yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (638)
  • medya (5)

  638. Tavırları, davranışları, ilgi alakaları, olumlu-olumsuz her şey bir yana, her alışverişimde çalışanlarını takdir etmişimdir, aşırı yoğun çalışıyorlar, potansiyelin üzerinde performans sergiliyorlar, bu insanların gücü nasıl yetiyor diye sorgulatıyor bana.

  bugün 00:16

  637. Az miktara çok çalıştırılan kişilerdir.

  Bu girdiyi yazıp yazmamakta çok kararsızdım ama  cesaret geldi ve yazıyorum.

  3 sene önce gratisle iş görüşmesine gitmiştim. İyi bir firmada iyi bir maaşa çalışıyordum o dönem ama kozmetik sektörüne girmek istediğim için görüşmeye gitmiştim. İK’daki beyfendi yüzüme baka baka çok az maaş verdiklerini ve çok çalıştırdıklarını önceliklerinin kozmetik sektörünü bilen çalışan değil az para/çok iş sistemine uyum sağlayacak çalışan olduğunu üstüne basa basa söylemişti. O günden beri ne olursa olsun iyi davranmaya çalışırım tüm çalışanlarına. İyi davrandıkça da onlarında tavrının iyi olduğunu gördüm. Sample/tester konusunda bir iyiliklerini görmedim ama ürün aradığım zaman yardım etmişlerdir, bir soru sorduğumda oflamadan cevaplamışlardır. Bu durum watsons çalışanları içinde geçerli.

  Birde peşimizden ayrılmadıkları için kızan süslüler var. Onlara kızmayın demek istiyorum. Çünkü asgari ücretle çalışmalarına rağmen çalınan/kaybolan en ufak bir ürünün bile ücreti maaşlarına yansıyor. Şuan bir avm yönetiminde çalışıyorum haftada en az 3-4 defa gratis yada watsons’ta hırsızlık olayı bilgisi geliyor. En son dün 200 tllik ürün çalındı watsons’ta. Bugün bir çalışanla konuştuğumda ben artık alıştım sürekli yaşıyoruz bu vakayı, şikayet etmek bile faydasız dedi. Bu olayları sürekli yaşayanlarda çözümü müşterinin peşinde sürekli dolanmakta buluyor,haklılar. 

  dün 23:11 dün 23:19

  636. Çok çok kızmama rağmen geçtiğimiz bayram alışverişinde karşıyaka şubede bir çalışan bir köşede gizlice ağlıyordu.

  Bir insani ağlatacak kadar öküz olmak da var bu dünyada.

  dün 22:16

  635. gunduz gittigimde rimmel london match perfection kalmamisti cekmeceye yeni seriden 010 koymuslardi bir tane, sevkiyat geldi 9 gibi gelin o zaman yerlestirmis oluruz alirsiniz dediler, tamam aksam alirim hem yeni serideki renklere bakarim dedim. 9 da gittigimde sadece 030 koymuslar ama onceki serinin 030 yla yeni serinin 030 nun alakasi yok. cekmeceyi actim o bir tane ayirdiklari sacma seylerin aralarina soktuklari 010 u aldim. ortalikta dolanan calisan ayri kasada duran kiz ayri kapaticiya bakti. 010 gelmis iste demek ki devami var ne koymuyosun onu oraya, sen cakalsan ben senden daha cakalim kusura bakma.

  dün 22:05

  634. tek kaş havada "ne vardı?" modundan çıkamamış çalışanlardır. birkaç şubesi dısında hiç soru sordugunuzda, yardım istediginizde küfür etmişsiniz gibi bakmayanı görmedim. hayır zaten kozmetik konusunda bilgi almam. maksimum soracağım şey bunun şu versiyonu var mıdır?, bunun testerı yok mu? olur ona da iki gülümsemeyle maalesef veya evet var diyemiyorsan çalışma kardeşim bedavaya çalışıyorsun sanki.

  dün 19:37

  633. Bu başlıkta bu kadar çok kötü yorum olması beni çok şaşırttı açıkçası. Çalışanların bilgisizliği, ilgisizliği vs daha bir çok konuda yorum yapılmış fakat ben sayılan tüm bu şikayetlerin çalışanlardan çok Gratis'in bir firma olarak sorunu olduğunu düşünüyorum. Zaten diğer girdilerde de belirtildiği gibi çalışanların bir çoğu dönemlik olarak giren kişiler ve aslında Gratis'in bir drugstore olduğu düşünülürse beklentimiz otomatik olarak düşüyor. Artık Türkiye'nin her yerinde şubeleri var ve bu mağazalar müşterilerin sorunlarına, isteklerine odaklı değiller bu mağazalar satış odaklılar; her ay, her hafta indirim olmasından da anlaşılabilir bir durum zaten ve çalışanların sorumluluğu da bu yönde bence. Gratis'in satış politikaları bu yorumları yaparken göz önünde bulundurulmalı. Hele hele indirim dönemlerindeki o yoğunluğu düşündüğümde çalışan insanlara hak vermeden edemiyorum. En nihayetinde Gratis hepimizin gittiği bir mağaza en güzeli araştırıp ne alacağına karar verip gitmek. Böylece sorun ortadan kalkar.

  dün 19:13

  632. Bir çoğu makyajdan anlamıyor. Tamam kimse anlamak zorunda değil ama yaptıkları iş makyaj üzerine dönüyorsa anlamak zorundalar. Bu da çalışanların değil firmanın kusuru. Ona göre çalışan almalılar.

  dün 15:09

  631. ehehe çoook önceden bi kere gratise gittim, tek amacım duş jeli ve allık almak. o gün de indirim vardı galiba çok kalabalıktı gratis. 

  ben allık testerlarına bakıyorum, yanıma bi çalışan geldi, peşimden ayrılmıyor, tavsiyeler veriyor, tatlış müşterim aşağı tatlış müşterim yukarı, ben de tuhaf karşıladım ama çaktırmadım, dedim 'ne güzel ilgileniyor işte kız'.. sonra baktım bi taraftan bi sepet asılıyor, o ben ve sepet hareket ediyoruz.

  her neyse allığa karar verdim, aldı elimden sepete attı.

  dedim "sepet benim değil"

  sepete bi baktım ağzına kadar ürün dolu.

  kız bi anda toz oldu o kalabalıkta djaldjla

  e tabi benim de tatlışlığım uçuverdi birden ahaha

  allahım ne insanlar var .d

  dün 14:54

  630. evimin yakınındaki gratise bu sabah gittim. çalışan kız o kadar ısrar etti ki kasa arkası ürünler için. çok rahatsız oldum. rimmel londonın kapatıcısında indirim olduğu için denemek istedim sadece 30 numarası vardı ve paketleri değişmişti. testerların paketleri eski paketlerdi; aynı renkler mi diye sorunca hiç bilmediğini söyledi ama bir başka kıza 30 numarası en açık rengi diye satmaya çalıştı. sadece 30 numarası vardı, kız 10 numarasını soruyordu.

  ojeleri yerleştirirken kasaya geldi; ürünlerimi verdim ve sonra bana sadece bir tırnağında olan ojeyi gösterdi. mara ojelerde indirim var, çok güzel değil mi dedi. şimdi aklıma geldi, o ojeleri denemek, sürmek yasak değil mi? sanırım sadece “gerçek müşterilere” yasak.

  dün 13:29

  629. bir dönem golden rose metalik göz kalemini harıl harıl her yerde aramıştım. sadece bir tane gratiste buldum ama o da ucu kırık biraz kötü durumdaydı. muhtemelen bir gratis indirimi atlatmış.

  aldım onu kasaya gittim. "8 lira" dedi kasadaki kız. dedim ki "şunun halini görüyo musun bu 8 lira olabilir mi?". kız da "ya abla al sana 5 lira olsun, zaten işten çıkıcam ben bugün son" dedi ve kalemi bana 5 liraya verdi.

  o kız dışında daha henüz sempatik birine rastlamadım.

  ben bu olaydan çalışanların mutsuz olduğunu anlıyorum. çalışma şartları zor zaten bunu biliyoruz ama demek ki birşeyler oturmamış kurumsal olarak.

  edit: tam olarak ne bu kadar tepki çekti anlayamadım ama golden rose un hakkına falan girdiğim düşünülüyor, şaka gibi.

  dün 09:24 dün 15:53