yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (628)
  • medya (5)

  628. forum bornovadaki çalışanları çok tatlı ayrıca çok yardımcı oluyorlar ne arıyorsanız

  özellikle kızıl saçlı bir çalışanları vardı kalp kalp kalp

  ne zaman gitsem ilgileniyor güzel öneriler veriyor hatta hediye seçmeme bile baya yardımcı oldu

  izmir kıbrıs şehitlerindeki daha küçük olan gratisin çalışanları da çok güleryüzlü mağazada ürünler ve nasıl uygulandığı hakkında sohbet edebiliyorsunuz

  arada böyle insanlarla karşılaşılabiliyor ama geneli için bunu söyleyemem

  özellikle taksim şubesindekilerin çoğunluğu işleri mağazadaki 1-2 kişiye kitliyor 1-2 kişi ya kasaya bakıyor ya da müşterilerle ilgilenmeye çalışıyor diğerleri de dedikodu yapıyor (kasa sırasında uzun kuyruklar olduğu halde)

  dün 22:26

  627. Arada tek tük mağazada gidip sohbet ede ede ürün denediğim ve dünyalar tatlısı gratis çalışanı tanıyorum ve onları baştan tenzih ediyorum. Fakat gratis çalışanlarının geneli bilgisiz ve kaba. Bunun sebebinin drugstore mağaza olması sebebiyle sürekli kalabalık olması ve çok yoğun çalışmaları, müşteri profili ve firmanın tutumu olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta gratis onları ürün satmaya değil ürünlerin çalınmasına engel olmaya reyon aralarına yerleştirmiş gibi duruyor ve o kadar çok şube içinde çalışanlara eğitim vermemek özellikle işlerine geliyor. Biz ne olursa olsun indirim zamanı koşuyoruz, biz koşmasak başkası koşuyor.

  Bu konuda gratis müşteri hizmetlerine şikayetlerinizi bildirmezseniz bir şey değişeceğini de sanmıyorum. Ya şikayet bildirmeli ya da sosyal medyada şirket yöneticilerinin bu durumu bilmesini sağlayacak kadar çok dile getirmeliyiz.

  dün 15:30

  626. Genel olarak konuşuyorum istisnaları vardır tabi ki ama cidden bilgisizler ve siz hayır öyle değil aslında şöyle olmalı dediğinizde de alaycı bi tavır sergiliyorlar.Bilmiyor olabilirsin,kozmetik sektörü çok hızlı gelişen bi sektör zaten bilememek ayıp değil öğrenmemek ayıp .Bir şeyi de sen benden öğrenmiş ol işte ne olucak?

  Geçen makyaj temizleme yağı sordum bi çalışana ‘jel,krem ve köpük oluyor’sadece dedi.yeni yeni moda olan bir şey ilk önce yağ sonra jel vs ile temizliyorum dedim.Yüzüme baktı baktı öyle bi ürün varsa bile kullanma yüzün zaten yağlı senin dedi.Öneri istemedim ürün sordum.Neyse bir şey demedim teşekkür ettim.Arkadaşına döndü makyaj temizleme yağı mı olur ya saçma sapan şeyler soruyorlar dedi.Ya ben bi uzaklaşıyım sonra yap dedikodunu.

  Bilmiyorlar,takip etmiyorlar sorunca da sinirleniyorlar.

  dün 14:47 dün 14:49

  625. Genelleme yapıp, yargılamak istemiyorum ama çoğunluğu bilgisiz ve eğitimsiz. Bu çalışanın değil firmanın suçu çünkü ya eğitim maaliyetiyle uğraşmak istemiyorlar ya da bir eğitim veriliyorsa da çok yüzeysel geçiyorlar. Her zaman değil ama çoğunlukla denk geldiğim çalışanlar ilgisiz ve siz bulamadığınız bir şey rica ettiğinizde sanki görevleri değilmiş gibi bir afra tafra ile azarlar bir tavırla istenileni yapıyorlar. Neyse ki kozmetik ve bakım konularında araştırma yapmadan alışverişe çıkan biri değilim. Hatta bazen mümkünse online alışveriş yapıyorum. ama işim düştüyse direk kimseyle muhattap olmadan alacağımı alıp çıkıyorum. 

  dün 14:20

  624. Bu konudaki mağduriyetimi sizinle paylaşmak istiyorum,geçen gün izmirde bir gratise gittim ve bir görevli reyonları düzenliyordu ben de tam o sırada the balm standına bakmaktaydım hot mama alıcaktım bakınıyorum,neyse baktım baktım uzun süre sonra almaktan vazgeçince döndüm arkamı çıkıcam arkamdan görevli sesleniyor:”hanımefendi yalnız allığı bırakmadınız.”diye,hayır bıraktım allığı almayacağım dedim ve direkt hiçbir şey sormadan kanıtlamadan allığı yerine koymazsanız güvenliğe haber vermek zorunda kalıcam diyor,almadığımı ısrarla yerine bıraktığımı söylüyorum hatta kameralara bakabileceklerini falan söylüyorum,ısrarla reyonda ürünün olmadığını ve bunun hırsızlık olduğunu söylüyor,daha sonra başka bir görevli geldi ve allığın görevli oraları düzeltirken arkaya düştüğü ortaya çıktı,ardından binbir özürler tabi ama bir anlamı kalmadı artık bu kadar kolay olmamalı bir insana iftira atmak bir daha da önünden geçmem zaten.

  dün 14:11 dün 14:13

  623. Türkiye çevresinde birçok gratise girdim çıktım. Gratislerde çalışanlar kötüdür, terbiyesizdir diye bir genelleme yapamam; Çoğu zaman bu tarz tutumların çalışanın kendi bezmişliği ve içindeki kötülükle ilgili olduğunu düşünüyorum.

  Ancak Gratis'in çalışanlarını eğitmediği çok belli. Ben ürün araştıran, aradığımı bilerek mağazaya giden biri olmasam vay halime. Hiçbir bilgim olmadığı zamanları hatırlıyorum da neler neler aldım bilmeden. Kesinlikle ürünler hakkında bilgi sahibi değiller. Mağazaya hangi ürün giriyor hangi ürün çıkıyor hiçbir fikirleri yok geleni rafa yerleştiriyorlar o kadar. Arada marka için özel görevlendirilmiş satış temsilcileri oluyor denk gelirseniz bu daha iyi bir seçenek. Bu dışarıdan görünen vaziyet.

  Tabii ki arka planda neler oluyor sorgulamak lazım; Sirkülasyonun yoğun olduğu bir kozmetik - parekende sisteminde firma belki de 3 ay sonra işten çıkacak bir elemana yatırım yapmak istemiyor. Ya da her şey o kadar hızlı ve acele oluyor ki eğitim yüzeysel olarak geçiştiriliyor. Çünkü her gün yeni bir ürün çıkıyor ve her yeni gelen ürün serisi ile ilgili genel merkezin mağaza çalışanlarını sürekli olarak bilgilendirmesi, eğitmesi ve en önemlisi denetlemesi gerekiyor. Bu da zaman+para+efor demek. Kısacası sürdürülebilir ve denetlenebilir eğitim şart...

  dün 10:13 dün 10:14

  622. Bugün bir tanesi nemlendirmek için ne kullanabilirim diyen müşteriye makyaj temizleme jeli tanıttı.kadın diyor ki yani krem gibi bişey bakıyodum ben.çalışan hâlâ ısrar ediyor ben kullanıyorum çok güzel nemli bırakıyor filan...

  Aynı mağazada kasada, üç lira daha harcayın bez torba 50 kuruş oluyor diye beni bilgilendiren başka tatlış bir çalışan da vardı.Allah sabır versin.

  19 ağustos 21:38

  621. Bana da hep kibarları denk geldi. Geçen gün ojelere bakarken birisi kapağını açık bırakmış ve ojeyi kaldırmamla yere düşmesi bir oldu haliyle döküldü. Sonra çalışana açıkladım çok kibar ve saygılı biçimde önemli olmadığını söyledi, asetonla yerleri sildi. Elimde olmadan düşürdüm ama üzüldüm yine de.

  10 ağustos 22:16 10 ağustos 23:28

  620. Bir önceki entryde görüldüğü üzere bu çalışanların bir müşteri hakkında başka bir müşterinin yanında dalga geçmek,dedikodu yapmak gibi bir huyu var.bana da denk geldi hatta isi abartıp o dedikoduyu benimle yapmaya kalktı gülümsemeden sert bir şekilde bakınca yaptığı şeyi farkedip sustu.

  Enteresansınız..

  9 ağustos 23:40

  619. Bugün gerçekten terbiyesiz bir olaya şahit oldum. Malum bayram indirimi gratis aşırı kalabalıktı ve uzun bir sıra vardı. Önümdeki kişi dört beş tane ped almış düzgün bir şekilde sırasını bekliyordu. Aynı zamanda da deodorant reyonuna bakıyordu. Kasiyer yalnız sıkmıyoruz deodoratları diye azarladı ki kadın kapağını bile açmamıştı. Neyse pedleri aldı  çıktı gitti mağazadan. Çalışan kasiyerler o kadar iğrenç dalga geçti ki dört beş tane ped aldığı için. Yok kurbanda evde koyunun kanları temizlemek için kullanacakmış vs. İsteyen istediği kadar ped alır, stok yapar kimsenin bunda söz sahibi olduğunu düşünmüyorum. Bir çalışanın hem de en önemlisi bir kadının bu davranışta bulunması bence çok üzücü.

  9 ağustos 23:30