üzerine sürüp de kullanamıyorum, bir ürün daha elimde patladı anlayacağınız. Paraya kıyıp mac alacağız yine mecburen. Tek istediğim doğal, simsiz bir aydınlatıcıydı sözlük. Sanırım çok şey istemişim. İçerisinde sim barındırmayan bir aydınlatıcı bilen varsa high end, drugstore fark etmez, mesaj kutumu yeşillendirirse çok sevinirim.

1 şubat 21:35

5

63. cildim kötü olduğu zamanlarda kapatıcılığı güzel bir pudra altına güneş kremi sürdükten yarım saat sonra neredeyse her gün kullandığım baz. Oldukça iyi bir kalıcılığı olduğunu düşünüyorum. En önemlisi pudranın zamanla çok daha sağlıklı bir görüntü almasına yardımcı oluyor.

31 ocak 11:26 31 ocak 11:37

62. Verdiği doğal ışıltıya bayıldığım için sık sık kullandığım bir ürün ama nemlendirdiğine şahit olamadım ne yazık ki. hatta bırak nemlendirmeyi bir tık fazla kaçarsa kurutuyor bile. bilemiyorum sorun tamamen bende mi...

31 ocak 00:12

61. Cildime verdiği aydınlığı sevdiğim makyaj bazı. Benim için ışıltı kavramı tam olarak bu. Oldukça mütevazi bir ışıltı. Fondöten performansına bir katkı sağladığını düşünmüyorum. Fakat benim kışı kuru geçiren cildimin donuk görüntüsüne yardımcı olduğu kesin. Yalnız ben alalı üç dört ay olmasına rağmen ürünün yapısında bozulma oldu. Ürün yağ şeklinde çıkıyor. Çalkalıyorum falan yine aynı. Sanki böyle krem ve yağ olarak ayrışmış, bozulmuş gibi. Kokusunda da hiçbir değişiklik yok o yüzden anlam veremedim ama sanırım artık kullanmayacağım.

30 ocak 01:37

60. Cildimin çok kuru olduğu günlerde makyaj yapmak çok zor geldiği için bunu sürüp çıkıyorum bazen ve kuru görüntüyü az da olsa alıp daha sağlıklı gösteriyor. Ayrıca sanırım öyle bir vaadi yok ama hafiften gözenekleri de gizliyor.

1 ocak 18:18

59. sözlükteki yorumları gördükten sonra gerçekten golden rose yapmış mı yahu diye düşünerek aylar önce almıştım. hiç elim gitmiyor. ne ışıltı veriyor ne de yüzü nemlendirip makyaja hazırlıyor. bunu anlamış olacaklar ki daha parlak başka bir versiyonunu çıkartmışlar, o da bildiğin sim banyosu. beğenemedim.

11 ekim 2018 10:58

58. Kupkuru mat cildime uyan başarılı ürün.

Hafif renk açma özelliği var bi kere bi pompa karıştırıyorum yarım ton kadar rengini kırıyor fondötenin.dahası minimal bir ışıltı veriyor cildime.aydınlatıcı olarak kullanmıyorum o amaçla yetersiz benim cildimde ama az biraz canlı ciltte daha iyi durabilir.

Hergün kullanımda bi iki sivilce çıkardı bende o yüzden bi gün kullanıp ertesi gün boş geçiyorum sıkıntı yaşamıyorum o şekilde.

Ama fiyat performans ürünü diyebilirim genele bakınca.

28 eylül 2018 11:40

57. çok başarılı bulduğum bir ürün. öncelikle cildim yağlı ve sorunlu, fakat artık sorunları biraz azaldığından günlük makyajımda kalıp gibi kat duran fondoten kullanmayı bıraktım, genelde o sıra cildim daha sakin zamanındaysa bb krem kullanıyorum. akşam için veya sivilce basan dönemlerde ise mat fondöten. bu ürünü hem bb krem hem de fondöten ile süngerimin üstünde karıştırarak sürüyorum. ekstra yağlanma, kusma yapmıyor. fondotenin yapısını bozmadan tamamen mat görüntüyü alıp sağlıklı bir ışıltı veriyor ama yağlı durmuyor.

bitince alacağım ürünlerden oldu, baz olarak kalıcılık anlamında yararını görmedim ama zaten vaadi aydınlatmak ve fazlasıyla işini yerine getiriyor. sivilce de yapmadı, fiyat performans dengesi çok iyi. yağlı, kocaman gözenekli tenimde aydınlatıcı pek tercih etmiyorum ama ten ürünümle karıştırılan bu baz sayesinde cildim içeriden parlıyor.

28 eylül 2018 11:29 28 eylül 2018 11:35

56. 2015'te zoratenin kullandığımdan dolayı regl dönemim dahil çok az sivilce çıkardım.

Bu bazdan önce L'Oréal'in kaldırılan bazını kullanıyor ve çok da memnundum. Benzer oldukları için (gizlinot: Ben kalıcılıktan ziyade fondöten açmak için baz kullanıyorum) bu bazı aldım. Ancak minik minik sivilce çıkardı. Başta anlamadım ancak değiştirdiğim tek şey buydu. Bir dönem denemek için tek başına cildine uyguladım sivilce sorunum devam etti.

Yapı olarak çok beğensem de ne yazık ki yeni bir arayışına gireceğim sivilce yaptığı için.

Ayrıca normalde yanaklarımda sivilce çıkmazdı (gizlinot: Yanaklarım kurudur) ancak bu üründen sonra çıktı.

18 eylül 2018 19:18 18 eylül 2018 19:23

55. simsiz aydınlatıci niyetine kullanıyorum

baz olarak kalıcı olup olmadığını bilmiyorum şahsen sürsem de sürmesemde aynı .

ama ışıltisi uzun süre kalıyor

no make up - make up için idealdir

gözeneklere hiçbir etkisi yok zaten var da demiyor .

sırf etkisini sevdigimden iki tüp bitirip üçüncüsünü satın aldım

28 ağustos 2018 00:07