yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • oylar (50)
  • medya (0)
  3

  69. tüm cildime baz olarak sürdüğümde sivilceye sebep olduğundan uzun bir süre highlighter olarak kullanıp bir şişe bitirdim. parlaklığı hoştu, doğal duruyordu ama pek kalıcı bir ürün olduğu söylenemez. ben direkt fondötenime karıştırmadıkça öyle fondöten altından ışıltı veren bir yapısını göremedim. fondötenle karıştırınca daha nemli ve parlak bitiş sağlıyordu.

  alırken belki strobe cream muadilidir diye düşünüyordum ama bence değil. şuan elimde seyahat boy strobe cream var alabildiğim sürece bununla devam etmeyi planlıyorum ışıltısı daha güzel ve benim cildimde daha nemli duruyor.

  1 şubat 15:53

  5

  68. tanım: sevgili yazarımız (yazar: ezgasm) tarafından bana hediye edilen (gizlinot: ki kendisi beni bu hediyesiyle çok mutlu etmiştir, buradan bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.); ıslak ve canlı bir parlaklık sağlayan ve buna rağmen karma cildimi yağlandırmayan; gözenekleri pek fazla belli etmeyen ve ince ten ürünlerinin altında kendini çok güzel belli eden; hafif silikonumsu yapıda; bence yağlı ciltlere bile uygun bir aydınlatıcı makyaj bazıdır. daha önce (link: https://www.suslusozluk.com/golden-rose-make-up-primer-mattiyfing-pore-minimising?i=1085313 şuradaki girdimde) aynı ürünün matlaştırıcı bazını severek kullandığımı ifade etmiştim ki bu ürünün temel özellikleri de aslında matlaştırıcı baz ile aynı. ben yine de kullandığım süre zarfında gözlemlediğim olumlu ve olumsuz özelliklerini yazmak ve aksi bir durum gerçekleştiğinde bu girdimi güncellemek istiyorum.

  olumlu özellikleri: silikon ile krem arası bir yapıda olmasına ve cildi ışıltılı gösteren bir ürün olmasına rağmen benim karma cildimde üst üste kullanıma rağmen herhangi bir sivilceye neden olmaması, cilt alt tonu ayırdetmeksizin yüze çok aydınlık, temiz ve sağlıklı bir görüntü vermesi, fondöten ya da ten ürünü olmadan da kullanılabilmesi ve bu şekilde kullanıldığında sim sim durmak yerine sedefli bir aydınlık vermesi, çoğu ten ürünü ile iyi uyum sağlaması ve ten ürünlerini kusturmaması, yama yama etmemesi; yarım pompa ürün ile iki yanağı da aydınlatabilmesi ve tüm yüz için kullanılacaksa tek pompa ürünün fazlasıyla yeterli olması yani bereketli bir ürün olması; pompalı ve kolay kullanım imkanı sağlayan bir ambalajda bulunması, yerli bir marka olması.

  olumsuz özellikleri: paraben içermemesine rağmen çok da temiz bir içeriğe sahip olmaması ve bir drugstore ürüne göre fiyatının çok da uygun olmaması.

  sonuç: karma cildimde yağlı görüntüye neden olmadan ışıltı verebilen ve sim sim durmayan ender ürünlerden olduğu için ben bu ürünü gerçekten çok sevdim. beklentim sadece sivilce yapmaması yönündeydi, onu da karşıladığı için sürekli satın almaya ve kullanmaya devam edeceğim bir ürün olmaya hak kazandı. olumlu özelliklerine rağmen fiyatını uygun bulursanız sizlere de satın almanızı gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

  6 ocak 15:48 6 ocak 15:51

  4

  67. ince yapılı fondöten kullanmayı seviyorsanız o fondötenin altından hafif hafif parlayacak, cildi sağlıklı gösteren bir makyaj bazıdır. ancak cildiniz sivilceye meyilliyse sivilcelenme yapabilir, benim cildim öyle olmadığı halde bende yapmıştı bu yüzden kullanmayı bıraktım.

  çekmecemin derinliklerinde bir yerlerde duruyor şimdi, belki bozulmuştur.

  edit: şimdi baktım hala sağlam ancak bir bazdan beklentiniz nem versin, gözenek gizlesin ise bu baz size uygun değil. çünkü parlatmaktan başka bir şey yapmıyor. ama yine de hoşuma gitmişti. keşke sivilce yapmasa... highligther bazı olarak kullanmayı deneyeceğim o şekilde de sivilce yaparsa burayı editlerim.

  6 aralık 2019 16:14 6 aralık 2019 16:18


  2

  66. bir indirimde 20 liraya aldığım bazdır. ürün cildi nemlendirmeyi, cilde aydınlık bir görünüm vermeyi ve gözenek görünümünü azaltmayı vadediyor.

  bir kere, ben bir nem etkisi göremedim, bence hiç nem vermiyor. gözenek kapatma özelliğini de göremedim ki bence bir baz cildi kadife gibi yapmalı. tek etkisi, mac strobe cream gibi bir ışıltı vermesi oldu, o da ben yüksek kapatıcı özellikli bir fondöten sürünce silinip gitti. fondötenle karıştırınca ışıltılı durdu ama o görüntüyü de ben sevmedim çünkü mac strobe cream kadar içindeki simler ince değil. ayrıca renginin benim gibi sarı bir insana gitmediğini düşünüyorum, dolayısıyla aynı ürünü likit aydınlatıcı olarak kullandığımda da memnun kalmadım. soğuk alt tonlu süslüler likit aydınlatıcı olarak kullanabilir diye düşünüyorum, indirimde yine 20-25 lira arası bir fiyatta alınabilir.

  11 kasım 2019 15:50

  4

  65.  Sürdüğüm zaman yüzümü ışıl ışıl yapıyor ve canlılık veriyor. Teni soluk bir insanım, gerçekten sürdüğüm gün aynada kendimi görünce enerjim yükseliyor. Aydınlatıcı olarak da kullanıyorum, fondötenle karıştırdığım da oluyor. Her halükarda beğeniyorum. Ancak primer geçmişi veya ihtiyacı olan bir insan değilim bu yüzden bir kıyas yapamayacağım.Söyleyebileceklerim, yüzü çok güzel aydınlatıp sağlıklı gösterdiği ve fondötenle karıştınca süreci uzatıp kusmayı engellediği.

  27 ağustos 2019 22:48

  3

  64. burda çok sevildiği için gidip aldım bu makyaj bazını. ilk olarak bende sivilce yaptı ama zaten yüzüm sivilceye baya meyilli olduğu için herkeste yapıcağını düşünmüyorum kişiye göre değişir. Sevdiğim özelliği makyajı ciltte tutuyor normalde kusan bir cildim var ama bu bazı sürdüğümde makyajım yerinde duruyor. En sevmediğim kısmı da gözenek görüntüsünü asla almıyor hatta bence daha gözenekli gösteriyor cildi bir bazın özelliklerinden biri de gözenek görünümü azaltmak olmalı benim için. Yüzü sorunsuz ciltler makyaj kalıcılığını artırmak için tercih edebilir ama diğer ciltlere önermiyorum

  24 ağustos 2019 19:25 24 ağustos 2019 19:25

  63. kendisini makyaj bazı olarak değil highlighter bazı olarak kullanıyorum.

  cilt makyajımı bitirdikten sonra highlighter süreceğim yerlere parmağımın ucuyla pıt pıtlıyorum böylece highlightera tutunması için ıslak ve biraz yapış yapış bir zemin sağlıyorum. hem highlighterim daha parlak gözüküyor hem de kalıcı oluyor.

  sivilce sorunu yaşayan süslüler bir de böyle deneyebilir belki \o/

  2 nisan 2019 14:36


  62. Doğal bir ışıltı verdiği ve bende sivilce yapmadığından sevdiğim bir ürün, elmacık kemiklere highlighter olarak da fondoten altına baz olarak da kullanışlı

  22 mart 2019 22:55

  61. Kuru cilde sahip olanlar için uygun olduğunu düşünmüyorum. Bu bazı kullandığımda üzerine hangi fondöteni kullanırsam kullanayım cildim soyulmuş gibi görünüyor.

  18 mart 2019 21:13 20 ocak 02:02

  2

  60. sürü psikolojisiyle alıp pek de memnun kalmadığım ürün oldu kendisi. öncelikle, ben meğer kendimde ıslak görünümü sevmiyormuşum. bu yüzden kendimizi tanımamız çok önemli. evet belki herkes parlak bir cildi olsun ister ancak yapış yapış bir cilt istemeyenlerdenmişim ben.

  bu primer sürülürken bile ciltte ıslaklık, yapışıklık hissediliyor. zamanla da bu yapışıklık geçmiyor. hatta çabuk sabitlenen fondötenin altına sürüldüğünde o fondöten asla sabitlenmiyor. benim sevmeme sebebim de bu oldu.

  güzel bir parlaklık veriyor, doğal görünüm oluyor ciltte. rengi sedefli beyaz gibi. aynı zamanda fondötenle karıştırıldığında çok hafif renk açma etkisi var.

  kısacası, ben cildimde fondötenin sabitlenmemesine sebep olduğu için sevemedim. her kullanımımda cildimi pudraladığım için o parlaklığı görememiş oldum. onun dışında bir irritasyona sebep olmadı, ışıltıyı sevenlere tavsiye edebilirim.

  18 mart 2019 15:28