yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (20)
  • medya (1)
  4

  25. tanım: eskiden daha uygun fiyatlı olan ancak şu an gramajına göre pek de uygun fiyatlı olmayan; matlaştırma ve gözenek gizleme vaatlerini ortama seviyede yerine getiren ve cilde çok temiz bir görüntü veren, silikonumsu yapıda olan; normal, karma ve yağlı ciltlere uygun bir makyaj bazıdır.

  olumlu özellikleri: silikonumsu yapıda olmasına rağmen benim karma cildimde üst üste kullanıma rağmen herhangi bir sivilceye neden olmaması, cilde çok aydınlık temiz ve fresh bir görüntü vermek ve gözenekleri blurlayabilmek için fondöten ya da ten ürünü olmadan da kullanılabilmesi, çoğu ten ürünü ile iyi uyum sağlaması ve ten ürünlerini kusturmaması, matlaştırma ve gözenek gizleme vaadini orta seviyede yerine getirmesi, pompalı ve kolay kullanım imkanı sağlayan bir ambalajda bulunması, yerli bir marka olması.

  olumsuz özellikleri: makyajın kalıcılığını artırma konusunda vaadettiği gibi tek başına bir etkisinin bulunmaması, çok yağlı ciltleri matlaştırma konusunda etkili olmaması ve yine aynı şekilde çok derin gözenekleri küçültme konusunda vasat olması, paraben içermemesine rağmen çok da temiz bir içeriğe sahip olmaması, son olarak da satın alıp almama kararınızda etkili olabilecek şekilde günden güne fiyatının artması (30 ml. ürünün güncel fiyatı indirimli olarak bile 40 tl civarında satılıyor.)

  sonuç: her türlü etkiyi ortalama seviyede verdiği için ve benim beklentilerimi karşıladığı için sürekli satın almaya ve kullanmaya devam edeceğim bir ürün olup çok yağlı ya da gözenekli bir cilde sahipseniz tek başına yeterli olmayacağı için tavsiye etmeyeceğim bir üründür. yine de piyasadaki bir çok gözenek gizleyici baza göre daha az silikonlu yapıda olması ve sivilce yapmaması sebebiyle tercih edebilirsiniz.

  22 ekim 09:57

  3

  24. mat makyaj seven biri olarak beklentimi karşılamayan baz. makyajın kalıcılığını artırma ve matlaştırma konusunda eh işte, bazsız kullanıma göre arada fark oluyor. normalde tüm yüzüm bir saat içinde makyajı kusar, bunu kullandığımda t bölgem yağlanıyor ama geriye kalan yerler sabit kalıyor en azından. gözenek küçültücü etkisi ise kesinlikle yok. bir de bunu kullanmaya başladıktan sonra birkaç sivilcem çıktı. sebebi baz mı emin değilim, biraz daha kullanıp kesin sonuca varacağım.

  26 eylül 13:09

  2

  23. Yüzümü yumuşacık ve kadife gibi yapan ama ne matlaştıran ne de gözeneklere etki eden bazdır benim için. Bazdan ziyade normal bir nemlendirici hissiyatı verdi bana. Ekstra bir yağlanma yaşamadım, sivilce yapmadı. Kullanıp bitirdim ama bir daha almam.

  22 eylül 13:13

  4

  22. Denediğim dönemde t bölgemdeki parlamayı önleyen; ancak gözenek küçültme ile ilgili faydalı olup olmadığını hatırlamadığım makyaj bazı. Dokusu güzel, kolay dağılıyor, güzel his bırakıyor. Elimde başka primer kalmadığında yeniden şans verebilirim.

  14 eylül 22:00

  21. Yağmur vardar videosunda görüp aldığım ve çok memnun kaldığım makyaj bazı. Gözeneklerim belirgin ve açık tenliyim bu yüzden baz kullanmadan bir şey sürünce hiç hoşuma gitmiyor. Makyajımın olmazsa olmazı oldu. Tek sorun indirime girmeden almamak lazım, fiyatı iyice uçmuş.

  29 ağustos 03:32

  20. Cilt tipim karma, o nedenle sadece t bölgesine sürüyorum. Hafif hafif gözeneklerim var. Matlaştırma etkisi bence kesinlikle çok başarılı. Çünkü benim t bölgem öyle böyle yağlı değil epey yağlı. Kimsenin baş edemediği bu problemle kendileri baş etti :D ama gözenek küçültme konusunda çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Gün içerisinde çok parlama yaptığı için ekstra pudra ile üzerinden de geçince beni epey idare ediyo. Sürüp kuruduktan sonra kadife etkisi yapıyo. Günlük yaşantıda bb krem kullanıyorum, oynatma sökme gibi şeyler yapmadı bende. Ben de indirimde edinmiştim, gözenek küçültme etkisi minimum olsa da sırf şu t bölgesiyle iyi anlaştığı için bile tekrar edinebilirim.

  25 haziran 17:18

  4

  19. Karma bir cildim var bu ürünü sadece t bölgeme uyguluyorum kadifemsi bir yapısı var asla slikonumsu değil benefitinki gibi.Gözenekleriniz çok genişse ultra bir performans beklemeyin. Makyaj yaparken üstünden pudra geçerseniz daha kalıcı ve daha gözeneksiz pürüzsüz bir görüntü sağlayabilirsiniz. Dipnot bende akneye sebep olmadı

  3 mart 10:56

  5

  18. çok çok başarılı bulduğum makyaj bazı. karma, sivilceye yatkın bir cilde sahibim ve cildim genelde pudralamama rağmen 2-3 saat içerisinde parlar. bu baz yağlanmayı ve parlamayı çok güzel önlüyor yani matlaştırma işini gayet güzel yerine getiriyor. sürdükten sonra yüzde pürüzsüz bir his bırakıyor ve ten makyajının daha pürüzsüz ve kalıcı olmasını sağlıyor. gözeneklere etkisi çok hafif ama bu benim için problem değil. smashbox blemish control bazdan hiç memnun kalmadığım için kendisine şans vermiştim, pişman olmadım. en güzeli 2 haftadır kullanıyorum ve benim cildimde sivilce yapmadı. indirim zamanı kendisiyle tekrar görüşeceğiz.

  27 ocak 14:06

  4

  17. Drugstore ürünler arasında, ki ben high-end ürün neredeyse kullanmıyorum, matlaştırma ve matlaştırırken nem de verme konusunda en başarılı bulduğum bazdır. Gözenek küçültme konusunda kötüden iyice, çok iri gözenekleriniz varsa bence idare etmeyebilir ama matlaştırma konusunda gayet başarılı. Karma ciltliyim, sivilce ya da herhangi bir sorun yapmadı bende. İndirimde 22 küsur liraya bulduğumda iki tane alıp birini yedeklemiştim, hayatımdaki en başarılı stok davranışlarından birini yapmışım. Fiyatları uçuşta şu an zira.

  7 ekim 2018 22:34 7 ekim 2018 22:35

  5

  16. Nyx pore filler bazından sonra artan fiyatından dolayı aldım ondan da memnundum ama çok gereksiz geldi o fiyatı tabi. İyi ki de almışım. :)) burun ve burun çevreme, alnıma ve çeneme tampon hareketlerle kullanıyorum sürdükten sonra yüzümde baz olduğunu hissettiriyor, bölgesel sürdüğüm için yanaklarımla t-bölgemi karşılaştırınca farkettiriyor bekledikten sonra tabakamsı his yerini yumuşacık bir his bırakıyor :)) bazen matlaştırıcı pudra sürmeme bile gerek kalmıyor, fondötenle gözenek görünümünü nyx’e göre daha çok azaltıyor gerçekten :)) nyx’in bazının üstüne bb krem sürünce gözenek görünümü çok çok az değişiyor  ama Golden Rose’unkinde görünümünde azaltma oldu hatta daha çok oldu gerçekten en sevdiğim yanı bu oldu :) şimdiye kadar  nyx dışında kullandığım ikinci baz oldu keşke ilk önce Golden Rose’unkini keşfetseydim :)) bitince L’Oreal’inkini de deneyeceğim ama Golden Rose’unkinide yanında alacağım ne olur ne olmaz diye :)) cildim bunu  sevdi :))

  24 eylül 2018 11:49