sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • oylar (33)
  • medya (1)

  67. kendisini makyaj bazı olarak değil highlighter bazı olarak kullanıyorum.

  cilt makyajımı bitirdikten sonra highlighter süreceğim yerlere parmağımın ucuyla pıt pıtlıyorum böylece highlightera tutunması için ıslak ve biraz yapış yapış bir zemin sağlıyorum. hem highlighterim daha parlak gözüküyor hem de kalıcı oluyor.

  sivilce sorunu yaşayan süslüler bir de böyle deneyebilir belki \o/

  2 nisan 14:36

  66. Doğal bir ışıltı verdiği ve bende sivilce yapmadığından sevdiğim bir ürün, elmacık kemiklere highlighter olarak da fondoten altına baz olarak da kullanışlı

  22 mart 22:55

  2

  65. sürü psikolojisiyle alıp pek de memnun kalmadığım ürün oldu kendisi. öncelikle, ben meğer kendimde ıslak görünümü sevmiyormuşum. bu yüzden kendimizi tanımamız çok önemli. evet belki herkes parlak bir cildi olsun ister ancak yapış yapış bir cilt istemeyenlerdenmişim ben.

  bu primer sürülürken bile ciltte ıslaklık, yapışıklık hissediliyor. zamanla da bu yapışıklık geçmiyor. hatta çabuk sabitlenen fondötenin altına sürüldüğünde o fondöten asla sabitlenmiyor. benim sevmeme sebebim de bu oldu.

  güzel bir parlaklık veriyor, doğal görünüm oluyor ciltte. rengi sedefli beyaz gibi. aynı zamanda fondötenle karıştırıldığında çok hafif renk açma etkisi var.

  kısacası, ben cildimde fondötenin sabitlenmemesine sebep olduğu için sevemedim. her kullanımımda cildimi pudraladığım için o parlaklığı görememiş oldum. onun dışında bir irritasyona sebep olmadı, ışıltıyı sevenlere tavsiye edebilirim.

  18 mart 15:28

  4

  64. birkaç bloggerda görünce aklımda kalmıştı, eve indiriminde de denk gelince hemen süslü sözlüğümüze bakıp aldım.

  ilk olarak doğal ışıltı vermesi çok hoşuma gitti. cilde içten gelen bir parlaklık katıyor. sim sim bir yapısı yok. fondöten ile karıştırıp kullanmak da hoş sonuçlar doğuruyor, fondötenin yapısını bozmuyor.

  bende sivilce yapmadı. üstüne pudra ya da fondöten sürdüğüm günler yağlanma sorunu ile karşılaşmadım.

  tek başına kullandığım da çok oluyor, bence yaz için ideal. indirimde 25 tl'ye almıştım, tekrar indirimde alırım. şu an kendisiyle bir problemim yok, seviyorum sözlük.

  17 mart 23:11 18 mart 09:26

  63. Ah sözlük, yine youtube'un kurbanı oldum.

  Merve özkaynak ve daha birçok youtuber'da gördüğüm bu primer'a mac strobe cream'im de bitince bir şans vermek istemiştim. Çok uzun süre simsiz aydınlatıcı arayıp hiçbir şekilde bulamayınca elimde 8 tane aydınlatıcı birikti ve çareyi mac strobe cream'de bulmuştum. Fakat 30 ml'lik olanı bile şu an 70 lira olunca uzun süredir her yerde simsiz aydınlatıcı diye duyduğum bu bazı denemeye karar verip dün gratis'ten aldım ve bugün kullanma fırsatım oldu. Ve yine şansım bana güldü, güncellenen yeni formülasyonu bana denk gelmiş. İlk sürdüğümde simle karışık sedefli görüntüyü görünce şok oldum ama en azından sedefli, o da idare eder diye silmeden dışarı çıktım. Cildimin yağlı olmamasına ve hiç dokunmamama rağmen yarım saat sonra ürünün sedefli görüntüsünden eser kalmamıştı, sadece makro boyuttaki simler elmacık kemiklerimin üzerinden bana gülümsüyordu. Hayır yani bu kadar sevilen bir ürünün formülasyonunu neden değiştirirler anlamıyorum. Üstteki bir girdide belirtildiği gibi yeni versiyonu rezalet. Fondöteni günlük olarak pek kullanmadığım için bunun üzerine sürüp de kullanamıyorum, bir ürün daha elimde patladı anlayacağınız. Paraya kıyıp mac alacağız yine mecburen. Tek istediğim doğal, simsiz bir aydınlatıcıydı sözlük. Sanırım çok şey istemişim. İçerisinde sim barındırmayan bir aydınlatıcı bilen varsa high end, drugstore fark etmez, mesaj kutumu yeşillendirirse çok sevinirim.

  1 şubat 21:35

  5

  62. cildim kötü olduğu zamanlarda kapatıcılığı güzel bir pudra altına güneş kremi sürdükten yarım saat sonra neredeyse her gün kullandığım baz. Oldukça iyi bir kalıcılığı olduğunu düşünüyorum. En önemlisi pudranın zamanla çok daha sağlıklı bir görüntü almasına yardımcı oluyor.

  not: sık kullanmayı bıraktım. sivilce yapma ihtimali olan ürünleri hayatımdan çıkarıyorum. çok özel günler dışında kullanmam ama gerçekten güzel bir ürün. daha çok cildimin güzel olduğu zamanlar yanaklarıma kullanırım highlighter gibi geliyor.

  31 ocak 11:26 23 haziran 02:54

  61. Verdiği doğal ışıltıya bayıldığım için sık sık kullandığım bir ürün ama nemlendirdiğine şahit olamadım ne yazık ki. hatta bırak nemlendirmeyi bir tık fazla kaçarsa kurutuyor bile. bilemiyorum sorun tamamen bende mi...

  31 ocak 00:12

  60. Cildime verdiği aydınlığı sevdiğim makyaj bazı. Benim için ışıltı kavramı tam olarak bu. Oldukça mütevazi bir ışıltı. Fondöten performansına bir katkı sağladığını düşünmüyorum. Fakat benim kışı kuru geçiren cildimin donuk görüntüsüne yardımcı olduğu kesin. Yalnız ben alalı üç dört ay olmasına rağmen ürünün yapısında bozulma oldu. Ürün yağ şeklinde çıkıyor. Çalkalıyorum falan yine aynı. Sanki böyle krem ve yağ olarak ayrışmış, bozulmuş gibi. Kokusunda da hiçbir değişiklik yok o yüzden anlam veremedim ama sanırım artık kullanmayacağım.

  30 ocak 01:37

  59. Cildimin çok kuru olduğu günlerde makyaj yapmak çok zor geldiği için bunu sürüp çıkıyorum bazen ve kuru görüntüyü az da olsa alıp daha sağlıklı gösteriyor. Ayrıca sanırım öyle bir vaadi yok ama hafiften gözenekleri de gizliyor.

  1 ocak 18:18

  58. sözlükteki yorumları gördükten sonra gerçekten golden rose yapmış mı yahu diye düşünerek aylar önce almıştım. hiç elim gitmiyor. ne ışıltı veriyor ne de yüzü nemlendirip makyaja hazırlıyor. bunu anlamış olacaklar ki daha parlak başka bir versiyonunu çıkartmışlar, o da bildiğin sim banyosu. beğenemedim.

  11 ekim 2018 10:58