yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (639)
  • medya (5)

  639. Kötü çalışma standartları olmasına hiçbir şey demiyorum. Bu standarlara rağmen hala ilgili, nazik davranan çalışanları da ayrı tutuyorum. Çalışanlara köleymiş gibi davranan, onları çok üzenleri de gördüm o insanlara insan bile demek istemiyorum. Ama şöyle bir gerçek var ki çoğu çalışan, ilgili, alakalı ve nazik değil. Oturduğum bölgede küçük bir gratis var, çalışanlar sürekli offf pöfff şekline yaklaşıyor insanlara. Garip bir tavırdalar hepsi. Mağdem bu kadar şikayetcisin işten çıkabilirsin? Bırakın sizinle ilgilenmeyi kasaya bile bakmıyorlar, hayır başka bir iş yapıp kasaya bakamasalar anlarım ama orda durmuş konuşuyorlar. Hırsızlık olaylarının önüne geçmeleri lazım, taster olmayan ürünlerin kullandırılmaması lazım. Sorumlulukları var ve bu sorumlulukların hafif olmadığının ben de farkındayım. Ama işiniz buysa siz bunu en doğru en iyi şekilde yapmak zorundasınız. Bu her meslek için geçerli. Belediyede çöpçülük yapıyorsanız bile onu en iyi şekilde yapmanız lazım. İşinizden nefret ediyor, sevmiyor iseniz bunu müşterilerden çıkaramazsınız. Bir de üstüne indirimdeki ürünleri kendinize ayırmaları, kendi alacakları ürünlere daha ucuz etiket basmaları iş ahlakına çok aykırı. 

  dün 13:19

  638. Tavırları, davranışları, ilgi alakaları, olumlu-olumsuz her şey bir yana, her alışverişimde çalışanlarını takdir etmişimdir, aşırı yoğun çalışıyorlar, potansiyelin üzerinde performans sergiliyorlar, bu insanların gücü nasıl yetiyor diye sorgulatıyor bana.

  dün 00:16

  637. Az miktara çok çalıştırılan kişilerdir.

  Bu girdiyi yazıp yazmamakta çok kararsızdım ama  cesaret geldi ve yazıyorum.

  3 sene önce gratisle iş görüşmesine gitmiştim. İyi bir firmada iyi bir maaşa çalışıyordum o dönem ama kozmetik sektörüne girmek istediğim için görüşmeye gitmiştim. İK’daki beyfendi yüzüme baka baka çok az maaş verdiklerini ve çok çalıştırdıklarını önceliklerinin kozmetik sektörünü bilen çalışan değil az para/çok iş sistemine uyum sağlayacak çalışan olduğunu üstüne basa basa söylemişti. O günden beri ne olursa olsun iyi davranmaya çalışırım tüm çalışanlarına. İyi davrandıkça da onlarında tavrının iyi olduğunu gördüm. Sample/tester konusunda bir iyiliklerini görmedim ama ürün aradığım zaman yardım etmişlerdir, bir soru sorduğumda oflamadan cevaplamışlardır. Bu durum watsons çalışanları içinde geçerli.

  Birde peşimizden ayrılmadıkları için kızan süslüler var. Onlara kızmayın demek istiyorum. Çünkü asgari ücretle çalışmalarına rağmen çalınan/kaybolan en ufak bir ürünün bile ücreti maaşlarına yansıyor. Şuan bir avm yönetiminde çalışıyorum haftada en az 3-4 defa gratis yada watsons’ta hırsızlık olayı bilgisi geliyor. En son dün 200 tllik ürün çalındı watsons’ta. Bugün bir çalışanla konuştuğumda ben artık alıştım sürekli yaşıyoruz bu vakayı, şikayet etmek bile faydasız dedi. Bu olayları sürekli yaşayanlarda çözümü müşterinin peşinde sürekli dolanmakta buluyor,haklılar. 

  21 ağustos 23:11 21 ağustos 23:19

  636. Çok çok kızmama rağmen geçtiğimiz bayram alışverişinde karşıyaka şubede bir çalışan bir köşede gizlice ağlıyordu.

  Bir insani ağlatacak kadar öküz olmak da var bu dünyada.

  21 ağustos 22:16

  635. gunduz gittigimde rimmel london match perfection kalmamisti cekmeceye yeni seriden 010 koymuslardi bir tane, sevkiyat geldi 9 gibi gelin o zaman yerlestirmis oluruz alirsiniz dediler, tamam aksam alirim hem yeni serideki renklere bakarim dedim. 9 da gittigimde sadece 030 koymuslar ama onceki serinin 030 yla yeni serinin 030 nun alakasi yok. cekmeceyi actim o bir tane ayirdiklari sacma seylerin aralarina soktuklari 010 u aldim. ortalikta dolanan calisan ayri kasada duran kiz ayri kapaticiya bakti. 010 gelmis iste demek ki devami var ne koymuyosun onu oraya, sen cakalsan ben senden daha cakalim kusura bakma.

  21 ağustos 22:05

  634. tek kaş havada "ne vardı?" modundan çıkamamış çalışanlardır. birkaç şubesi dısında hiç soru sordugunuzda, yardım istediginizde küfür etmişsiniz gibi bakmayanı görmedim. hayır zaten kozmetik konusunda bilgi almam. maksimum soracağım şey bunun şu versiyonu var mıdır?, bunun testerı yok mu? olur ona da iki gülümsemeyle maalesef veya evet var diyemiyorsan çalışma kardeşim bedavaya çalışıyorsun sanki.

  21 ağustos 19:37

  633. Bu başlıkta bu kadar çok kötü yorum olması beni çok şaşırttı açıkçası. Çalışanların bilgisizliği, ilgisizliği vs daha bir çok konuda yorum yapılmış fakat ben sayılan tüm bu şikayetlerin çalışanlardan çok Gratis'in bir firma olarak sorunu olduğunu düşünüyorum. Zaten diğer girdilerde de belirtildiği gibi çalışanların bir çoğu dönemlik olarak giren kişiler ve aslında Gratis'in bir drugstore olduğu düşünülürse beklentimiz otomatik olarak düşüyor. Artık Türkiye'nin her yerinde şubeleri var ve bu mağazalar müşterilerin sorunlarına, isteklerine odaklı değiller bu mağazalar satış odaklılar; her ay, her hafta indirim olmasından da anlaşılabilir bir durum zaten ve çalışanların sorumluluğu da bu yönde bence. Gratis'in satış politikaları bu yorumları yaparken göz önünde bulundurulmalı. Hele hele indirim dönemlerindeki o yoğunluğu düşündüğümde çalışan insanlara hak vermeden edemiyorum. En nihayetinde Gratis hepimizin gittiği bir mağaza en güzeli araştırıp ne alacağına karar verip gitmek. Böylece sorun ortadan kalkar.

  21 ağustos 19:13

  632. Bir çoğu makyajdan anlamıyor. Tamam kimse anlamak zorunda değil ama yaptıkları iş makyaj üzerine dönüyorsa anlamak zorundalar. Bu da çalışanların değil firmanın kusuru. Ona göre çalışan almalılar.

  21 ağustos 15:09

  631. ehehe çoook önceden bi kere gratise gittim, tek amacım duş jeli ve allık almak. o gün de indirim vardı galiba çok kalabalıktı gratis. 

  ben allık testerlarına bakıyorum, yanıma bi çalışan geldi, peşimden ayrılmıyor, tavsiyeler veriyor, tatlış müşterim aşağı tatlış müşterim yukarı, ben de tuhaf karşıladım ama çaktırmadım, dedim 'ne güzel ilgileniyor işte kız'.. sonra baktım bi taraftan bi sepet asılıyor, o ben ve sepet hareket ediyoruz.

  her neyse allığa karar verdim, aldı elimden sepete attı.

  dedim "sepet benim değil"

  sepete bi baktım ağzına kadar ürün dolu.

  kız bi anda toz oldu o kalabalıkta djaldjla

  e tabi benim de tatlışlığım uçuverdi birden ahaha

  allahım ne insanlar var .d

  21 ağustos 14:54

  630. evimin yakınındaki gratise bu sabah gittim. çalışan kız o kadar ısrar etti ki kasa arkası ürünler için. çok rahatsız oldum. rimmel londonın kapatıcısında indirim olduğu için denemek istedim sadece 30 numarası vardı ve paketleri değişmişti. testerların paketleri eski paketlerdi; aynı renkler mi diye sorunca hiç bilmediğini söyledi ama bir başka kıza 30 numarası en açık rengi diye satmaya çalıştı. sadece 30 numarası vardı, kız 10 numarasını soruyordu.

  ojeleri yerleştirirken kasaya geldi; ürünlerimi verdim ve sonra bana sadece bir tırnağında olan ojeyi gösterdi. mara ojelerde indirim var, çok güzel değil mi dedi. şimdi aklıma geldi, o ojeleri denemek, sürmek yasak değil mi? sanırım sadece “gerçek müşterilere” yasak.

  21 ağustos 13:29