yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (626)
  • medya (5)

  626. Genel olarak konuşuyorum istisnaları vardır tabi ki ama cidden bilgisizler ve siz hayır öyle değil aslında şöyle olmalı dediğinizde de alaycı bi tavır sergiliyorlar.Bilmiyor olabilirsin,kozmetik sektörü çok hızlı gelişen bi sektör zaten bilememek ayıp değil öğrenmemek ayıp .Bir şeyi de sen benden öğrenmiş ol işte ne olucak?

  Geçen makyaj temizleme yağı sordum bi çalışana ‘jel,krem ve köpük oluyor’sadece dedi.yeni yeni moda olan bir şey ilk önce yağ sonra jel vs ile temizliyorum dedim.Yüzüme baktı baktı öyle bi ürün varsa bile kullanma yüzün zaten yağlı senin dedi.Öneri istemedim ürün sordum.Neyse bir şey demedim teşekkür ettim.Arkadaşına döndü makyaj temizleme yağı mı olur ya saçma sapan şeyler soruyorlar dedi.Ya ben bi uzaklaşıyım sonra yap dedikodunu.

  Bilmiyorlar,takip etmiyorlar sorunca da sinirleniyorlar.

  7 dk önce 5 dk önce

  625. Genelleme yapıp, yargılamak istemiyorum ama çoğunluğu bilgisiz ve eğitimsiz. Bu çalışanın değil firmanın suçu çünkü ya eğitim maaliyetiyle uğraşmak istemiyorlar ya da bir eğitim veriliyorsa da çok yüzeysel geçiyorlar. Her zaman değil ama çoğunlukla denk geldiğim çalışanlar ilgisiz ve siz bulamadığınız bir şey rica ettiğinizde sanki görevleri değilmiş gibi bir afra tafra ile azarlar bir tavırla istenileni yapıyorlar. Neyse ki kozmetik ve bakım konularında araştırma yapmadan alışverişe çıkan biri değilim. Hatta bazen mümkünse online alışveriş yapıyorum. ama işim düştüyse direk kimseyle muhattap olmadan alacağımı alıp çıkıyorum. 

  33 dk önce

  624. Bu konudaki mağduriyetimi sizinle paylaşmak istiyorum,geçen gün izmirde bir gratise gittim ve bir görevli reyonları düzenliyordu ben de tam o sırada the balm standına bakmaktaydım hot mama alıcaktım bakınıyorum,neyse baktım baktım uzun süre sonra almaktan vazgeçince döndüm arkamı çıkıcam arkamdan görevli sesleniyor:”hanımefendi yalnız allığı bırakmadınız.”diye,hayır bıraktım allığı almayacağım dedim ve direkt hiçbir şey sormadan kanıtlamadan allığı yerine koymazsanız güvenliğe haber vermek zorunda kalıcam diyor,almadığımı ısrarla yerine bıraktığımı söylüyorum hatta kameralara bakabileceklerini falan söylüyorum,ısrarla reyonda ürünün olmadığını ve bunun hırsızlık olduğunu söylüyor,daha sonra başka bir görevli geldi ve allığın görevli oraları düzeltirken arkaya düştüğü ortaya çıktı,ardından binbir özürler tabi ama bir anlamı kalmadı artık bu kadar kolay olmamalı bir insana iftira atmak bir daha da önünden geçmem zaten.

  43 dk önce 41 dk önce

  623. Türkiye çevresinde birçok gratise girdim çıktım. Gratislerde çalışanlar kötüdür, terbiyesizdir diye bir genelleme yapamam; Çoğu zaman bu tarz tutumların çalışanın kendi bezmişliği ve içindeki kötülükle ilgili olduğunu düşünüyorum.

  Ancak Gratis'in çalışanlarını eğitmediği çok belli. Ben ürün araştıran, aradığımı bilerek mağazaya giden biri olmasam vay halime. Hiçbir bilgim olmadığı zamanları hatırlıyorum da neler neler aldım bilmeden. Kesinlikle ürünler hakkında bilgi sahibi değiller. Mağazaya hangi ürün giriyor hangi ürün çıkıyor hiçbir fikirleri yok geleni rafa yerleştiriyorlar o kadar. Arada marka için özel görevlendirilmiş satış temsilcileri oluyor denk gelirseniz bu daha iyi bir seçenek. Bu dışarıdan görünen vaziyet.

  Tabii ki arka planda neler oluyor sorgulamak lazım; Sirkülasyonun yoğun olduğu bir kozmetik - parekende sisteminde firma belki de 3 ay sonra işten çıkacak bir elemana yatırım yapmak istemiyor. Ya da her şey o kadar hızlı ve acele oluyor ki eğitim yüzeysel olarak geçiştiriliyor. Çünkü her gün yeni bir ürün çıkıyor ve her yeni gelen ürün serisi ile ilgili genel merkezin mağaza çalışanlarını sürekli olarak bilgilendirmesi, eğitmesi ve en önemlisi denetlemesi gerekiyor. Bu da zaman+para+efor demek. Kısacası sürdürülebilir ve denetlenebilir eğitim şart...

  bugün 10:13 bugün 10:14

  622. Bugün bir tanesi nemlendirmek için ne kullanabilirim diyen müşteriye makyaj temizleme jeli tanıttı.kadın diyor ki yani krem gibi bişey bakıyodum ben.çalışan hâlâ ısrar ediyor ben kullanıyorum çok güzel nemli bırakıyor filan...

  Aynı mağazada kasada, üç lira daha harcayın bez torba 50 kuruş oluyor diye beni bilgilendiren başka tatlış bir çalışan da vardı.Allah sabır versin.

  dün 21:38

  621. Bana da hep kibarları denk geldi. Geçen gün ojelere bakarken birisi kapağını açık bırakmış ve ojeyi kaldırmamla yere düşmesi bir oldu haliyle döküldü. Sonra çalışana açıkladım çok kibar ve saygılı biçimde önemli olmadığını söyledi, asetonla yerleri sildi. Elimde olmadan düşürdüm ama üzüldüm yine de.

  10 ağustos 22:16 10 ağustos 23:28

  620. Bir önceki entryde görüldüğü üzere bu çalışanların bir müşteri hakkında başka bir müşterinin yanında dalga geçmek,dedikodu yapmak gibi bir huyu var.bana da denk geldi hatta isi abartıp o dedikoduyu benimle yapmaya kalktı gülümsemeden sert bir şekilde bakınca yaptığı şeyi farkedip sustu.

  Enteresansınız..

  9 ağustos 23:40

  619. Bugün gerçekten terbiyesiz bir olaya şahit oldum. Malum bayram indirimi gratis aşırı kalabalıktı ve uzun bir sıra vardı. Önümdeki kişi dört beş tane ped almış düzgün bir şekilde sırasını bekliyordu. Aynı zamanda da deodorant reyonuna bakıyordu. Kasiyer yalnız sıkmıyoruz deodoratları diye azarladı ki kadın kapağını bile açmamıştı. Neyse pedleri aldı  çıktı gitti mağazadan. Çalışan kasiyerler o kadar iğrenç dalga geçti ki dört beş tane ped aldığı için. Yok kurbanda evde koyunun kanları temizlemek için kullanacakmış vs. İsteyen istediği kadar ped alır, stok yapar kimsenin bunda söz sahibi olduğunu düşünmüyorum. Bir çalışanın hem de en önemlisi bir kadının bu davranışta bulunması bence çok üzücü.

  9 ağustos 23:30

  618. Dedeme tester ürün satan çalışanların arasında bulunduğu gruptur. Portakallı,küçük,fısfıslı kolonyalarına heves etmiş dedem biz çantalarda taşırız hep annemle. bizden de istemedi gitmiş burdan almaya. Adama üstünde eşek gibi tester yazan ürünü satmışlar. Seksenine gelen dedemin dünyadan haberi yok tabi ki. Üzülmesin diye biz de demedik sıkıp duruyo sürekli. Kart falan da çıkarmışlar adama bir de uğraşılmış yani. Kart çıkarana kadar amcacım bunlar deneme ürünü sana başkasını verelim deselermiş keşke. Biz kendi aramızda güldük geçtik tabi yanlışlıkla yapılmış olmasını diliyorum ama kasadan geçirirken görmeme ihtimali yok sanki.

  Edit:eski gratis çalışanı bir süslü bilgi verdi. Tester ürünün kasadan geçmemesi gerekiyomuş, okumuyormuş normalde. Nasıl geçirip nasıl verdiler bilmiyorum. Daha da saçma bir şey var altında sanırım.

  24 nisan 13:54 24 nisan 14:05

  617. çok uzatmadan içimi dökeyim dün bi kaç eksiğim için gratise gittim ve aradığım ürünleri kimseden yardım almadan tamamladım.

  bi de ruj almak istedim. noteun mattemoist lipglossunu.

  testera bakmak istedim ellerim berbat oldu düşünün testerların ne kadar rezil durumda olduğunu. neyse görevliden 402 numarasını istedim baktı baktı ve "bunların önceden altlarında numaraları yazıyordu artık yazmıyor" dedi. "yani?" dedim. "bütün kutuları tek tek açamam" dedi. "o zaman bunları hiçbir zaman satamayacaksın heralde" diyip uzaklaştım.

  olay istanbul airport avmde geçiyor bu arada.

  buraya yazmak gibi bi niyetim yoktu ama başlığı biraz inceledikten sonra yazmakta bi beis görmedim. (gizlinot: şimdi sıra şikayetvar.comda.)

  sonradan akla gelen edit: bir de kutudan çıkan ürün istediğimden bi ton falan açıktı heralde onu bana istediğim renkmiş gibi yutturmaya çalıştı sinirlerim bozuluyor düşündükçe.

  17 nisan 10:40 17 nisan 11:12