yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (23)
  • medya (2)
  2

  22. İlk aldığımda aşırı ıslaktı kirpiklerimi ne uzattı ne de kıvırdı nefret ettim resmen. Dün iki ay aradan sonra tekrar kullandım bu sefer biraz daha iyiydi ama öyle ahım şahım kıvırıp uzatmadı yine sadece hacimlendirdi tek tek ayırdı. Fiyatına göre fena sayılmaz evde sürüp bitiririm artık.

  10 haziran 21:55

  1

  21. zamanında yağmur vardar'ın bu maskarayı öve öve bitirememesi aklımda kalmış, güzel bir indirimdeyken de aa bir deneyeyim ya diye aldım ama çok üzülerek söylüyorum ki hiç ama hiç beğenmedim. vaatlerini yerine getiremedi maalesef. kirpik kıvırıcısı ile kıvırmama rağmen ne kirpiklerimi kıvırıp kaldırdı ne de gürleştirdi, sadece boyamakla kaldı.

  10 haziran 21:07

  5

  20. kesinlikle fiyat performans ürünü. uzun yıllar lancome kullandıktan sonra son 1 yıldır cruelty free odaklı olduğum için bim ve a101'de satılan sarı-turuncu-mor renkli olanlarını denedim ve özellikle turuncudan çok memnun kaldım ve hatta loreal'in bambi eye maskarası yanında halt etmiş diyebilirim. dün bim'de panoramic ve dramatic çeşitlerini görünce deneyimlemek için aldım elimdeki de bitti aslında tam denk geldii, tanesi 18.90 tl idi. ilk izlenim olarak evet beğendim ama turuncu olan çok daha iyi altını çizerek belirtmek istiyorum. kirpiklerim açık kahverengi, ince, düz ve uzun sayılabilir. etkisi güzel oldu, bence çok sıvı da değildi. topaklanma olmadı, kaldırması çoook değil ama yeterli, sürümü kolay, söz verdiklerini yerine getiriyor ama beni büyülemedi. bir daha alır mıyım, bilmiyorum, değişiklik için alabilirim, öyle bir antilik yok ama onun yerine her zaman elimin altında olabilecek turuncu olanı tercih edebilirim:)

  21 nisan 10:14


  4

  19. 17 TL gibi çok ucuz bir fiyata aldığım ve f/p olarak çok başarılı bulduğum bir ürün.

  Daha önce golden rose'un renkli ambalajlı maskaralarını deneyip beğenmemiştim ve bu maskaradan da beklentim çok yüksek değildi ama Yağmur Vardar önerince bir denemek istedim.

  Bence kirpiklerimi orta derecede uzattı.

  Siyahlığı güzel.

  Üzerindeki fazla ürünü sıyırırsanız (ki bundan şikayet edenlere anlam veremedim, benim için bir kriter değil bu) fırçasındaki kılların sıklığı sebebiyle güzel ayırıyor kirpiklerinizi.

  Çok uğraşmadan tek katta yoğun kirpik görüntüsüne ulaşabiliyorsunuz.

  Dökülme ve akma testi yapamadım daha. Maskara kurumaya başlayınca dökülmesi daha iyi anlaşılır o yüzden burayı güncellerim bir süre sonra.

  Benim için tek kötü özelliği kıvrıklığı çok tutmaması oldu. Gün sonunda kirpiklerim tamamen yere bakıyor diyemem ama inanılmaz kıvrık da durmuyor.

  Bu düzenli kullandığım bir maskara haline gelir mi bilmiyorum çünkü genelde su geçirmez maskaralar kullanıyorum ama verdiği hacmi çok sevdiğim için bir kere daha alabilirim.

  Kirpikleriniz çok seyrekse fazlaca yapıştırabilir, ona dikkat edin. Bunun haricinde gayet alınabilir bir maskara.

  Edit: biraz kurumaya başlayınca göz altlarına pul pul dökülüyor. Tekrar alacağımı düşünmüyorum.

  5 mart 21:10 1 haziran 17:17

  4

  18. Seveni de var sevmeyeni de var herhalde kirpik tipiyle alakalıdır diye düşünüyorum. Kuzenimde görüp denemiştim ve çok memnun kaldım. Kirpiklerim çok uzun ve sürekli lifting yaptırdığım için de kıvrık duruyor. Kıvırma etkisini bilemiyorum o yüzden. Ben simsiyah olmasını çok sevdim -kirpiklerim açık renk- ve de dökülme sorunu yaşamadım. Herkesin beğeneceğini düşünmüyorum yazıldığı gibi biraz yoğun ve sıvı bi rimel çünkü. 

  30 ocak 15:18

  4

  17. Yağmur vardar'ın tavsiye ettiğini görüp hem fiyatı uygun olduğu hem de yeni bir maskaraya ihtiyacım olduğu için satın aldım. Ben çok beğendim ama bir maskaradan beklentim pek yüksek olmuyor zaten. Kirpiklerimi birbirine yapıştırmayan, uzatıp kıvıran bir maskara olduğu için almaya devam edeceğim ama hacim, takma kirpik etkisi gibi beklentileriniz varsa önermiyorum kesinlikle. Günlük kullanmak için gayet güzel bir maskara sadece.

  2 şubat 2020 09:06

  1

  16. ben de yağmur vardar'ın aşırı övgülerine karşı koyamayıp aldım ama maalesef sonuç hüsran oldu. maskara kişiden kişiye etkisi en çok değişen ürünlerden olduğu için de bu noktada tek suçlu benim, çünkü gaza geldim.

  neyse gelelim maskaraya; öncelikle ürünün tek sevdiğim yanı simsiyah olması oldu, başka da sevdiğim bir özelliği yok. sarı, seyrek ve uzun sayılabilecek kirpiklere sahibim ve tek katta bile kirpiklerimi inanılmaz derecede yapıştırıyor. düzeltmeye çalıştıkça her defasında işler daha da çığrından çıkıyor. ürünün fırçasının kocaman oluşu ve kum saati şekli de sürümü çok zorlaştırıyor. uzatmasını da başarılı bulduğumu söyleyemeyeceğim. utanmadan bir de dökülme yapıyor. kısacası benim kirpiklerimde hiçbir vaadini yerine getirmeyen bir maskara oldu.

  ps: too faced'in better than sex maskarası en merak ettiğim maskaraydı ve ilk fırsatta alacaktım ancak bu maskara birçok kişi tarafından ona muadil gösterildiğinden (gizlinot: yapısını bilemem ama fırçası neredeyse aynı) almaktan vazgeçtim. 200 küsür liram cebimde kalmış oldu bu da diğer olumlu özelliği.

  30 aralık 2019 01:32 29 kasım 2020 23:40


  4

  15. Fiyatına göre performansını gayet başarılı bulduğum ürün. İndirimde 13 tl gibi bir fiyata aldım.

  Uzatması, hacim vermesi bana gayet yeterli geldi. Ürünün kötü yanı çoğu kıl fırçalı maskaralardaki gibi fazla üst üste sürünce kirpikleri yapıştırıyor. Ben sürdükten sonra bitmiş rimelin slikon fırçasıyla üzerinden geçince gayet hoş oluyor.

  21 aralık 2019 21:33 21 aralık 2019 21:37

  1

  14. tanım: yağmur vardar'ın tavsiyesiyle satın almış olduğum tüm ürünler arasında ilk defa beni hayal kırıklığına uğratan ve hatta sinir krizlerine sokacak kadar sinirlendiren bir ürün olup; hangi yüksek fiyatlı maskaraya muadil gösterildiyse (sanırım too faced better than sex maskara denmişti) o maskarayı alma kararını da olumsuz etkilemesi gerekecek kadar kötü bir maskaradır.

  benim kirpiklerim ortalama uzunlukta ve hacimde olup aynı zamanda düz ve açık renkteler. bir maskaradan beklentim alerji yapmaması, dökülüp akmaması ve tabii ki hacim vermesi. bu maskara yağmur vardar tarafından aşırı övüldüğü için bir indirimde 16 tl gibi bir fiyatla almıştım ve haliyle yağmur vardar tavsiyelerine güvendiğim için üründen beklentim oldukça yüksekti. sanırım bir on gündür bu maskarayı kullanıyorum, bu süreçte beklentilerimi karşılamayı bırakın, maskara beni sinir hastası etti. sebeplerini şöyle açıklayayım:

  olumlu özellikleri: bence tek bir olumlu özelliği var akma ve/veya dökülme yapmıyor. normal koşullarda; yerli bir kozmetik ürünün indirimli fiyatıyla 16-20 tl fiyat aralığında olmasını da olumlu birer özellik olarak sayabilirdim ancak bence o fiyata bile bundan çok daha şahane maskaralar alınabilir, o yüzden bence tek olumlu özelliği gözden kolay çıkmasına rağmen gün içerisinde akma/dökülme yapmıyor olması, diyor ve bu maskara hakkında olumlu olarak söyleyebileceğim tüm sözleri burada bitiriyorum.

  olumsuz özellikleri: öncelikle sadece benim ürünümde mi sorun var diyerek bu maskarayı kullanan iki arkadaşıma da ürünün yapısıyla ilgili sorular sordum ve buraya yazacağım bu kadar olumsuz özelliğin sadece şahsıma ait öznel görüşlerle oluşmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebileyim. maskaranın üzerinde yazan vaatler: hacim, uzunluk, kaldırma ve belirginleştirme. evet her birini yapıyor ama tüm kirpiklerinizi tek tel haline getirerek yapıyor bunu. ben hayatımda daha bu kadar topaklanan, bu kadar fazla ürünü fırçanın ve haliyle göz kapağının her yerine bulaştıran ikinci bir maskara kullanmadım. sadece bir dakika boyunca kıl fırçaya gelen ürünü fırçasından arındırmakla ve temizlemekle uğraşıyorum buna rağmen fırçayı kirpiklerime tek kat olarak dokundurduğumda bile tüm kirpiklerim birbirine giriyor. dolayısıyla hacim, uzunluk, maksimum siyahlık vs. veriyor olabilir ama bu yaratmış olduğu görüntü çok kötü gerçekten. ayrıca yine sadece benim kullandığım tüpte olan bir sorun değil, ürün aşırı derecede kötü kokuyor. gözlerimde herhangi bir hassasiyete yol açmamış olmasına rağmen bu kadar kötü bir koku beni gerçekten rahatsız etti.

  sonuç olarak; biraz kuruduğunda bu kullanım zorluğu ve topaklanma sorunu geçerse muhakkak bu girdiyi olumlu olarak editleyeceğim (gizlinot: inşallah, amin) ancak bu haliyle bir kez daha satın alacağım ve kirpik tipi ne olursa olsun herhangi bir hanımefendiye tavsiye edebileceğim bir maskara asla değil. daha kalın ve kıl bir maskara fırçasını (gizlinot: çok önceden bitirdiğim flormar precious curl maskaranın temizlediğim fırçasını) kullanarak ve kirpiklerimi de boş bir maskara fırçası (gizlinot: yine önceden bitirdiğim deborah 24ore volume maskaranın temiz fırçası) ile tarayarak bu ürünü bitirmeye çalışacağım ancak söylediğim gibi, bu ürün benim için tam manasıyla 16 tl'lik bir çöptür.

  13 aralık 2019 15:40 13 aralık 2019 15:54

  13. Kısa düz kirpiklerim vardır bu maskarayı çok beğendim. Çok ıslak değil ve güzel kıvırıyor. Simsiyah yapıyor kirpikleri. Uzun sürede gidiyor açalı 3 ayı geçmesine ve neredeyse her gün kullanmama rağmen hala kullanmaya devam ediyorum. Kirpiklerde tek tek ayrılmış görüntü istemediğim için benim beklentimi karşılıyor 

  11 aralık 2019 17:43